Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondhattam volna...

Hogyan mondhattam volna másképp, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés
2014. dec. 26. 17:43
 1/7 A kérdező kommentje:

Elnézést, véletlen elküldtem, mielőtt bármit is írhattam volna. :D


Szóval: 21 éves lány vagyok, és az édesanyámmal kapcsolatos a kérdés.


Vannak dolgok, amiket nem tudok elviselni. Ilyen az, ha valaki mindenféle indok (értsd: köszönés, elköszönés, stb.) nélkül elkezd ölelgetni, puszilgatni. Nem egyszer jeleztem már édesanyámnak, hogy ne tegye ezeket, ne kezdjen el több puszit az arcomra nyomni.


Ez nem ellene van. A bátyám hasonló beállítottságú, bújós, szeretgetős típus, velem is próbál ilyen lenni, én viszont ezt nem tudom elviselni. Egyszerűen rosszul vagyok tőle, ha valaki elkezd összevissza nyalakodni. :( Nevezhetnek ridegnek vagy bármi másnak, de ezt nem tudom elviselni senkitől sem. Mondtam édesanyámnak kedvesen, hogy ez nem ellene van, nem az a bajom, hogy Ő hozzám ér, hanem az, hogy egyáltalán bárki ilyen szinten beférkőzik a személyes terembe. Persze csak azt szűrte le, hogy bezzeg ő nem érhet hozzám...


Másik dolog. Tudom, hogy mindig a gyermeke leszek, akkor is, ha már bőven harminc fölött leszek, de úgy veszem észre, ezt borzasztó nehéz neki elfogadni, és emiatt olyanokat tesz, ami miatt nem szeretek vele lenni társaságában. Ha ketten vagyunk, akkor nem, de ha többen vagyunk, akkor sose a nevemen hív, hanem tökmag, picim, manó, stb. Rokonok előtt még csak-csak elmegy, de amikor teszem azt egy üzletben vagyunk, és odakiabál az anyuka a 21 éves lányának, hogy TÖKMAG, akkor elég kellemetlenül érzem magam. Ráadásul szokott olyat csinálni, hogy így fejbe nyom. Valamit mondok, amire ő kontráz valami "anyukásat", amivel demonstrálja, hogy itt ő az anya, és fejbe nyom vagy megcsap (nem erősen persze, csak ilyen legyintés, de akkor is.) Amikor idegenek előtt, akárhol vagyunk, akkor ez elég irritáló. Ezt is megkértem, hogy ne tegye, amiből ő szintén csak annyit szűrt le, hogy ő már hozzám sem szólhat...


Nem tudom, bunkó voltam, másképp kellett volna? Szerintetek?

2014. dec. 26. 17:52
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dettó.

25 évesen most itthon kell élnem, mert nincs munkám (keresek). Anyum úgy viselkedik velem, mint a tiéd veled. Sokszor mondom neki, hogy zavar. Szerintem nem fog változni. :(

Akiknél van gyerek a családban (a szülődből nagyszülő lett), azoknál változott a helyzet? Nem ássa alá ez a gyerek előtt a tekintélyt? Inkább kérdés lett a válaszom, mint válasz, de engem is érdekel ez a kérdéskör. :D

2014. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy se. Velem is ezt csinalja anyam multkor. Nem vettem fel pulovert vagy kabatot erre feloraig hallgathattam a hegyi beszedet. Amikor haza mentunk meginn feloraig predikalt a semmirol. Aztan mikor megmertem szolalni hogy jol van eleg lessz mar hagyjon random fuoes hattulol (koxaiban ult mogottem). Es ez csak a legutobbi.....
2014. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Hát ez olyan dolog, hogy ebben az esetben lesz@rnám, hogy megsértődött vagy nem. Hadd puffogjon, jó esetben abbahagyja ezt, rosszabb esetben meg "megsérted" még párszor, amíg felfogja. Ennyi...
2014. dec. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
Sokan cserélnének Veled. Mert nagyon sok mindenkit már nem puszilhat az anyukája. Szégyelld magad!
2014. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fejezzétek már be ezt a szégyelld magad, mert él az anyukád szöveget.

Nem az a baja a kérdezőnek, hogy él és megpuszilja, hanem az, hogy irritálóan viselkedik. Igen, ha felnőtt embert hangosan tökmagnak, vagy manónak hívnak idegenek előtt az kellemetlen.

2014. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért kell azt mondani, hogy szégyelljem magam. Természetesen örülök, hogy van édesanyám, attól függetlenül nem minden mozzanatát tudom értékelni, főleg azokat nem, amikkel kellemetlen helyzetbe hoz.
2014. dec. 27. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!