Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimmel miért nem lehet...

Szüleimmel miért nem lehet megbeszélni a problémáimat?

Figyelt kérdés

Arra lettem nevelve, hogy ne mondjam el semmi problémámat szüleimnek. Ha mégis megteszem, csak a kiabálás megy.

Pl. szüleim tudják, hogy betegesen félek a fogorvostól. Nem vagyok gyáva, véradásra simán megyek, dokihoz simán megyek, de a fogorvos a rémálmom. Holnap megyek kihúzatni egy fogam, megkérdeztem, hogy nagyon fáj-e, meg mondtam hogy kicsit félek, erre elkezdtek kiabálni velem, hogy másnak nagyobb problémái vannak, meg hogy hogy lehetek ilyen hisztis, meg fejezzem már be az állandó panaszkodást.

Máskor azt meséltem el anyának, hogy az egyik tanárom igazságtalan és buta mint a föld, erre annyit mondott, hogy ne hisztizzek hanem szokjam meg, ilyen az élet.

De mindig ez van. Mostanában ráadásul nagyon magam alatt vagyok, kiskorom óta komoly lelki gondjaim vannak, sose tudtam beilleszkedni, ami miatt mindig cikiztek pl suliban... Ha erről próbáltam beszélni velük, kinevettek, meg azt mondták én vagyok a béna, és szedjem össze magam, ne nyafogjak. Tehát ebben nőttem fel, most pedig nagyon komoly problémákkal szembesültem. Nincs senki, akihez bizalommal fordulhatnék, úgy érzem nem áll mellettem senki, és egyre többször érzem magam depressziósnak, és gondolok arra, hogy egyszerűbb lenne az öngyilkosság. De nem akarom, segítségre lenne szükségem, de szüleimhez nem fordulhatok, mert nem vennének komolyan, azt mondanák csak sajnáltatom magam.

Soha nem hallgatnak meg. Pénz szempontjából nincs gond, mindent megadnak nekem, amire szükségem van, de ennyi, soha nem foglalkoznak velem, nem volt még soha egy őszinte beszélgetésünk, nem fordulhatok hozzájuk semmivel. Miért ilyenek?


2014. dec. 28. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Nos azért ilyenek, mert nem vállalják fel az érzelmeiket úgy mint te vagy én, és inkább elnyomnak mindent.


Velük ezekről sosem fogsz tudni beszélni nyíltan.


Amúgy gondolom lány vagy,nem? :)


Nincsen olyan barátod /barátnőd, akikkel ilyemsiről tudnál beszélni? Akár mondjuk nagyszüleiddel, vagy más családtaggal...


Nekem is amúgy ilyen az egész családom kb, mindenkinek megy kifelé a parasztvakítás, de belül meg mocsár van...

De sajnos nem ők az egyedüli ilyenek, hanem úgy vettem észre, hogy legalább az emberek 80-90%-a ilyen :(

2014. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál még hogy emiatt lehetnek beilleszkedési gondjaid? :O Régebben velem is ez volt, hogy itthon nem tudtam senkivel se megbeszélni a dolgokat (mondjuk ez mostanára se változott), de ezt kinőttem, és már nem is próbálkozok vele, ellenben az ilyen beilleszkedési gondok is eltűntek, de azt nem tudom minek a hatására.

Nincs egy barátod/barátnőd akivel tudnál ilyesmiről beszélni? Fogorvosról tudok mesélni ha gondolod, nekem most húzták nem rég, de a tanárodat nem tudod velem kivesézni :P

23

2014. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, igen.

Van barátom, de pont ez az egyik nagy gondom most, hogy ilyen téren elvesztettem a bizalmam benne, nem érzem úgy, hogy fordulhatnék hozzá, ha problémám van. Más nincs. Egy barátnőm volt, de mióta máshova járunk egyetemre, nem találkozunk, és már alig beszélünk kb 2havonta.

Egyébként biztos emiatt vannak gondjaim, nagyon zárkózott vagyok, ha néha magamra erőltetem hogy beszélgessek emberekkel, akkor jól kijövök velük (innen van a pár haverom), de ritkán szánom rá magam, inkább szeretek úgy tenni, mintha nem léteznék :D

No, milyen a foghúzás? Eléggé parázok, régen nem hatott az érzéstelenítő mikor tömték.. :/

2014. dec. 28. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elriasztani tőle, de én majdnem be... :( 4x adott be érzéstelenítőt, és még úgy is. Egyedül az vigasztalt hogy bejön a fogorvosnő :D de aztán lehet neked jobban fog hatni a szuri, és hamar túl esel rajta :P
2014. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
;-;
2014. dec. 28. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!