Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, nem az enyém a...

Úgy érzem, nem az enyém a kislányom. Mit csináljak? Ez az érzés eltűnik majd?

Figyelt kérdés

12 hetes. Nem volt tervezett baba, de a vőlegényemmel úgy döntöttünk, megtartjuk és örülök ennek.

A terhességem könnyű és problémamentes volt, nem szenvedtem, még 35 hetesen is képes voltam órákig magassarkúban járkálni, jól voltam. A császár sem viselt meg, hamar felépültem. A vőlegényem is segít az első perctől fogva mindenben, reggel ő van vele, hogy én picit tovább aludhassak (fél 9-9-ig), rábízhatom bármikor, este ő eteti, fürdeti, szóval tényleg nem lehet panaszom.


De valahogy nem érzem, hogy a baba tényleg a miénk. Ne értsetek félre, ellátom, törődök vele és szeretem, csak van ez az érzés.

Nagyon jó baba, alig sír, bárhová mehetünk vele, én mégis ilyen vagyok vele kapcsolatban...

Aztán olvastam itt is, hogy több anyuka földön túli örömről ír, meg arról, hogy ahogy meglátta, őt szerette a legjobban. Én egyáltalán nem éreztem ilyet.

Külföldön élünk, így anyukámmal nem vagyunk napi kapcsolatban. De félek neki, vagy bárkinek is beszélni erről, mert úgy érzem, elítélnének.



2014. dec. 31. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha magadnak tartod az érzéseket csak rosszabblesz.igenis beszéld ki,akár a vőlegényeddel akár védőnővel.
2014. dec. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Mi is kulfoldon elunk es ugyam ihy ereztem.
2014. dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Én a második lányom megszületésekor éreztem így,nem is tudom mennyi idős volt mire elmúlt,lehet,hogy már 6 hónapos is volt.Borzasztó érzés,de hidd el,el fog múlni.
2014. dec. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

AZ anyai erzesek nem mindig rogton jonnek.

Neha honapokig ugy erzed nem a tied csak kolcson van.

Nekem akkor utott be mikor beteg lett es korhazba kerult.

2014. dec. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
94%
Szülés utáni depresszió egyik klasszikus tünete, hogy az anya nem tud kötődni a gyermekéhez. Megértem, hogy nem feltétlenül erre gondolsz, amennyiben nem terhel mellette végtelen levertség, kedvetlenség, és nem szenvedsz az örömérzet teljes hiányától, én azonban őszintén ajánlom figyelmedbe a témát. Olvass utána, biztosan segít.
2014. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki normális választ adott ,mivel érdemelték ki a lepontozást ?! Egyébként csatlakozom ... a szüléssel egyidejűleg nem érkezett meg nálam sem az anyaság csodálatos érzése .. Idő kellett hozzá ,össze kellett szoknunk a babával ..ez olyan 3 hónapos korára történt meg .
2014. dec. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
88%

Kedves Utolsó! Egyszerűen fogalmam sincs. Ezt az oldalt nemes egyszerűséggel arra használják szerintem az emberek, hogy a mindennapi frusztrációikat és a "nekem semmibe nincs beleszólásom" "az én véleményem senkit nem érdekel" érzéseiket a piros ujjacska nyomogatásával kiéljék.


Plusz ez az internet, boldog-boldogtalan hozzáfér, a nagy számok törvénye alapján nem csak intelligens, lelkileg egészséges, egymás véleményét tiszteletben tartani tudó emberek fordulnak meg itt.

2014. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3%

Mert Sátán gyerekét szülted meg.

Ha ő, majd rá fogsz jönni, miért érzed ezt jogosan.

2014. dec. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

sAJNOS VALAHOGY ÉN IS ÍGY ÉRZEK,ÉS LEHET A DEPRESSZIÓ,SŐŐŐT,BIZTOS IS.ÉN PL:AZT KÉPZELEM BE,HOGY AZ EGY HÓNAPOS BABÁM az apját jobban szereti mint engem,és én nem is kellek neki...pedig 1 hónapos baba sztem nem "kötődik" csak az egyik félhez...ésszel ezt tudom,de a lelkem nem fogja fel!

Másrészt a császárosokról mondják,hogy nem érzik magukénak a babát,én is császáros vagyok :-(

2014. dec. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
depresszios vagy esetleg nem tervezettség,majdkésőbb meg változol
2016. máj. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!