Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz gyerek vagyok, ha nem...

Rossz gyerek vagyok, ha nem fogadom el azt amit megtiltanak a szüleim, közben Ők csinálják?

Figyelt kérdés

Sok mindenért rám förmednek.

Ne tegyem fel a lábam az asztalra tvzés közben...

Apu mindig így TVzik... Neki szabad...


Ne hagyjam a tányérom az asztalon, hanem tegyem be a mosogatóba.

Apu mindig ott hagyja... Neki szabad...


Ne hagyjam a cipőm az ajtó előtt, hanem tegyem be a cipőtartó szekrénybe.

Apu mindig lerúgja és ott hagyja a cipőjét az ajtóba...Neki szabad...


Nem lenne jogos, hogy olyan példát mutassanak amit elvárnak?

16/f



2014. dec. 31. 09:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Szoktam nekik mondani, hogy bezzeg nektek lehet!


Mire nagy veszekedés lesz, hogy Ők a szülők, én a gyerek!

2014. dec. 31. 09:55
 2/14 anonim válasza:
100%
Pacsit! Nalam is ugyan ez van. Sajnos muszaj neked megcsinalni ezeket a dolgokat ha nem szeretned hogy veszekedjenek veled. Legyel okosabb,es Te csinald meg ezeket a dolgokat. A Te gyerekeidnek nem leszne illyen gondjaik,mert Te tudod ez milyen rossz,es nem fogod veluk ezt csinalni :)
2014. dec. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos apukádat már nem lehet megnevelni, és ezért próbálnak rajtad alakítani, hogy ne légy olyan trehány mint ő. Már nem azért de mi anyukád? Házicseléd, hogy elpakolja a cipőtöket, elrakja a tányérotokat?

Legalább benned legyen annyi kultúra, hogy ennyivel megkönnyíted a dolgát.


Igen, olyan példát kellene mutatni, de ahogy már írtam, apukádnak ez már természetes, ettől nm kell, hogy neked is azzá váljon.

2014. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Elvileg igazad van, apádnak sem ártana ezeket betartani.


De attól, hogy ö nem tud viselkedni, neked még meg kellene tanulni ezeket, mert különben máshol igencsak lenéznek ezekért - és idövel nem csak a szüleiddel fogsz együtt élni.


Mellesleg ha az én gyerekem lennél, akkor az asztalra tett láb esetén a szobádba lennél küldve, ahol a többiek is ott vannak, ott nem türném el. (Mellesleg apádtól sem)


Az otthagyott tányér esetében a következö étkezést abban tálalnám, és egy hét után már igen érdekes "patinája" lenne.


A cipöt kidobnám a szemetesbe, és ha kell, akkor elöször onnan kellene kiásnod, megtisztítani, majd ezután fel tudnád venni.


Természetesen az utóbbiak is érvényesek lennének az összes családtagra.

2014. dec. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Janka néni ***** válasza:
100%

Nem vagy sem rossz, sem gyerek. Rossz szokásokat kaptál mintának és ezt követed. Mi mást?

Lehet, hogy anyukád úgy szól rád, hogy a mottó: a lányomnak mondom, a menyem is értsen belőle. Vagyis apukádnak is üzeni, csak rajtad keresztül.


Mivel 16(!) éves vagy, nem lenne egyszerűbb az említett és nem említett hasonló dolgokat megcsinálni, hogy ne legyen ezekből támadási felület?


Ráadásul látványosan rakd el apukád cipőjét, tányérját is a tieddel együtt! A lábát nem veheted le az asztalról, de feltűnően a tiedet igen!

2014. dec. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez van -.- néha teljesen kiborít. Mi is mindig veszekszünk.

14/F

2014. dec. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

gondolom anyukádnak elég 1 férfi után pakolni, nem akar utánad is

ha belegondolsz, ezek csak kis dolgok, pl pár másodpercet vesz el az életedből, hogy ha nem az ajtó mellet hagyod a cipőd, hanem a szekrénybe rakod.

a tányérnál meg nem azt kéri, hogy mosd el magad után, hanem csak rakd a mosogatóhoz.

nem olyan nagy kérések ezek, csak megkönnyítenéd vele a dolgát.

apukádra tényleg nem tudom miért nem szól rá.

de fogadd el, legyél te az okosabb.

nálam is volt ilyen, hogy elvártak valamit, amit ők sem teljesítettek sosem. de ez van, nem tudsz mit tenni, nem fogják belátni úgysem

gondolj arra, hogy ha te szülő leszel, majd példát mutatsz a gyereknek, nem csak elmondod neki mit tegyen.

2014. dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A tányér mosogatóba való berakása alap dolog lenne. Ezzel segítesz édesanyádnak is. A cipő elrakása se lehet olyan nagy gond, legalább nem buktok fel az 55 pár cipőben.


Az hogy tv-zés közben nem teheted fel a lábad (gondolom) a dohányzóasztalra, na ezt nem értem... Nálunk szokás, igaz az az asztal csak dísznek volt ott, soha nem használtuk étkezésre, kávézásra. De ha ti igen, akkor elég parasztság a lábat felrakni rá.


Az hogy édesapádat nem lehet már "nevelni",hát.. ezzel szintén nem értek egyet. Minden szokás, berögzülés kérdése. Ezeket a téves berögzüléseket is meg lehet változtatni, ha egy kicsit is tenne ellene.

2014. dec. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ennél nagyobb gondot ne is legyen :d


1. tv-z a saját szobádba, ott oda teszed a lábad ahova gondolod

2. fogod és beteszed a mosogatoba a tányérod, neadj isten el is mosod. kb. 3 perc

3. fogod, megemeled és beteszed a szekrénybe a cipőt. kb. 30 másodperc


eredmény: nincs vita

2014. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem akarja, hogy olyam bunkó legyél, mint apád.
2014. dec. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!