Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apukámmal való kapcsolatom...

Az apukámmal való kapcsolatom mennyire határozza meg a felnőttkori önmagamat? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Édesapám nagyon erős, erőszakos (nem fizikai értelemben inkább mentálisan) személyiség aki mindig mindenben magának adott igazat és soha nem lehetett neki ellent mondani. Folyamatos tisztelet várt el már csak önmagában azért mert ő az APA. Hozzáteszem, hogy egy magasan képzett, művelt emberről van szó, viszont emellett nagyon lusta volt mindig is. Anyukámra például rengeteg teher hárult ezért, munkahelyet is sokszor kellett váltogatnia emiatt. (meg persze a természete miatt is)

Ettől függetlenül nem mondanám rossz embernek, négy gyereket vállalt, tisztességgel fel is nevelt minket. Igyekezett mindenkit jól iskoláztatni az érdeklődésének és tehetségének megfelelően terelni. Persze sok összetűzés volt vele. Hajlamos a dühkitörésre is. Nem egyszer fordult elő, hogy valami összetűzés miatt kirakott valamelyikünket "nem vagy a gyerekem" ordítozással. Persze azért egyikünk se aludt sose az utcán, valahogy mindig kibékültünk.


Nagyon szorongó természetem volt mindig is, felnőttként meg egyszerűen képtelen vagyok a konfliktusokat elviselni legyen szó akár párkapcsolati akár munkahelyi dologról. Sokszor pánikrohamok törnek rám. Félek a külvilágtól az emberektől, hol jobban, hol kevésbé.


Tudom, nem lehet mindent a gyerekkori dolgokra fogni, van akinek sokkal rosszabb jutott, de úgy érzem, hogy részben Édesapám viselkedése is formált engem ilyenné. Legidősebb testvér vagyok, bár a testvéreim meg nem lettek ilyen szorongósak és félősek úgyhogy lehet ez a teóriám meg is dőlt itt...


Pedig hiába nem élek a szüleimmel már egy jó ideje, de sokszor elég egy telefonbeszélgetés vagy egy találkozás és az utána következő napokon újra előjön a pánikrohamom.


Nem tudom mit tegyek!


27/L



2015. jan. 5. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló természet volt apa, csak ő még vert is, anya szerencsére el is vált tőle 17 éves koromban.

Mostanság havonta 1-2 alkalommal találkozunk, jó, de nem bizalmas a kapcsolatunk.

33 éves vagyok, több, mint 10 éve vagyok bulímiás és kiskoromtól szorongó a természetem.

Tudom, hogy ez apának köszönhető, tőle hallottam mindig is a kritizálásokat és mai napig olyan férfit választok magamnak, aki uralkodik rajtam, a "normális" férfiak sajnos túl unalmasak számomra.

Társaságban, munkahelyen, vagy bárhol máshol mindig is kisebbségi érzésem van, úgy érzem, én nem vagyok elég értékes, érdekes ahhoz, hogy szeressenek és sokszor menekülök a feladatok, problémák elől, inkább begubózok, semminthogy ki kelljen állnom a világ elé, mert szorongok, rosszul vagyok.

Én jártam pszichológusnál, az semmit nem segített.

Kineziológusnál is csináltunk egy teljes, több alkalmas oldást, az nagyon sokat segített, ám még mindig sok a megoldandó feladatom.

Ja és azóta már férjhez mentem, gyereket szültem.

2015. jan. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 viktorvarga ***** válasza:
0%
apád egy fasz.de annak már vége.győzd le a szorongó természeted,változtass erőszakkal,csináld ami segit,mert leszarja mindenki.ebben a küzdelemben csak magadra számithatsz..
2015. jan. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első szocializációs színtér a család.Rengeteget ír erről a gyermeklélektan,ugyanúgy az általános pszichológia is.Nagyon fontos a gyermekkori szocializáció,főleg az első élmények,és a környezet.A környezet az embert alakítja.

Apudnak a véleményeit el kellett fogadnod,mert erőszakos volt,és erős személyiség,és ezt csak úgy lehet elviselni,ha külsőleg elfogadod a véleményét és nem vitázol vele.Aki megköveteli a tiszteletet,annak általában FÉLELEMBŐL adjuk meg,és ritkán tiszteljük a teljesítménye miatt az ilyen embereket.De ahogy látom,benned a félelem mellett van tisztelet is édesapád iránt,ami viszont jó,ugyanakkor lehet vitázni,hogy te valóban azért tiszteled,mert nagyon tanult,vagy azért tiszteled,mert ennyire megfélemlített?


A félelem nagyon nagy úr.Azért,hogy ne féljünk adott dolgoktól,szinte bármit megteszünk,illetve azért is megteszünk mindent,hogy a félelmeink ne valósuljanak meg.Ha van szerencsénk,akkor nem valósulnak meg,és őszintén remélem,hogy semelyikőnk sem lesz így az életben sohasem.


Te megtetted,hogy külsőleg elismerted apud véleményét,nem álltál le vele vitázni,megadtad a tiszteletet neki.Az jó dolog,hogy elismered,hogy tud sok mindent,ugyanakkor ha ezt valaki félelemkeltéssel éri el,akkor az baj.Az erőszak meg a legutolsó,amivel próbálom például én megértetni az álláspontomat.


Tanuld meg kontrollálni önmagadat,nyugodj meg,nincs semmi baj,felnőtt és határozott nő vagy,legyen önbizalmad!


A saját véleményedet meg támaszd alá érvekkel,mert most már megteheted,senkitől sem függsz,mert önálló felnőtt nő vagy,és azt gondolom,hogy elég érett a személyiséged,és tapasztalt vagy.Ugyanakkor szükséged lenne támogatásra.


A támogatást jó szívvel merem ajánlani egy pszichológus szakember segítségével,vagy terapeuta,vagy akár pszichiáter(a pánikrohamos gyógyszerek felírásához) sem ártana.Mert ha rosszul vagy valahol,az nagyon rossz lehet.

2015. jan. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon jól látod a helyzeted.

Apukád egy régi világ férfi típusát képviseli. Van előnye, hátránya. Nyilván téged is nagyban befolyásolt, de valószínűleg alapból is hajlamos vagy a szorongásra.

Hiszen te magad is írod, hogy a testvéreid nem lettek ilyenek, pedig ugyanúgy nőttek fel. Te érzékenyebb vagy, más személyiség.


Én még soha, senkinek nem mondtam ilyent, de neked javaslom, hogy menj el egy pszichológushoz, aki foglalkozik családállítással.

Ezt most csal hirtelen találtam: [link]



Mindenképpen kérd szakember segítségét, mert nem lehet teljes életet élni félelemben, szorongásban.


SOk sikert kívánok Neked!

2015. jan. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Az,hogy valakinek milyen iskolai végzettsége van nem függ össze azzal,ha alkalmatlan a gyereknevelésre.


Az édesapád is ilyen lehet.

Az olyan ember aki hajlamos dühkitörésekre semmi esetre sem való gyerekek közelébe.

Egy felnőtt ezeket már tudja kezelni,de egy gyerekben olyan nyomokat hagyhat,amik komoly károkat okozhatnak.


Pont,amit az utolsó sorban leírtál,ezt lett az eredménye.Szorongás,stb.Gyakorlatilag tönkrevágta az életedet.


Beszéltem már olyan 40 évessel is,aki még ma is fél a 60 feletti édesapjától.

A felnőtté válás része az is,hogy elszakadunk a szülőktől,nemcsak anyagilag,érzelmileg is.


Az olyan gyerekek,akik szeretetben nőttek fel,nem voltak ilyenek,nálunk a későbbiekben ez nem okoz gondot,nem éreznek félelmet a szüleikkel kapcsolatban,ha már nem is élnek velük.


Ezért kellene jobban büntetni a családon belüli erőszakot(ha akár az nem is fizikai).Az ilyen embereknek nem való a gyereknevelés.Mert maguk sem teljesen épek,pszichológusra/pszichiáterre szorulnak.

2015. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak emberek akik alapból hajlamosabbak szorongásra.

De ha nyugodt környezetben nő fel az illető,akkor kevesebb az esélye,hogy kialakul.


Amúgy én 26 éves vagyok,és még mai napig is érzek egyfajta szorongást az apám közelében.

Sajnos pszichiártiai betegségem is van,ami nagy eséllyel a családi dolgok miatt alakult így.

Olyan helyzetekben is szorongok,amikben más emberek nem.

2015. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!