Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha utálom anyámat?...

Mit tegyek, ha utálom anyámat? 25/F

Figyelt kérdés

Szóval 9 éves koromig csodálatos életem volt... Nagyon jó szüleim voltak, apukám nem csak, hogy a világon a legjobb apa volt, de a legjobb ember is akit csak a mai napig eltudok képzelni. Ha fele olyan jó ember lehetnék, már boldog lennék. Akkoriban még anyukám is szuper szülő volt. Tényleg mindent megtettek értem, mindent megtanítottak, bármilyen kérdésem volt jól elmagyarázták, semmi sem volt tabu téma, tökéletesen megértettük egymást. Minden jó volt a négyünk (van egy nővérem) kapcsolatában.

Aztán apukám beteg lett, teljesen megváltozott, a szüleim elváltak és 3 év múlva apukám öngyilkos lett. Rá félévre anyukám összejött egy nála idősebb férfival, ekkor voltam 9-10 éves, a nővérem pedig 14-15... Ő amúgy szellemileg sérült. Én ellenséges voltam ezzel a férfival, de csak mert nekem nem mondtak semmit, csak úgy megtörtént. Én még csak egyszer találkoztam vele, (és akkor nem mondták el, hogy kapcsolatban vannak) azután már be is költözött hozzánk. Teljesen elhanyagoltak minket, nagyon megváltoztatta anyukámat ez az ember.

Ellenségességem igazából csak annyiban nyilvánult meg, hogy szándékosan úgy viselkedtem ezzel a férfival, mint egy rossz vendéggel (de csak egy darabig)... Ezt elismerem, nem kellet volna, de ha leülnek velünk megbeszélni a dolgokat, hogy most mi is van, kinek milyen a viszonya a másikkal, akkor az talán használt volna. És ráadásul ez a férfi kezdettől fogva úgy bánt velünk, ahogyan annak idején apánk sem, azt gondolta, hogy Ő inkább lakik ott mint mi a testvéremmel.

Az iskolában leromlottak a jegyeim, veszekedni kezdtem az osztálytársaimmal, agresszív lettem. De otthon nem kaptam ezért szidást, szimplán nem érdekelt senkit... Amíg békén hagytam anyuékat lesz@rt@k. Aztán anyukám nem dolgozott, de nem is volt otthon. Nem tudom annak idején honnan volt pénzünk, ma már simán azt is eltudnám képzelni, hogy valamilyen illegális dologból. Ha anya hazajött egyből bezárkóztak a szobájukba, a pasassal. Nekünk már este nyolckor aludni kellet. Alig láttam anyukámat, nagyon hiányzott az az ember aki régen volt, bármit megtettem volna azért, hogy egy kis időt tölthessek vele. A barátja elkezdett alkoholizálni, amikor össze szedtem a bátorságomat (nem tudom, miért ment olyan nehezen) és meg mondtam anyukámnak, hogy nem tesz jót ez a kapcsolat senkinek, akkor elkezdett velem kiabálni és azt mondta, hogy ne kényszerítsem Őt választásra, (köztünk a gyerekei közt, és a barátja között)mert egyáltalán nem valószínű, hogy minket választana.

12 éves koromban megtudtam, hogy anyukámból nemrég prostituált lett, amit természetesen nagyon beteg dolognak tartottam, mert a barátjával is létesített szexuális kapcsolatot... Ma már azt is tudom, hogy pont Ő "futtatta"! Most mondhatjátok, hogy túl érzékeny voltam/vagyok, lehet hogy így is van, de ez akkor engem nagyon megviselt. Egyszerre voltam össze zavarodva, elkeseredve és mégis teli gyilkos indulattal. Szadista gondolataim voltak, azon gondolkodtam, hogy hogyan kéne megkínozni azt a férfit, de ezek miatt mindig hamar lelkiismeret furdalásom lett. Az iskolában csak úgy voltam. Nem bírtam tanulni, nagyon gondolkodni sem, mindenből bukásra álltam és, ha belém kötöttek egy kicsit is a gyerekek rögtön sírva fakadtam, szinte minden héten megvertek és én egyáltalán nem védekeztem... Se otthon, sem az iskolában nem éreztem jól magam. ez így ment évekig, kétszer megbuktam, és nagyon nehéz volt felállnom és összeszednem magam. A férfi a sok alkoholtól és cigarettától beteg lett, sokféle betegsége lett pl. tüdőrák. Az valószínű, hogy ma már nemél.

15-16 voltam mikor otthagyta anyukámat! A nővérem addigra már egy éve a barátjának a szüleinél lakott.

Az életem akkor nehéz volt, mert nem voltak barátaim, semmilyen emberi kapcsolatból nem kértem, az anyámmal sem beszéltem... Otthon aludtam 8 órát aztán a világban bóklásztam iskola időig.

Ekkor már anyukám is dohányzott, alkoholizált, már a házban fogatta a "vendégeit"... Nem érdekelt, gyűlöltem, számomra már halott ember volt. 18 éves koromban albérletben laktam, a nővérem -ekkor már- férjének a szüleitől kapott kevéske pénzemből és miután leérettségiztem, még egyetemet is végeztem. Ezek alatt az évek alatt egyáltalán nem hallottam anyukámról, azt sem tudtam él e és nem is érdekelt. Az életem nagyjából helyre jött! Ma viszonylag jól keresek, viszont irtózom az emberi kapcsolatoktól...

A problémám az, hogy gyűlölöm anyámat és ez szerintem nem normális. Igaz most már egyszer találkoztam vele, és szoktam neki pénzt küldeni, de csak arra vágyom, hogy haljon már végre meg.

25 évesen nem volt még barátnőm, nincsenek barátaim és úgy érzem, hogy ez az Ő hibája. Persze lehet, hogy nem jogosan... Már ezt sem tudom eldönteni. Ugyanakkor szeretném azt hinni, hogy még ott van benne valahol a régi anyukám is, akármilyen elcsépelten hangzik is ez! Mit tehetnék, hogy ne utáljam annyira és, hogy valahogy helyre hozzam a dolgokat köztünk? Szerintetek ez egyáltalán lehetséges?


Telefonról írtam, bocsánat, ha kusza.


Előre is köszönöm, ha végig olvastad és válaszolsz rá!



2015. jan. 13. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Az a baj, hogy én érteni is szoktam, amit olvasok. Ha 9 éves korodig jó volt, aztán apud beteg lett, elváltak (gondolom, ez sem 10 nap volt...), majd 3 év múlva meghalt, hogyan voltál még mindig 9-10 éves fél évvel ezt követően...
2015. jan. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Pontosan.Nekem is egyből ez jutott eszedbe,amit az első írt.
2015. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elnézést, ezt már a leírt szöveg módosítgatása után rontottam el! Tehát úgy helyes, hogy miután elváltak félévre rá jött össze anyukám mással. Ekkor apukám még élt, de ritkán láttam csak.
2015. jan. 13. 15:28
 4/12 A kérdező kommentje:
És amúgy nem váltak el először, csak külön éltek.
2015. jan. 13. 15:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat mindig 2 emberen múlik. Ha anyukád nem akar tenni az ellen semmit hogy gyűlölöd és különösebben a jó viszony fenntartása sem érdekli, te semmit nem tehetsz a kettőtök kapcsolata érdekében. Neki mint anyának eleve nem szabadott volna hagynia idáig fajulnia a dolgokat.

Érthetőek az érzéseid iránta. Változtatni nem tudsz, mert ez a kettőtök másirányú kapcsolatát jelentené amire anyukád nem nyitott. Ezért csak feloldani tudod az érzéseidet.

Én a hejedben pszichológushoz forulnék, hogy ki tudd ezeket a dolgokat beszélni, ha arra még nem érzed magad erősnek, akkor pedig a -Mérgező szülők- c könyvet ajánlanám. Szerintem el se hinnéd mannyit segíthet, egy nagyon jó amerikai pszichológus nő írta.

2015. jan. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Kísért a múlt. És életed végéig kísérteni fog, ha nem kéred szakember segítségét. Amiket átéltél komoly traumák. Én ettől sokkal kisebb ügy miatt fordultam szakemberhez, nem mondom, hogy száz százalékban ő segített, de hatására helyre tudtam tenni magamban a dolgokat.

A pszichológus mellett felkerestem egy kineziológust is, nekem a legnagyobb lökést ő adta. 2 alkalommal mentem el, úgy hogy mai napig nem hiszek az ezoterikában, de ez más volt valahogy.

Sajnos tele vagy indulattal, anyukád halálát várod.

El kell fogadnod a múltadat. Nem tudsz rajta változtatni, már megtörtént.

Nézz előre, és keress kapaszkodót valaki személyében! És jól tetted, hogy kiírtad magadból.

2015. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Az ember mindig másban keresi a hibát. Istent is azért teremtette magának, hogy legyen kit okolni, ha nem sikerülnek a dolgai. Nem kell, hogy szeresd anyudat, akár utálhatod is, de ne okold őt a mostani helyzetedért. A magad ura vagy, a TE(!) életedet éled, azért pedig csakis TE vagy a felelős. Azt mondod, szeretted apudat. Nos, nézz a tükörbe! Azt fogod látni, hogy apud úgy gyártott le téged, hogy előre kerültek a szemeid. Tiszteld meg az ő emlékét azzal, hogy nem hátrafelé nézel velük!
2015. jan. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
huu ez szörnyű nagyon sajnálom !! Hasonló az én történetem is , én is gyűlölöm az anyámat és ő is engem kb 3 éves korom óta, ez is nagyon hosszú történet ide nem írom le de igen 3 éves koromban kezdődött mára már nem bírjuk elviselni egymást és az a baj hogy ő csak akkor akar békülni ha kell neki valami. Az életemet próbálom helyrehozni, de arra rájöttem hogy ha ő része akkor nem megy mert irigy és tönkre akar csak tenni! Te ha úgy érzed hogy ő hajlik afelé hogy újra minden a régi legyen és szeretetet ad neked akkor próbáljátok meg helyrehozni de ha csak tönkretesz jobban akkor inkább hagyd. Sokaknak sajnos nem jutott ANYA ! Ahogy nekem sem. Az életedet meg csak úgy hozhatod helyre hogy emlékezz arra ami volt 9 éves korodig és építsd fel magadnak egy rendes lánnyal, nekem sajnos soha nem adatott meg az hogy tudjam milyen az az igazi család de azon vagyok hogy megalkossam azt a családot amire vágyom és mindig is vágytam! Nem érdemes a múlton rágódni a jövő még lehet szebb is :) 23/n
2015. jan. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Respect!

Nehéz sorsod lehetett, amikor én voltam nyolc éves a tàrsaim ugyanígy vertek...

Sok sikert az élethez, amúgy normális de amint meghal, úgy elő fog törni belőled, hogy de jó anyuka volt... (régi idők)

12/F

2015. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Anyukád elveszitese biztos fájdalmas volt de a leírásod alapján kicsit szenvedélybeteg is voltál és túl reagáltad
2016. aug. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!