Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Újszülött babának, állítanak...

Újszülött babának, állítanak ki ideiglenes személyigazolványt, hogy külföldre még aznap kitud vinni?

Figyelt kérdés
Magyarországon szülnék ,magyar állampolgár vagyok ,de a párom román és ott szeretnénk élni!

2015. jan. 22. 14:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Hát ilyen hamar kivinni a babának nem érdeke. A kezdeti időszakban annyira érzékenyek, hogy egy ilyen utazás feleslegesen terhelné meg. Még azt sem tudja mikor van nappal és éj, össze-vissza alszik és eszik, nagyon érzékeny a külvilág baktériumaira, nem hiába nem szokták az első hetekben nagyobb utakra vinni a babákat, sőt sokan még látogatókat sem engednek hozzá.


Mi a gyerekünk 3 hetes korában csináltattuk meg az útlevelét, pár nap alatt kész volt.


Hacsak nincs valami sürgető indok, akkor én semmi esetre sem vinném ekkora útra kb 1 hónap alatt. Attól, hogy a babád pár hónapot Magyarországon tölt, még nyugodtan tudtok Romániában élni majd.

2015. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Nemrég csináltattam a kislányomnak személyit, 5 éves. Egyből kiadtak egy ideiglenest, ami 1 hónapig érvényes, azzal már mehet külföldre.


Amúgy teljesen osztom az első válaszoló véleményét. Pár hónap nem a világ.

2015. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Debrecentől 40 km-re található Romániai területről van szó.Autóval 20 perces út , szükség lenne valami okiratra ,hogy a vámon elfogadják és kiengedjék a babát ,mert itt élnénk.
2015. jan. 22. 14:17
 4/18 anonim ***** válasza:
38%
Az első 6 hétben még nem nagyon szabadna utaztatni,főleg ilyenkor amikor influenza járvány van.Még ki kell alakulnia a védettségnek.Amúgy le is kell jelenteni a gyámügynek,hogy ki akarod vinni külföldre.Környezettanulmányt kell írni,és fel kell venni a külföldi védőnői szolgálattal a kapcsolatot.Le kell jelenteni a magyarországi államkincstárban is,és a gyerekorvosnál és a védőnőnél is.
2015. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Magyarország és Románia is úniós tag, nincs útlevél-ellenőrzés a határon.

Viszont a babával nem tanácsos rögtön szülés után szaladni. Utána bőven ráérsz kimenni ott élni, nem? Ha meg ennyire sürgős, szülj ott.

2015. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Akkor miért nem ott szülsz...?
2015. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Aznap nem tudod semmiképpen sem kivinni, mert 3 napig a kórházban kell lennetek.


Ah az "aznap" az igazolvány készítésére vonatkozik, akkor persze, hogy viheted, ha akarod, más kérdés, hogy mekkora utat akarsz megtenni. Hosszú utazás nem ajánlott, egyrészt nem tesz jót a baba gerincének ha sok időt tölt az autósülésben, másrészt a gyakori evés/kakilás körforgás miatt nagyon sűrűn meg kéne állnotok.

2015. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Egy húsz perces út nem egy utazás:) Nem mindenki lakik a kórház szomszédságában. A helyi okmányirodát vagy anyakönyvi hivatalt hívd fel, ők tudnak segíteni
2015. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Na jó, mondjuk ha azt nézzük én Pesten szültem és egy 30 km-re lévő kisvárosba lakunk, tehát én is utaztattam ennyit. Én inkább azt nem tartom jó dolognak, hogy egy újszülöttel beülsz az okmányirodába órákra egy csomó ember közé? Főleg tényleg ha mostanság esedékes. Mi kb. másfél órát vártunk mire sorra kerültünk, nem tudom más okmányirodába mennyit kell várni.
2015. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Van ellenőrzés a magyar-román határon,de elég a személyi igazolvány.Mielőtt elindulnál érdeklődj. Nem fogják kiengedni a kicsit okmány nélkül. Semmiképp sem viheted aznap, mert napokba kerül, hogy meglegyen az okmány. Maga az út, ha nem túl hosszú nem árt meg, belföldön is hazaviszik az újszülöttet a kórházból. Legjobbakat nektek!
2015. jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!