Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolnátok, ha a gyereket...

Mit gondolnátok, ha a gyereketek huszonévesen, egy diploma után jogot akarna végezni?

Figyelt kérdés
Sosem volt szorgalmas gyerek, vagy kitűnő tanuló, ennek ellenére továbbtanult, és nemsoká végez főiskolai közgáz alapképzésen. Sokat szenvedett a matekos tárgyakkal, külön tanárhoz kellett járnia 2 évig ezek miatt, de mindenből elsőre levizsgázott, és nincsenek elmaradt tárgyai, szépen haladt. Itt sem volt kitűnő, de mindig minden "görbült". Az utóbbi féléve mondjuk elég szépen sikerült, 4 fölötti az átlaga. Most viszont, hogy közeleg február 15., kitalálta, hogy jelentkezik jogi képzésre. Egy ideje gondolkodott továbbtanuláson, de nem vettük komolyan, hisz eddig alig várta, hogy végezzen, és többet ne kelljen tanulnia. A jogot levelezőn akarja végezni, mellette pedig dolgozni. Nem akarom se le-, se rábeszélni, az ő döntése, és támogatom - bár anyagilag nem tudom, ezt tudja is. De nekem furcsa belegondolni ebbe, hogy aki világ életében nem szeretett tanulni, utálta a történelmet, és nem tud magolni, hogyan jut arra az elhatározásra, hogy jogot tanuljon. Elmondása alapján bizonyítani szeretné magának, hogy ő meg tudja szerezni a doktori címet, és bár voltak nehezebb tárgyai a főiskolán, szerinte ő ezt túl könnyen megugrotta, ezért úgy gondolja, okosabb ő annál, minthogy megálljon egy büfészakos diplománál.
2015. jan. 23. 11:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
9%

20 eves ember nem gyerek.

aZ en gyerekeim munka mellett vegeztek a foiskolat egyetemet levelezon es sajat programmal.

Probalja meg ha nem megy tanul belole

2015. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem is állítottam egy szóval sem, hogy gyerek. De egy ember, ha középkorú is, a szüleinek a gyermeke. Ismerem őt, kitartó, a főiskolára is azt mondta, hogy utálja, de ha már elkezdte, befejezi - és mindennel így van az életben valóban. De elég drága tanulópénz lenne egy jogi képzés sajnos, ha ezt mégis otthagyná félidőben.
2015. jan. 23. 11:16
 3/28 anonim ***** válasza:
61%

Orulnek es lelkesitenem. Nem mert "Dr" lesz, hanem mert akarja, kihivast allit fel sajat maganak, tudja, hogy kepes ra, legalabbis meg akarja probalni. Minden elismeresem az ove.

Viszont neked csak annyit tudok mondani, hogy furcsa szulonek tunsz.

2015. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%
Ha jó a közgáz oktatás az egyáltalán nem büfészak. A joggal az a baj, hogy túltelített a piac. Igen, jól hangzik a doktori cím, de rengeteg év %+ gyakorlat. Azon kívül megélni akkor lehet belőle, ha kivált egy saját ügyvédi praxist. Inkább ezeket kellene végiggondolnia, hogy miből akar megélni. Azon kívül ha nem imádja a szakmáját, nagyon bele lehet fáradni, mert örökös küzdelem. EZt azért írom, mert jogi asszisztensként dolgozom és mellettem ül egy ügyvéd, látom a mindennapjait.
2015. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Kései Sirató ***** válasza:
16%

20 éve nagy érték volt a jogi diploma, ma túltelített a jogász szakma, nem fog tudni könnyen elhelyezkedni. A szomszédom jogász, otthagyta a véget, ahol jogtanácsos volt és Londonban dolgozik egy gyárban és azt meséli, elég sok jogász takarít kint, vagy MC Donalds-ban dolgoznak... SZóval, ma már nem perspektíva.

Ha csak a Dr-i cím a célja , akkor hajrá, de nem lesz kkönnyű. Végezze levelezőn, és mellette dologozzon, azért ennyi évesen ne ti tartsátok el!

2015. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
27%
Mint írtad, nem tudod anyagilag támogatni, gondolom a saját megkeresett pénzét költené tandíjra (én is jogi karon vagyok, ez bô 200 ezer félévente), így én támogatnám ahogy csak tudom, az, hogy mennyire tetszik neki vagy el tudja-e végezni, majd elválik. Amit nem árt tudni, hogy ha nem is büfé szak, de elég telített, ha csak dr-t akar a neve elé nem éri meg szerintem.
2015. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
35%

Még hogy a közgáz büfészak? Jogot pedig csak a címért?


Ezek szerint se a közgázt nem látja át, se rendes értékrendje sincs.

Ha maga fizeti, azt csinál, amit akar, de nem tetszene.


Választana inkább valamit, ami tényleg érdekli és lát is benne jövőt...

2015. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam fura szülőnek, inkább reálisnak. Ezt én is mindig nagyra becsültem benne, hogy tűzött ki célokat (ilyenek voltak pl. a nyelvvizsgák, illetve az első diploma), és el is érte őket. De a jogi pálya őt soha nem érdekelte - pedig van a családban ügyvéd, akivel jó is a kapcsolata, és próbálta is őt efelé terelni még a gimnáziumi évek alatt, hallani sem akart róla. Közgázt egy vidéki főiskolán végez, és nem közgazdaság szak, csak gazdasági képzés, illetve a diplomájába ez lesz írva, hogy közgazdász XY szakon - köznyelven büfészakot végez, bár én ezzel nem értek egyet, szerintem ez egy jó szakma és terület, mégis sokan így nevezik. Még ő sem tudja egyébként, mivel szeretne foglalkozni. Eleinte más szakra akart menni másoddiplomának, de az is egy ugyanilyen "büfészak" lett volna, a tandíj pedig jóval több, mint a jogon, így azt mondta, számára jobban megéri ezt kifizetni. Közel sem biztos benne, hogy jogász/ügyvéd akar lenni, ha végzett, csak ha esetleg időközben megkedvelné. Egyelőre mindegy neki, csak kapjon munkát, amiből el tud éldegélni és finanszírozni a tanulmányait. Nincs számára "álommeló", ahogy ő fogalmaz, de vonzza a multik világa.
2015. jan. 23. 11:49
 9/28 anonim ***** válasza:
63%
Azért nevezik büfészaknak, mert hihetetlen sokat képeznek belőle.. akármelyik kis gagyi főiskolát megnézel szinte mindenhol indul közgázos szak sajnos, és mivel ilyen sokan vannak "csak büfésnek" mehetsz el a diplomával, a saját területén nem tudsz elhelyezkedni. (persze azért el lehet, de nagyon nehéz)
2015. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
47%

Hagyd a gyereket a sajat donteseit hozza meg

Ne szolj bele csak artasz vele

2015. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!