Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted mi a jobb, ha egy...

Szerinted mi a jobb, ha egy gyerek egyke, vagy ha van tesója?

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 16:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%
Ha van tesója
2015. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen ha van testvére.
2015. febr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Ezt nem lehet így összehasonlítani. Nagyon jó testvéri kapcsolatnál nyilván nem adná az ember a világért sem a testvéreit, de sajnos nagyon sok olyan esetről tudok, hogy a testvérek úgy utálják egymást, hogy sok éve nem is szólnak egymáshoz, ha nem azért, hogy köpködjék a másikat.
2015. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
43%

Ha van testvére, mindenszempontból az a jobb, a gyeek szempontjából is, valamint egy gyereket nevelő szülők hajlamosak olyan módon elkényeztetni a gyereket, hogy mindent megadnak neki és felnőttként a gyerek hatalmas egoista lesz és úgy gondolja, hogy mindent megtehet, hihetetlenül nagyképű, arrogáns és beképzelt lesz.

Általánosítani nem szabad, én sok ilyennel találkoztam, de ha valaki egyke, természetesen ez nem jelenti azt hogy "na ilyen lesz"...

2015. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
37%

Két testvérem van, jó a kapcsolatunk, így azt mondom, jobb, ha van testvér.

A fiam egyke, neki biztos jobb lenne, ha lehetne testvére, nekem viszont nem. Bőven elég ez az egy kis ördögfióka.

2015. febr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%

Ha normális a testvéri kapcsolat, akkor biztosan jobb. De ha nem... Ezt meg ugye nem lehet borítékolni.

Mi a bátyámmal szóba sem állunk egymással, amiért egyedül ő okolható. Ha ez a testvéri kapcsolat, köszönöm: nem kérek belőle. Nem is kérek.


Egy gyereket akarok, mert annak az egynek akarunk mindent megadni. Én is szívesen lettem volna egyke, az összes egyke ismerősöm imádott egyedüli gyerek lenni.

2015. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
54%
Ha van testvére. Ha nekem lesz gyerekem legalább egy tesója lesz, az biztos.
2015. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 HengerR ***** válasza:
62%

Van egy öcsám akivel ki nem állhatjuk egymást. Így visszagondolva lettem volna inkább egyke...

Túlságosan hasonlítunk ahoz, hogy jóban legyünk. Mindketten a környezetünket akarjuk az igényeinkhez alakítani és nem fordítva. Ez pedig több is mint ami szükséges egy rossz viszonyhoz.

2015. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
32%
ha van
2015. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
19%
Szerintem az egyke gyerekek 90%-a elkényeztetett és nagy úrnak/úrnőnek hiszi magát. De legbelül majdnem mindegyik vágyik egy testvérre. Szerintem sokkal jobb ha van tesója :))
2015. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!