Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sajnálnátok a szüleiteket...

Sajnálnátok a szüleiteket ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

20 évesen elköltöztem otthonról,és nővérem is, és szerintem ez szuper lépés volt, mert így visszagondolva ami otthon ment, az borzalmas.


az egész úgy kezdődik,hogy anyu mindig rendmániás volt, nagyon kicsi házunk van,de mindig rend, és csillogás volt. Valamire x évvel ezelőtt vettek fel hitelt, aztán mégegyet, hogy az elsőt tudják fizetni,és így tovább.A sok felvett hitel ellenére,semmi látszata nincs, nem építkeztek, nem újították fel a házat, nem vettek autót..csak elment az összeg.most már annyi hitelt halmoztak egymásra, hogy nem szabad beszélni se róla, mert Tabu téma. Anya külföldre jár dolgozni, betegápoló, 2hetente, havonta van otthon. Apámnak vagy van munkája vagy nincs,de ahova felveszik, onnan kirúgják pár héten belül, és arra hivatkozik hogy létszámleépítés volt. Persze mivel egy kis faluba élnek,megy a híre, hogy munka közbe iszogat.

Anyu elég jól keres, de amit hazahoz, az egyből elmegy a hitelre. rettentő sok pénzük megy el a dohányzásra.

Mindketten cigiznek, bár anya kicsit kevesebbet. Apu most épp közmunkán dolgozik, 50-et keres. kiszámoltam, havonta 30 elmegy neki a cigire, és azért egy 5 ezer is a piára ( bár szerintem sokkal több)

de annyi hitelt halmoztak már fel egymásra, hogy nem tudják fizetni, és az egyik hitelnél nővérem lett a kezes, és anyu nem fizette, ezért nővérem nem tudott részletre venni magának egy hűtőt,mert ő is bár listára került. (tesóm 25 éves, van munkája is,csak egyszerre akkor épp nem tudtak volna ekkora összeget kiadni)

Anyu adott neki valahonnan kölcsön ( kitudja hogy honnan megint) de kéri is vissza. szerintem, ha már ő miatta került ilyen helyzetbe tesóm, akkor illett volna annyit mondani, hogy hagyja, ne adja vissza a kölcsön pénzt.


Folyamatosan azt hallgatjuk hogy nincs pénzük, hogy éhen halnak. De cigire persze tudnak költeni,meg apám fizetésére. Már hányingerrel megyek haza hozzájuk, olyan cigi szag van a házba, besárgult falak... bent cigiznek a tv előtt.rendetlenség van, kupleráj, de így hogy minden pókhálós, poros. szégyenlem,mikor a férjemmel hazautazunk,mert leülni nem lehet,mert minden szanaszét van.

Pedig mikor mi kicsik voltunk, anyunak 10 órás munkája volt, emellett letette az érettségit, felnőtten, és nevelt minket, és rend volt otthon, és tisztaság.

Teljesen elhanyagolják a házat, de magukat is. fáj kezük lábuk, anyám 45 évesen, olyan ráncos, mint más 60 évesen, és minden olcsó cuccot a fejére ken, hogy ránctalanító, holott tudja hogy ez is a cigi miatt van.Apámmal állandóan veszekednek mert apám iszik, van egy számítógépe, és az előtt ül, görgeti a facebook-ot, és csak nézelődik.EGÉSZ NAP. Anyámnak egy laptopja van, ő ugyanezt csinálja, mindketten gépeznek megállás nélkül. És ez ment karácsonykor is, mikor náluk voltunk. Karácsonyi vacsora után leültek gépezni...

Csak fogom a fejem, hogy mi lett velük, de egyszerűen nem tudom őket a hitelek miatt se sajnálni, hiszen semmi látszata nincs. Ha építettek volna egy házat, akkor elhinném hogy kellett a pénz. de egyszerűen eltapsolják.



2015. febr. 9. 10:04
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

cigire persze tudnak költeni,meg apám piájára... *

bocsi

2015. febr. 9. 10:06
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem ők az egyetlenek ebben az országban, akik meggondolatlanul hiteleket vettek fel. Aztán eljött az az idő, amikor világos lett számukra, hogy nincs kiút.Vannak emberek, akiknek az ilyesmi megváltoztatja a gondolkodását, életvitelét. Nekik a cigi, a "nem csinálok semmit, csak ami éppen lefoglal" lett a napi életük.

Nem tudsz velük mit tenni. A nővéred is bajba kerül majd, mert, ha nincs miből levonni a tartozást, kezesként tőle fogják vonni sajnos.

2015. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálni azt lehet de nem sok értelme van.

Amit leirtál az egy enyhe pszichiátriai betegségnek tünik.

Mivel nem sulyos nem foglalkoznak vele ők pedig maguktól nem fognak elmenni szakemberekhez mert minden őrült normálisnak tartja magát.

Ha irsz privit leirom röviden a saját történetemet hátha tudsz belőle ötleteket meriteni bár kétlem, mert én nem voltam ennyire függő.

2015. febr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Érthető amit írsz, ők is belesavanyodtak, talán apukás azért iszik egy ideje és már azér tnincs rend. Megértelek, jó hogy elköltöztetek otthoinról. Ezemtúl több kölcsönt se a nővéred se Te ne adjatok nekik.
2015. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Költőnő? ***** válasza:
100%

mintha a sajátjaim lennének, csak nálunk fordítva voltak a szerepek...

Lehet, h kegyetlen vagyok, de én csak minimálisan sajnálom őket.

Igazából ha egy ember lelki nyomorban, igénytelenségben él, azt csak és kizárólag magának köszönheti. S változtatni is csak ő tudna rajta, de ehhez ugye az kell, h összeszedje magát... S erre képtelen általában és ezért szinte majdnem minden más a hibás szerinte.

2015. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyi hogy van kiút, csak extrém gondolkodást követel meg. Ők pedig most az ellentétes irányban vannak, inkább topitani próbálják magukat, hogy elviseljék a kilátástalanságot.
2015. febr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
El kell szakadnod érzelmileg is a szüleidtől, bár persze nem könnyű. Ebben a korban azonban az ember már kezdi megérteni, hogy minden ember felelős a saját életéért és a legnehezebb a saját magunk megváltoztatása. Sajnálni nem kell őket, hiszen nem mások hibája vagy felelőtlensége miatt kerültek ilyen helyzetbe, hanem ők, szabad akaratukból választották ezt.
2015. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

És a legdurvább hogy alig várják hogy egyszer unokájuk szülessen....hát annyira szégyen, de abba a dohányszagú házba nem biztos hogy jó szívvel vinném a gyerekemet. :(

De ezeket ők nem veszik észre. Anyám egyszerűen minden gondot a szőnyeg alá seper ( talán szó szerint is)

mindig én voltam a trehány otthon, és most hogy új életem van, rendmániás lettem, mert rettegek hogy olyan leszek mint anyu.

Apám azért iszik, és cigizik ilyen durván (eddig is szívta de érezte, ha elég neki, és akkor egy jó darabig csak 1-2 szálat szívott naponta) mert 3 éve meghalt a nagypapám, az ő apja aki nem dohányzott, és nem is ivott ( Max annyit amennyit egy idős bácsika el fröccsözik néha.de sose láttam részegen )

Apu itt "őrült" meg, mondván hogy "apám is meghalt, mégse ivott, nem cigizett, akkor én miért fogjam vissza magam?"

sokszor mondom neki, hogy ha így folytatja nem fogja megérni az unokája születését. Csúnya kijelentés, de így van,mert nagyon össze van szakadva,meg van öregedve, 45 évesen úgy néz ki legalább mint egy 60 éves nagypapa. teljesen ősz, és hát..megvan öregedve na.

Erre azt mondja, ha nem éri meg az unokáját, az a MI hibánk lesz, szóval húzzunk bele.. na kössz.

2015. febr. 9. 10:23
 9/33 A kérdező kommentje:

amíg velük éltem, kislány ként, azt hittem ez a normális. Mikor megismertem anyósomékat, akkor jöttem rá hogy nem! Anyuék nem normálisak, legalábbis amit művelnek az nem.

Anyósék 14 éve leszoktak a cigiről, most letagadhatnának 10 évet, minden hétvégén kirándulni mennek, mindketten dolgoznak (és nem csak keresi após a kifogást, mint apám) egész nyáron rakosgatják félre a pénzt, és el tudnak menni nyáron Görögországba nyaralni. Anya szerint ez flancolás... pedig nem! Anyuékkal sose mentünk sehova. még a balatonra se,pedig 1 órányira laktunk csak.

Szóval így látom hogy így is lehetne élni mint ahogy anyósomék jól megélnek. Vettek fel hitelt, építettek egy 2 emeletes házat, de vissza is fizették 10 éven belül!

Szuper életük van, és ha a szüleimet, és a férjem szüleit egymás mellé állítom, hát, ránézésre anyuékat mondanám az idősebbeknek, annyira meg vannak rogyva...

Pedig anyósék 50-55 évesek, 10 évvel idősebbek mint a szüleim

2015. febr. 9. 10:28
 10/33 Költőnő? ***** válasza:
100%
úristen, félelmetes mennyire ismerős. Minél messzebb tőlük, minél messzebb. Ő életük, csesszék el ahogy nekik tetszik, de a Te életed már Te alakítod. Ha baba lesz és nem akarod egy putriba vinni, hát nem viszed. Ha rosszul fogják magukat emiatt érezni, hát tegyék. Hisz mindent megtettek a szarért és mindent megtesznek h benne is maradjanak.
2015. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!