Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Így menjek el a fiam esküvőjére?

Így menjek el a fiam esküvőjére?

Figyelt kérdés

Leendő menyem családjában az a szokás, hogy a szülők fizetik a lagzit, de a becsorgó pénz a páré marad. Fiam fel is vázolta, hogy az igényeik szerinti lagzi kb kétmillióba kerül, annak a negyedét, azaz fél milliót legyek szíves kifizetni. Pontosan tudja, hogy elváltként, megélhetésre beosztással pont elég fizetésemből nem engedhetem meg magamnak, így azt javasolta, vegyek fel hitelt. Ezt viszont nem szeretném és nem is tartom feladatomnak. Összekülönböztünk, a válasza az volt, hogy "nem kötelező eljönni".


A másik három szülő számára a fiatalok szerint nem probléma, csak én vagyok ilyen akadékoskodó. Azóta már a keresztszülein (nővéremék) keresztül is próbálkozott, hogy ennyit igazán megtehetnék. Értetlenül állok a jelenség előtt, sosem volt pénzéhes...


2015. febr. 10. 13:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
96%
A helyedben nem mennék el és nem fizetnék.
2015. febr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kerd meg fiadat, ha apjanak nem problema a fizetes, fizesse ki a teljes reszet.

Jok a jo szokasok, ha az oveke marad, de ok rad is kenyszeritik amit kitalaltak.

Fiad nem volt penzejhes, de most produkalni akar az uj ara es csaladja elott.

Talan meg varjanak, sporoljanak, vagy adjanak idot, lehetoseget a masik harom szulonek, hogy meg fel mill. osszejojjon.

Viszont az nagyon csunya, hogy nincs penz, ne gyere. Nem akarlak elkeseriteni, hogy ez igy lesz a jovoben is. Nem tudsz nyujtani, nem kellesz. Ez ragadhatott ra az uj csalad rongyrazasatol.

2015. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
97%

Ez a menyed családjában szokás, nem nálatok. Persze, hogy jól jön a fiatal párnak a pénz az induláshoz, de én a helyedben megmondanám nekik, hogy hagy te döntsd el, hogy mennyit tudsz szánni a lagzira és az "indulásukhoz".

Nekem nem lenne képem ilyet kérni a szülőmtől.

2015. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
94%

Eddig nem volt pénzéhes - írod.

Nem akarlak elkeseríteni, de már most is látszik, hogy a leendő menyed átmosta a fiad agyát.


Szerintem mondd meg, hogy ha te (is) fizetsz, akkor te (is) mondod meg, mi hogyan lesz! Úgy lesz, hogy beleférjen a te lehetőségeidbe, punktum! Aki ennél többet akar, az tegye hozzá a különbözetet.


Amúgy, ne hidd, hogy 2 millió forintból lehet csak lakodalmat csinálni. Még ha zenekar, vőfély, istenharagja lesz ott, akkor sem.

Rongyrázás más pénzéből? Nemes jellemre vall az ilyesmi!


Abban se légy bizonyos, hogy a többiek számára ez nem probléma. Lehet, hogy a lány szülei gazdagok, a férjed meg egyszerűen lenyelte, amit gondolt, és úgy döntött, ha beledöglik, akkor is kicsengeti. Ami nem ugyanaz, mint hogy "nem probléma" neki.


Amúgy, nővéredék nem rakták helyre őket?


Az a mondata meg, hogy "nem kötelező eljönni", nálam végképp kicsapta volna a biztosítékot. Csak azért nem írom le, mit tettem volna, mert nem akarlak hergelni.... :-(

2015. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
99%

Feribátyádéknál meg az a szokás, hogy ha valaki házasodni akar, meg gyereket akar, meg toronyórát akar lánccal, akkor megkeresi rá a pénzt.

Felnőtt emberekről beszélünk. Számomra a kunyerálás visszataszító. Annyiban igazat adok a "fiadnak", hogy valóban nem kötelező elmenned.

2015. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt emberek akkor házasodjanak, ha ezt saját erőből meg tudják tenni. Nagyon felháborító, amit írtál.. ők kitalálták, hogy lagzizni akarnak 2M-ból, és majd apuci-anyuci összedobja rá a pénzt.. kb. mint egy 6 éves gyerek, aki kastélyos-királylányos szülinapi zsúrról álmodik. Csakhogy ők már felnőttek. Lehet, hogy nem olcsó egy esküvő, de azért 2M-ból már elég luxusbulit lehet csapni, ami főleg más pénztárcájából undorító. A szülők akkor szálljanak be a költségekbe, ha ők maguk ajánlják fel, önként!! És még ekkor sem kötelező elfogadni a felnőtt, ifjú párnak! Lehet, hogy a fiad eddig nem volt pénzéhes, de az értékrendje elég nulla, ha az ara ennyire befolyásolja a kapcsolatát és anyagi elvárásait a saját anyjával. Nem kötelező elmenni az esküvőre, ha nem adsz pénzt.. ezzel mindent el is mondott, amire számíthatsz ezentúl tőle. Képes felszólítani, hogy vegyél fel hitelt azért, hogy ő egy éjszakát dőzsöljön? Ezen tényleg csak nevetni tudnék kínomban. Nem hiszem el, hogy eddig rendben volt a kapcsolatotok, ha most így áll hozzád. Lehetetlen, hogy egy nő így megváltoztasson valakit..:( Én biztosan nem adnék pénzt, már csak azért sem, mert elvárás. Mindent megadok a gyerekeimnek, amit tudok, de ha ezen felül még pofátlanul tartják a markukat, azzal nem tudok mit csinálni.. kiábrándító. Valószínűleg az esküvőre sem mennék, hiszen mint mondta, nem hiányoznék onnan, csak a pénzért cserébe mehetek, ha úgy tartja kedvem.. milyen nagylelkű felajánlás.
2015. febr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
100%

Van bőr a képükön, nem mondom. Nyugodtan odavághatnád, hogy a te családodban meg az a szokás, ami évszázadokon keresztül az egész országban, hogy a lányos ház állja a költségeket. Felnőtt emberek, nem is értem, mire fel tartják a markukat. Nekem a szüleim felajánlották, hogy fizetik a vendéglátás költségeit, de eszem ágában nem volt elfogadni. Felnőtt, dolgozó ember vagyok, de amikor pénzről van szó, akkor álljak oda, mint egy zsebpénzre kuncsorgó kisgyerek? Na, most vagy ez vagyok, vagy az! Mellesleg ha más pénztárcájára kellene ráznom a rongyot, az lenne a minimum, hogy előbb megkérdem, hogy mennyit rázhatok, és utána költeném a pénzt és nem fordítva.

Ha a fiadnak ennyit érsz, akkor jobb, ha most meglazul a kötelék, mert a végén majd az unokádhoz is kvázi belépőt fizethetsz, ha nem veszel elég drága ajándékot, be sem engednek hozzá, arról meg ne is álmodj, hogy szerető, összetartó családként funkcionáltok majd. Majd ha nekik kell valami tőled, akkor lehet, de fordítva csak teher leszel, ahogy most is vagy.

2015. febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
97%

A fiad es az ara csaladja is pofatlan parasztok. Mar megbocsass. Soha nem kernek ilyet az anyamtol,akirol tudom hogy egyedul is nehezen el meg. A hitelt meg vegkepp fel se hoznam...ez a legalja.

En ahogy ismerem magam tuti, beszolnek neki erosen, hogy ebredjen mar fel.

Amugy nem mennek ezek utan, de ez en vagyok.

2015. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ezt én is tudom. De ha ezen múlik, hogy életem hátralevő részében milyen viszonyban leszek a fiammal, akit szeretek... ettől összeszorul a gyomrom.
2015. febr. 10. 13:30
 10/65 anonim ***** válasza:
96%

4. vagyok.

Ne szoruljon össze a gyomrod.

Kissé cinikusan azt is mondhatod neki: "szeretettel várlak vissza a válásod után". :-))))

Mert ahol ennyi önzés van az édesanya iránt, ott gondolhatod, hogy egymás iránt sem az önzetlenség fog dominálni. Márpedig egy kapcsolat anélkül nem működik.

2015. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!