Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem dolgozó, különélő egyetemi...

Nem dolgozó, különélő egyetemista gyerekednek mennyi pénzt adsz havonta?

Figyelt kérdés

Tehát amiből fizeti a rezsit, az étkezéseket, öltözködést, szórakozást.


Egy 18-19 éves lány/fiú mennyiből tartja fent magát?


2015. febr. 10. 17:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
43%
Albi fizetve van, vagy számoljuk bele azt is? Vidék vagy Budapest?
2015. febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Albérletet is kell számolni.

Budapesten.

2015. febr. 10. 17:32
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Én 70 ezer forintot kapok, ebben benne van a koli, a vonatbérlet (180 km), és minden egyéb kiadás.
2015. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ösztöndíjat kap?
2015. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

Csak a bérletre és az ennivalóra kaptam pénzt. Amikor kolis voltam, akkor a kolira is. Miután albiba mentem, utána a szállást én fizettem, enni otthonról vittem, csak a bérleteket kaptam meg.

Szórakozást, ruházkodást magamnak fizettem. Kajára általában 9000-et kaptam, bérletre 10-et. Ruhára három havonta 3000-et + cipőre 4000-et, ha szükség volt rá.

2015. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
60 000 Ft-ból ki lehet jönni szűkösen, 87-ből mindenre futja (albi nekem 40 volt + kajára 20), szórakozásra elment általában egy 10-es, öltözködésre 3 havonta 15-öt költöttem.
2015. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
18%

60ból ki lehet jönni.


És aki az ösztöndíjtól teszi függővé, az már szülő, annak gratulálok! Az ösztöndíjért a diák dolgozott meg, az a jutalma. Én nagyon-nagyon-nagyon jó ösztöndíjat kaptam ebben a félévben, és a szüleimnek eszükbe sem jutott kevesebbel támogatni. És nem azért, mert megtehetik, hanem mert máshogy látják a dolgokat, más az értékrendjük.

2015. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%
7-es, sokféle ösztöndíj van. A szoctámért például nem a gyerek dolgozott meg, hanem sokkal inkább a szülő "érdeme". Szerintem igen is fontos, mennyi pénze van a gyereknek ösztöndíjakból, mert azért a legtöbb egyetemista hasznos dolgokra költi azt a pénzt, és inkább emiatt kevesebbet fogad el a szülőtől.
2015. febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
27%

Szoctám nem hiszem, hogy bárhol 20.000 felett van, inkább annyi se. Jó, azt aláírom, azt "le lehet vonni". És akkor vegyük ide a Bursat is. De a tanulmányi & köztársaságit & városit (ez utóbbi nem tudom, van-e mindenhol) már nehezebb megérteni....

De én borzasztó hálás vagyok a szüleimnek akkor is, hogy olyanok, amilyenek. És ez nem csak az anyagiakra vonatkozik, természetesen. :)

2015. febr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
100 ezret kapok, ebből fizetem az albit (rezsivel, nettel, stb. 50-55/hó), bérletet, kaját - bár ezt otthonról is szoktam hozni elég sokat. A telefonszámlámat ők fizetik, mert nekik küldik, apa nevén van az előfizu. Illetve ők fizetik a tandíjamat is, mert önköltséges képzésen vagyok. Ha marad a 100 ezerből, arra költöm, amire akarom, ha nem, akkor így jártam. De azért szokott maradni, illetve diákmelózok is néha, így abból - attól függően mennyi időm és kedvem van munkát vállalni - havi 20-60 is össze jön még pluszban. Ezt szoktam ruhákra költeni, meg szórakozásra, étteremre, stb. 21 vagyok egyébként, de ez 18 éves korom óta így van.
2015. febr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!