Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Ez mar kibirhatatl...

Mit tegyek? Ez mar kibirhatatlan amit az apam csinal velem meg a testvereimmel!

Figyelt kérdés

16 eves lany vagyok van ket testverem egy fiu aki 14 eves es egy lany aki most lesz 5 eves es apank fenyegetozik es ver minket! :( leirok par peldat hogy miket is csinal velunk es szeretnem ha segitenetek nekem/nekunk mert ezt mar idegekkel nem lehet kibirni. :(

Ha apam merges nagyon es minden aggat neki mindenert en es a fiutestverem vagyunk a hibasak es hat a duhet rajtunk vezeti le. Ha nem talalt valamit azert, ha nem ugy van valami akkor azert.. :( 5 esetet leirok.

1)Volt hogy mentem a baratom ele a buszallomasra de a telefonom kozbe lemerult ( kb. 10 percre van tolunk a buszallomas) es o hivott es ezert amikor hazaertunk a baratommal ugy megvert hogy az meg is latszott h hol vert meg. (A baratom segitett volna nekem de en nem engedtem mert feltem h meg otet is megutne)

2) Volt h az etolajos uveg nem ugy allt a szekrenyben ahogy o akarta es ezen felhuzta a pumpat es fenyegetett engem es a testveremet hogy szetver rajtunk egy kabelt ha nem ugy all maskor az olaj ahogy ,,kell".

3) Mikor rosz napja van akkor is problemak vagyunk a szamara. Par honaja volt h beszeltem tobb fiuval es elvette 1 honapra a telefonom meg ugy megvert hogy a vallamon 2-3 hetig biztos meglatszott a lila folt ahol megvert meg legalabb 2 heig fajt a kezem is ugyanezen a napon meg meg is fojtogatott (nem szoritotta meg a nyakamat nagyon csak kicsit de akkoris sokkal jobban fajt mintha a legnagyobb ellensegem fojtogatott meg mert hat megis csak o az edesapam)

4)A csizmamat egy este nem pucoltam meg es az osszes ruhamat meg az osszes cipomet kidobta az udvarra es aztan kezzel kellett kimosnom a ruhaimat ejszaka. (megertem ha figyelmeztetett volna mar tobbszor de ez egy alkalom volt h nem pucoltam meg)

5) ha apamnak rosz kedve van a hugom is megbanja. :( akkor allandoan piszkalja apam hugomat es ha meg meguti a hugom apamat akkor apam is meguti a hugom meg meg el is oltsa a tevet is meg a villanyt is es hat egy 5 eves johogy fel a sotetbe...


segitsetek en ezt mar nem birom ki azert imatkozok mar minden nap hogy nehogy rosz kedve legyen mert annak nincs jo vege. majdnem minden este sirok ez miatt mert mindeg eszembe jutnak az ilyen dolgok h ezt csinalja velem es a testvereimmel es mar latom anyamon is hogy o sem birja mar ezt idegekkel :(


2015. febr. 11. 23:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség vagy segélyhívó. Elhiszem hogy fenyeget de ne várjátok meg míg valaki életébe kerül ez..nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetben vagytok
2015. febr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Anyád nem bírja idegekkel??? Ne haragudj, biztos nem ezt akarod hallani, de anyádnak ugyanúgy a börtönben lenne a helye apád mellett, mert ő szándékosan tesz ki titeket egy agresszív, beszámíthatatlan alak dühének. Egyedül ő tudna tenni bármit is a gyerekei érdekében, de nem tesz! Válhatna, távoltartásit kérhetne, látleletet vetethetne, hogy többé véletlenül se engedjék a közeletekbe! De neki megfelel a helyzet, hogy csak a kezét tördeli, amiért szétverik a gyerekeit, mert az összes többi lehetőségért tenni kellene valamit.. Elsődlegesen nála tudsz kopogtatni, hogy valamit azért csak kellene tenni, mert a ti életeteket is pokollá teszi az az ember, nem csak az övét. Ha ő nem lép, akkor a gyámhatóságnál tudsz segítséget kérni, vagy az osztályfőnöködtől, iskolapszichológustól, bárkitől, aki tisztában lehet a bántalmazott gyerekek lehetőségeivel. Persze ebben az esetben biztos nem számíthatsz vállveregetésre apádtól, ezt a balhét nem neked kellene elvinned, hanem anyádnak, aki ehhez az úriemberhez kötötte az életét. Amit veletek tesznek, az nem normális, de még csak nem is helytelen, hanem megvetendő, elítélendő és büntetendő!
2015. febr. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
szia sajnalom ami veletek tortent :( en tuti nem turnem anyukad helyebe. kuldjetek el vagy koltozzetek el. jelentsetek fel..
2015. febr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon nagyon szomorúan olvasom soraid. :((

Sajnos ismerős számomra is hasonló dolog.

Valamilyen szinten igaza van a 2-es válaszolónak,Anyukádnak kell tennie valamit.

Ellenben én tudom,hogy sok esetben nem tud mit tenni egy erőszakos férfiember ellen egy nő.

Édesanyám sem tudott annak idején lépni (kb 20 éve) semmit.Nehéz dolog ez,nem egyszerű.Könnyű a rendőrségre hivatkozni,miközben tudjuk nem tesznek semmit amég "komolyabb" baj nem történik..sajnos ilyen szabály van.Iskolapszichológus - osztályfőnök,semmit nem tudnak tenni,max csak olajat öntenének a tűzre,aminek szerencsétlen Anyuka issza meg a levét.

Borzasztóan sajnálom az egész dolgot ami veletek van,egy ilyen erőszakos buta ember ellen nem is tudom mit tudnátok tenni Ti,akik minden téren el vagytok nyomva a családban.

Valahogy próbáljatok ELMENEKÜLNI otthonról,de előtte egy városban helyet biztosítsanak nektek pl anyaszállón...onnan meg pár hét,hónap múlva elhelyeznek benneteket ennek az állatnak a közeléből.

Próbáljátok meg :(

ANYASZÁLLÓ -- hajrá,remélem sikerül

2015. febr. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon megrendített amit írtál, mert az én apám is sokszor volt állat, bár annyira sosem vert meg hogy látható nyoma legyen. Sajnos z előttem szólónak van igaza, az anyád feladata lenne az, hogy lelépjen de nyilván kényelmes neki, így inkább félrenéz! Jaj, de utálom ezt, és én is csak nagyon sokára jöttem rá, hogy az én anyám is felelős volt ezekért a dolgokért! A rendőrség és egyéb szervek nem fognak segíteni az tuti. Próbálj meg anyukádra hatni valahogyan, mert ez nem élet nektek! Vagy béreljetek fel valakit, aki kiveri a sz.rt is apádból - már bocsánat...
2015. febr. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Már elnézést, de rohadjon meg az ilyen "szülő"! Ahogy olvastam a leírtakat, viszketni kezdett a tenyerem, és én is szívesen beverném nő létemre is az apád képét, pedig nem vagyok agresszív.

Nyilván anyukádat is bántalmazza, és ő nem mer lépni, pedig kellene, méghozzá sürgősen.

Remélem benned van erő ahhoz, hogy véget vess ezeknek a dolgoknak azzal, hogy látleletet vetetsz, és feljelented.

2015. febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha lenne benne erő már RÉG látleletet vetetett volna.


- anyád hol vn a történetben? - br esélyes, hogy patkánykodik

- menj rendőrségre, aztán vagy elküldenek vagy nem

- ha sikerül valamit elérni, és esetleg otthonba kerültök, azt tudd, hogy a tesóidat valszeg nem nagyon láthatod

- anyaszállóra ti már nem mehettek, maximum a húgod, de lehet, ő is idős hozzá

2015. febr. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Anyukád mit tesz ilyenkor? Róla nem írtál. Él az anyukád, veletek lakik?

Nagyszülőktől nem tudsz segítséget kérni?

2015. febr. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Anyukam velunk el. de sajnos nem bir tenni dllene semmit! :( probalt mar beszelni is vele, nem segitett semmit.... mikor vert minket apam akkor elenkallt de ha anyam nincs itthon akkor nem bir kiallni ertunk... :( elmenni nem tudunk sehova meg ha elmennenk penzunk nem lenne semmire.. igyis havi 40000 dinarbol elunk es a legtobb az apamra van koltve... enni alig van neha... ruhat csak akkor kapunk ha a nenamtol kapunk kulfoldrol.. allandoan csak a cigit veszi apam arra megy el a legtobb penz.. mamam... hat apam felol a mamank az nem segit, sot nem is szeret minket... :/ anyam reszerol a mamam meg nagyon messze lakik tolunk meg hat nekik sincs penzuk :( nem tudjuk mar mit csinaljunk... anyam sem tud mit csinalni vele... :(((
2015. febr. 18. 10:59
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerbiában vagytok?


Szóval Anyád a szülő, és igenis tehet értetek, és ne mentegesd, mindenképpen gyámhatósághoz kell fordulni, és apukát feljelenteni a rendőrségen. Anyád, meg menjen el dolgozni, ha nem tud eltartani titeket, ideiglenesen el lehet helyezni titeket gyámnál amíg összeszedi magát... Lépni kell, mert ti kicsik vagytok még. Ha anyád nem segít ami kutya kötelessége lenne akár erején felül, akkor te mint okos értelmes gyerek kérj segítséget olyan felnőttől akiben megbízol, tanár, iskolaorvos, a fiúd szülei, akárki, mert ez így nem élet. Súlyosan bántalmaznak titeket, és ez bűntény. Ne hidd hogy majd megváltozik minden magától tenni kell érte, és elsősorban anyádnak, mert amikor megszült titeket felelősséggel tartozott és tartozik irántatok.

Borzalmas ezt az egészet olvasni!

2015. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!