Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez a helyes gondolkodásmód...

Ez a helyes gondolkodásmód egy szülőtől?

Figyelt kérdés
Minden hónapban félretesz a 2 szülő összesen 100.000 Ft-ot, majd a gyerek megkéri, hogy menjenek el egyszer együtt valahova, ami azt jelentené, hogy egy hónapban csak 80.000 Ft-ot tudnának megspórolni, és az a szülő válasza, hogy nem, mert spórolunk új autóra.
2015. febr. 17. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Cuki szülők... :(
2015. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

ez elegge ketoldalu dolog, akarmilyen kegyetlennek is tunnek most a szulok a gyerek szemeben, egy valamit azert tanulhat toluk a gyerek ezzel kapcsolatban: ha meg van egy adott cel, akkor attol nem szabad eltantorithatonak lenni, mert sosem erjuk el.

talan majd ha meg lesz az uj auto, azzal mehetnek barhova, es akkor a gyerek is karpotolva lesz.

2015. febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
nem, egy autó vagy bármiféle tárgy mióta előbbre való egy gyereknél
2015. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

20 ezer forinttal kevesebb félretevés valóban nem oszt, nem szoroz egy többmilliós tétel esetében, cserébe egy kis közös családi programért, néha-néha. Nyilván, nem minden hónapban, de nem is évi egyszer. Különösképp, hogyha egyébként anyának-apának kevés ideje jut a gyerekükkel beszélgetni, foglalkozni.


Nálunk sem szokás elmenni közös programokra, legfeljebb egy ebédre valami középkategóriás étterembe, ha valakinek születésnapja van. Ez egy évben 2-3x esik meg, legfeljebb, és akkor még túloztam. Apám sokat dolgozik, alig szoktunk beszélni a mindennapokban, anyámmal szintén. Így olykor egy kis nem különleges alkalomból való összejövetel jól esne, de sajnos, nem jellemző rájuk, hogy rajonganának az ilyen ötletekért.


Szerintem szülőként igenis időt és pénzt lehetne (kellene) áldozni egy hétvégei ebédre, vacsorára, vagy más közös programra. Főleg, ha volna is miből.

2015. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Több, mint fél éve nem volt sehol a család.
2015. febr. 17. 14:30
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Csaknem megint a könyvesboltos, húszéves "gyerek" a kérdező? Nem fognak elvinni, na. Oldd meg egyedül.
2015. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fél éve? Van, aki évekig nem jut el sehová.


Ne túrkálj anyádék pénztárcájban és ne ítélkezz a döntéseik felett! Majd a saját fizud felett dönts!

2015. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

20 ezer forint szerintem sem számít, nem ezen fog múlni az autó megvétele.

Viszont lehet, hogy olyan programot talált ki a gyerek, amit a szülők nem akarnak. És ez a spórolás csak egy kifogás volt.

Mi volt konkrétan a szitu?

2015. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mivel most volt a névnapom, arra gondoltam, hogy elmehetnénk együtt a legközelebbi étterembe enni egyet, hogy végre szakadjunk el az otthonunktól kicsit.

Erre az volt a válasz, hogy kinyitom a hűtőt, és itthon is ehetek, meg amúgy is spórolunk.

2015. febr. 17. 15:05
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy soha nem voltunk még együtt étteremben, pedig mindjárt 18 éves vagyok.
2015. febr. 17. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!