Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor is nekem kellene...

Ilyenkor is nekem kellene alkalmazkodnom hozzájuk?

Figyelt kérdés

nagy, tetőteres családi házunk van, de a hangszigeteltsége 0. ezzel mindenki tisztában van, mert este amikor a szüleim és a tesóm alszanak, csöndbe kell lennem. ellenben, amikor tanulnék (érettségire készülök, utána egyetemre, amiben a szüleim "támogatnak"), akkor ordít a zene, ráadásul a legnagyobb basszuson és egyszerűen lehetetlen bármit is csinálnom úgy. fejem majd szét esik ettől a dübörgéstől, de halkítani persze még a legszebb szavak hatására sem lehet rajta.

apámmal, anyámmal és az öcsémmel élek, de mindhárman teljesen más temperamentumúak, mint én. amúgy is szeretek egyedül lenni, de amióta megvilágosodva felfedeztem, hogy ez a család csak a túlélésre, nem pedig a boldogságra van, azóta inkább egész este egyedül lennék, nyugalomban.

már a 2. mondatban említettem, hogy nekem mindig toleránsnak kell lennem, de ezt nem kapom vissza. unom már, sőt elegem van. tudnék bosszút állni úgy, hogy éjszaka nekem lesz kedbpvem zenét hallgatni, de azért biztos nagyon kikapnék, szóval le is mondtam róla.


lenne valami megoldás, vagy csak tartsak ki?



2015. febr. 20. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mondd meg, hogy majd később mész haza, mivel otthon nem biztosítanak számodra megfelelő körülményeket a tanuláshoz, és menj el könyvtárba. ott vagy estig és ennyi... max, ha kérnek tőled valamit, te is úgy állj a dologhoz...
2015. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
En ezt nem ertem, hat tudjak, hogy tanulnod kell. Ocsednek nem? Ki hallgatja hangosan a zenet? Ki kellene talalni egy rendszert, hogy szolhat a zene minden delutan mondjuk 3-5ig. De utana azert mar tesodnak is csak tanulnia kell, nem??
2015. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre a helyzetre megoldás igazából nincs. A bosszúállás butaság, nem oldja meg a problémát, csak még nagyobbat generál. Annyit tehetsz, hogy maradj bent a suliban tanulni, hogy legalább az érettségid ne szúrd el emiatt.
2015. febr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

öcsém még csak alsó tagozatos, így nincs sok tanulnivalója. úgy szokott lenni, hogy apa 6 körül ér haza, és van, hogy egy órán át zenét hallgat, de aztán 9kor megy aludni, mindenki csendben legyen, mert korán kel.

amikor zenét hallgat, akkor én már marha fáradt vagyok az egész délutános tanulás miatt és felcseszem magam, aztán sírok egész este (de nekik nem mondom, mert annál jobban csinálnák). ezzel csak magamnak ártok, az igaz, de már nagyon kivagyok. ez persze negatívan hat a tanulásra is

a könyvtár messze van tőlünk és este egyedül kellene jönnöm, sok a cigány meg a kóborkutya, de a suliban maradás jó ötlet :)

2015. febr. 20. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem szóltál Nekik, hogy zavarnak a tanulásban? Ki hallgatja a családból? Nem lehet megmondani, hogy tanulnál és kapcsolja ki? Anno én is készültem érettségire, felvételire, február van, innen kb. minden perc számít!

Nálunk mondjuk fordítva volt, idősebb tesóm van, amikor Ő készült, lábujjhegyen kellett járni, amikor én, akkor szintén ordított a zene, hangos viháncolás a konyhában, stb. Még egyetemen is az első 1-2 vizsgaidőszak erről szólt, aztán egyszer kikeltem magamból (ritka nyugodt vagyok egyébként), onnantól csend volt:)

Hát, sok hasznosat nem tudtam írni, szerintem ne menekülj el otthonról, hanem próbáld meg megoldani a problémát. Most még 'csak' az érettségire, felvételire készülsz, reméljük sikerrel, de ha felvesznek, néhány vizsgaidőszak még előtted áll, amihez kell egy normális otthoni légkör, nem végezheted el az egyetemet egy könyvtárban.

2015. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 egyetemre majd másik városba megyek, ahol albétletben fogok lakii, szóval úgy talán már jobb lesz a helyzet. egyébként azért nem merek már szólni sem, mert a szüleim meg az öcsém azok, akiknek van "szavazati joguk" a családomban, én nem tehetek szóvá semmit sem. teljesen elnyomnak, tegnap este megkértek, hogy takarítsak fel, én csak annyit mondtam, hogy akkor az is legyen teljesítve, amit én kérek. ennek következménye lett a nagyon ordítozás, mert hogy ők igyekeznek nekem mindent megadni, ne legyek ilyen hálátlan. azt nem fogják fel, hogy talán kellene egy kis nyugalom is. alig várom, hogy kiszabaduljak ebből a bolondok házából. teljesen tönkretesznek lelkileg is.
2015. febr. 21. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!