Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális, ha felnőtt ember...

Ez normális, ha felnőtt ember létemre irányítanak a szülők?

Figyelt kérdés
Megmodják mikor mit kel tennem, mit csináljak itthon házimunkát, na meg ,hogy mit egyek álltalában csak azt egyem inkább amit ők főztek mert ha nem akkor ,, miér az a sz..rt eszed ezt egyed ez jobb. NA meg: Mire költöm a pénzem? HÁT még azt is megmondják! Ezért ennyi pénzt adtál!? Pl: Vennék egy biciklit: minek vetted, nem ért ennyit, utána előhozzák az ő régmult járgányukat ezt használjam ez sokkal többet ér. Ezt el kel türnöm csak azért mert náluk lakom? Még azt is megmondanák ,hogy ki lehet a barátnőm mert az ilyen-olyan szarmazásu. MINEK az ilyen neked? HÁT ha elköltöznék még akkor is próbálnának irányítani. ÉS HA MÉG visszaszólok akkor még én vagyok a szar ,hogy mit képzelek hát én vagyok az apád ill. az anyád. NÉHA CSak gyülölni tudom őket (főleg ha még isznak is) (Megjátszom magam a falubeliek előtt mintha egy boldog család lennénk, persze ők mit sem tudnak mi folyik itt)Lehet ,hogy részben nekik köszönhetően lettem részben egy link alak. Ti mit tennétek? Ja és nem ihatok nagyon, dohányozni meg egyáltalán nem lehet, pedig felnőtt eber vagyok!

2015. márc. 7. 14:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%
Csak azt lehet irányítani, aki hagyja magát.
2015. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
19%
A cigiben és az alkoholban igazuk van 😊
2015. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
31%
Elköltöznék és élném a sajàt életem.
2015. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
52%
Otthon élsz, és szórod a pénzt. Ők ezt láthatják. Gyűjts össze lakbérre valót, és költözz el.
2015. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
58%

Bocs, de szerintem alapból egyáltalán nem normális, ha egy 18 évnél idősebb embert a szülei befolyásolnak, hogy mikor mit csináljon és hogyan?


Egy szülő dolga az, hogy ÉLETRE nevelje a gyerekét. Erre van 18 éve!!!

Az a szülő, aki azt hiszi, hogy joga van 18. életévét betöltött gyerekének az életét irányítani, az nagyon elvan tévedve!

Természetesen, amíg a gyermek otthon lakik (18. életéve után is) vannak szabályok, amiket be kell tartania, még ha irreálisnak is tűnik (pl. este 10re legyen mindennap otthon).

Ha ilyen előfordul és a FELNŐTT "gyermeknek" nem felel meg a játékszabályok betartása, akkor meg kell találnia a módját, hogy elköltözzön és ÖNÁLLÓ életet kezdjen, amiben saját magát tartja el. Akkor már ugye bár azt csinál, amit akar!


Na, most a válaszom a problémára:

Ha ott laksz náluk, akkor mint írtam: vannak dolgok, amiket be kell tartanod. Független, hogy "taknyos" 18 éves vagy, vagy esetleg egy 30-40 éves "anyámasszonykatonája!".

Ha ez nem tetszik, mert láthatólag ugyebár nem, akkor tessék megtalálni a módját, hogy eltudj otthonról költözni és SAJÁT életet kezdj.

Ha ez sikerül és összejön, akkor annyit dohányzol, amennyit akarsz, arra költöd a pénzed, amire akarod, stb..

Mondjuk, ha otthon laksz, akkor egyértelmű, hogy a rezsibe nyilván be kell szállnod egy minimális összeggel, de az, hogy a többi megkeresett pénzeddel mit kezdesz .. ahhoz aztán tényleg nincs közük.

2015. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
12%

Először is, míg otthon laksz, addig szerintem nincs okod reklamálni.

Másodszor meg, akármennyi idős is leszel, mindig a gyerekük leszel, a gyerekeket pedig irányítani kell. Te is ilyen leszel majd amikor felnősz (igazából).

2015. márc. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
28%

"nem ihatok nagyon, dohányozni meg egyáltalán nem lehet, pedig felnőtt eber vagyok!"


Miért pontoztok le? Ebben igazuk van a szülőknek, nem létszükség se a cigi, se az alkohol.

2015. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
63%

"NÉHA CSak gyülölni tudom őket (főleg ha még isznak is)"

Inkább mutassanak példát...

2015. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Velem azt csinálták hogy elmentem koliba, tanultam egy bizonyos szakmát, gyakorlaton és elméleten vettem részt, csináltam rendesen a dolgom. Egy nap 8szor felhívtak a szülők, nem vettem fel mert le voltam mindig némítva, de egyébként mindig visszahívtam őket, majd mással is felhívattak, apám mint az állat obszcén szavakkal illetett, elküldött a k an.yámba. 22 éves vagyok és még mindig irányít, pedig nem teszek semmi olyat, azt is ellenezte hogy elmenjek tanulni egy adott általam választott városba, és még a barátnőmet is minden hulladéknak elhordja. JA és nem cigizek, nem iszok, nem csavargok. Egyszer elmentem a tescoba ami kb itthonról olyan 15-20 percnyire van, felhívott hogy hol vagyok, mondtam neki hol, erre mire hazamentem mint a kutyával úgy beszélt velem. Így fejezte ki magát: "Azt sem bánom ha egész nap dö.glik az ágyban, de tudjam hol van."

Múltkor mikor beszéltünk olyan megjegyzést fűzött hogy bárcsak keresnék magamnak egy fa.sza csajt, mert ugye a barátnőm egy ro.hadék az ő szemében. Mikor szegény eljött hozzánk úgy nézett ránk mint egy utolsó szemétre, ha el akartunk menni valahová sosem tetszett neki, nem is mertünk kimenni a szobából sem. Ha estérte ér be a vonatom mindig mondja hogy miért jövök ilyen későn nem szereti ha sötétben érek haza (megjegyezném este 6-7 óra környékén), Egyszóval bajod van? Nem jó otthon? Netán az a bajod hogy nem adnak pénz ájfónra? Ez legyen a legnagyobb problémád, mert nekem aztán nincs.

2015. márc. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
A költözésnél nincs jobb választás, falun vagy vidéken elég olcsón vannak albérletek. Vagy bérelhetsz egy szobát valakinél. Én biztosan nem viselném el, ha a szüleim ezt csinálnák velem. Megváltoztatni őket nem tudod, de ha önállósodsz, azzal azért kicsit változol ám a szemükben, mert most hiába van munkád és vagy nagykorú, ugyan úgy 12 évesnek néznek. Az a baj, hogy sok embert pont a saját családja tesz tönkre akarva vagy akaratlanul. Egyik barátnő sem elég jó, a ruhák, cipők, telefonok stb. amit veszel drágák, ha sportolsz minek ha nem sportolsz miért nem ...
2015. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!