Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kiabál azonnal? Miért...

Miért kiabál azonnal? Miért nem költhetem arra, amire akarom a pénzt, ha az enyém? Hogy hozzam fel ezt a dolgot, ha így viselkedik?

Figyelt kérdés

15 éves korom óta korrepetálok gyerekeket angolból (felsőfokúm van belőle, 2000 Ft/60 perc), tavaly elkezdtem hostesskedni, azzal is elég jól keresek, szóval dolgozom is.

Apától hetente kapok egy ötezrest, ez fix, de nem mindig költöm el az egészet. Évente egyszer kapok egy nagyobb ajándékot (100-200 ezer közöttit) Tőle Karácsonyra, szülinap 50 ezer, névnap 20, Mikulás és Húsvét 10. Az Ő szüleitől fejenként ugyanez (elváltak), ha találkozok mamával, akkor Ő is szokott pénzt adni.

Ezt nem felvágásból írtam le, mert egyáltalán nem élünk fényűzően anyával, egy 3 szobás lakásban lakunk, szóval nem kérem az utálkozó kommenteket (apukám nem Pesten él).


A baj az, hogy anya őrjöng, ha pénzt kérek Tőle. Ő minden szezon elején elvisz vásárolgatni (Inditex üzletek, H&M, ilyesmik), olyankor 60-100 között vásárolunk Nekem és ennyivel lerendezi. Plusz szülinapra, Karácsonyra 30 ezer, névnapra 10 és egyéb ünnepekre 5. Viszont folyton az a baja, hogy sok a cuccom és hogy mindig költöm a pénzt... És nem tudok vele beszélni erről, mert ha ez a téma szóba jön, kikel magából és azonnal kiabál.

Igen, nagyon szeretek vásárolni. De jól vásárolok, pl. a szezonvégi akcióknál rengeteg mindent veszek, sokat járok turikba, ahol legutóbb 1200 ért vettem egy vadonatúj Vans cipőt, netes boltokból is rendelek, Ebayről is szoktam. Apa közel él Ausztriához, ha nagyon szépen nézek Rá, általában elvisz vásárolni (SCS, G3). Múlt hétvégén is ez volt, hazajöttem és gondoltam érdekelné anyát, hogy miket kaptam. De sárkánnyá változott és elkezdett veszekedni velem, hogy Ő biztos nem mossa ki ezt a rengeteg cuccot, vigyem apához, ha megvette őket. Vagy ma is, kérdeztem, hogy mi az ebéd. Mondja, hogy van tegnapról maradék, Ő nem főz. De már tegnap sem ettem itthon, mert nem szeretem a halat, ezért rendeltem pizzát, ezen is kiakadt, hogy nekem soha semmi nem jó. De sosem ettem meg a halat, ezt nagyon jól tudja.

Folyton hallgatom, hogy mennyire nincs pénze, de havonta kb. 20 ezret hagy ott a fodrásznál, 4 ezret 3 hetente a manikűrösnél és még sorolhatnám. Folyton piszkál, hogy milyen sokat vásárolok, de Ő észre sem veszi, hogy cigire mennyit költ, vagy hogy tök ésszerűtlenül vásárol. Meg nem veszi fel a régebbi dolgait. Mert Nekem azért van tele ruhával a szobám, mert felveszem azokat is, amiket mondjuk 3 éve vettem, mert nem látszik rajtuk, hogy mennyit hordtam, mert vigyázok a dolgaimra. De Ő semmire nem vigyáz és persze, hogy hamar tönkremegy mondjuk a magassarkúja, ha az esőben abban indul kutyát sétáltatni...



17 éves leszek most, a szokásos szöveget, hogy "költözz el és tartsd el te magad" hagyjuk, mert még nem vagyok 18, csak jövőre érettségizem.

Megoldást szeretnék erre, nem menekülni.


2015. márc. 7. 18:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

Megint itt vagy a pénzügyi gondjaiddal?

Miért is kell pénzt kérni anyádtól, ha ennyire jól ellát az apád? Spórolás kicsinység, ha ismered ezt a kifejezést.

2015. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

A másik, ami zavar, hogy folyton magához hasonlít.

Bezzeg ő sosem járt el reggelig szórakozni, kitűnő volt egész érettségiig, sosem viselkedett így, neki nem voltak ilyen igényei (mindig ezen van fennakadva, hogy nekem milyen "hatalmas" igényeim vannak).

Pedig mama mesélte, hogy 14 évesen annyira rossz volt velük a kapcsolata, hogy inkább kollégista lett Debrecenben és amikor otthon volt, akkor is alig szólt hozzájuk.

2015. márc. 7. 18:56
 3/26 A kérdező kommentje:

Megint? Ezt hogy érted?

Azért kérek néha anyától is pénzt, mert szerintem nem igazságos az, hogy Apa fizeti a gyt.-t, ad nekem pénzt, elvisz néha vásárolni is (ilyenkor nem hagyja, hogy fizessek, minden ő áll), anya meg egy mozijegyen hisztizik.

2015. márc. 7. 19:04
 4/26 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sajnállak, hogy annyi pénzt kapsz apádtól, a mamádtól, márkás ruhákra, egyebekre, amiből egy család megélne!
2015. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Haggyad ra!! Hadd mondja a magaet...ugyse tud semmit csinalni vagy ha teged zavar akkor pont amikor ra kezd oltozz fel es hagyd ott utana rafog jonni hogy vissza vesz.. de viszont neked se kene penzt kerni tole mert neked aztan telleg van
2015. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már azt, hogy ebből más család megélne!

Nem igaz, hogy nem lehet egy kérdésre normálisan válaszolni anélkül, hogy cinikus lenne bárki és nem térne el a lényegtől.

2015. márc. 7. 19:11
 7/26 anonim ***** válasza:
77%
Telhetetlen, hálátlan hülye p.csa vagy. Keress magadnak egy milliomos faszit és költözz oda hozzá.
2015. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél! :)
2015. márc. 7. 19:19
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Mond meg neki hogy ne kiabáljon hisz az ő nevelése vagy és amit leírtàl kb ugyanolyanok lehettek, nem épp ez zavarja?
2015. márc. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Ezt példázza a régi (zsidó) vicces mondás: Száli, Te nem panaszkodsz, hanem dicsekszel !!
2015. márc. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!