Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondjátok mindig ezt?

Miért mondjátok mindig ezt?

Figyelt kérdés

Mindig mindenhol azt látom leírva, hogy "minden tini érettebbnek hiszi magát a koránál, közben egyik sem az".

De hiszen nincsenek egyforma emberek, a felnőttek között is teljesen más érettségi skála húzódik, az, hogy az emberek változóan fejlődnek, nem a kor függvénye, max a külső behatásoké, a személyiségé, és az adottságoké.

Teszem azt, egy 17-18 éves, jó tanuló, kulturáltan szórakozó, esetleg párkapcsolatban élő, nyelvvizsgával rendelkező tini jogtalanul gondolja magát érettebbnek egy korabeli primitív, drogos, és ágyból ágyba járó bukott tininél?

Vagy most komolya, ezt mégis hogy?



2015. márc. 26. 11:33
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, pont ezt a példát írtam le egy kérdésnél, ahol ez volt a téma, és az oldalhoz méltó színvonalas szokás szerint, kaptam egy lepontozást, de indoklást vagy bárminemű érvet nem.
2015. márc. 26. 11:36
 2/31 anonim ***** válasza:
66%
Az érettség
2015. márc. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

Tapasztalatnak hívják :) Tudniillik mind voltunk tinik, és mind végigjártuk pontosan ugyanezt az utat. Szerintem nincs olyan ember, aki ne gondolná magát érettebbnek a koránál.

Én is így gondoltam ezt, tökéletesen megfeleltem a leírásod szerinti "érettségi szintnek". Utólag belátom, jó nagy hülyeségeket csináltam, és gondoltam... amivel nem is volt baj, hiszen a koromból adódott. Hiába van valakinek esze, ha az élettapasztalata 0, ugyanúgy álomvilágban él, mint a kortársai.

Az, hogy éppen mit csinál nem érettség, hanem személyiség-függő.

2015. márc. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
45%
lehetsz érettebb a korodnál bizonyos dolgokban,de érzelmileg egyik tini sem az hisz ezen kiakadsz, amit egy felnőtt ember magasról letojna XD
2015. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
47%

Jogosan gondol(hat)ja magát érettebbnek...

"minden tini érettebbnek hiszi magát a koránál, közben egyik sem az" - ez puszta általánosítás(mert így egyszerübb) - tisztelet a kivételnek...

De mit számít/miért zavar mi van mindenhol írva?

2015. márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem is azt mondtam,a tinik ugyan olxan érettek mint a felnőttek. Viszont felnőttenként is eltér az élettapasztalat, ez szerintem tiniként is így van. Mindenkinek más jut az élettől, egy rossz családi helyzet pl megtanít hamarabb felnőttnek lenni, a túlzott elkényeztetés után pedig baromi nehéz felnőni.
2015. márc. 26. 11:43
 7/31 A kérdező kommentje:

Egy kérdés miért kiakadás?

Amúgy nem vagyok már tini:)

2015. márc. 26. 11:44
 8/31 A kérdező kommentje:

A kérdésem egyébként nem a tinik védelmében szólt, egyszerűen csak megdöbbentőnel találok egy ennyire ostoba állítást, logikailag teljesen értelmetlen. Ugyan olyan, mint mikor azt mondja valaki, hogy "minden férfi disznó " vagy hogy "minden szőke buta"

Egyszerűen csak nem szeretem az általánosítani akaró sztereotípiákat, de főleg nem magukat értelmesnek és érettnek mondó emberektől

2015. márc. 26. 11:50
 9/31 anonim ***** válasza:
26%
Egy felnőtt lehet éretlenebb a koránál, egy tini viszont nem lehet érettebb. Néhányukat személyes tragédiák edzik (bántalmazó család, elhunyt szülők), így ők lehetnek bizonyos területeken tapasztaltabbak, de még ez sem jelent érettséget, sok esetben pont ezek a dolgok rekesztik meg a személyiséget a helyes fejlődésben. Egy kulturáltan szórakozó, jó tanuló tini gondolhatja magát megfontoltabbnak a drogosoknál, de ez pusztán személyiségvonás. Az érettség élettapasztalatot jelent. Egy ember, aki a fiatalkorát drogokkal és ágyból-ágyba járással töltötte, érettebbnek gondolhatja magát tőled, hiszen ő egy sokkal intenzívebb, veszélyesebb életet tapasztalt meg, és talpra állt belőle, nem? Természetesen a tapasztalat nem életkortól függ, hanem megélt helyzetektől (hogy minden téren teljes legyen a kép, szükséges hozzá pl. néhány év párkapcsolat, lehetőleg együttéléssel, szakítás, veszteség, elért eredmények, munkatapasztalat, önfenntartás, stb.), tehát nem lehet azt mondani, hogy 20 éves korára mindenki "érett" (van, aki pl. egész életében nem nő fel teljesen), de bizonyos életkor alatt lehetetlen megtapasztalni annyi mindent, ami ehhez szükséges lenne. És való igaz, minden tini azt hiszi, érettebb a többinél. Tudom, hogy néhány területen én is többet tapasztaltam (engem főleg veszteségek értek, és kb 10 éves koromtól nagymértékben önállósodnom kellett), de ettől csak a személyiségem változott, egyáltalán nem lettem érettebb párkapcsolat vagy pl. munka szempontjából..
2015. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás a tiniknek: ,,Túl fiatal és hülye vagy ahhoz, hogy megértsd, hogy túl fiatal vagy és hülye."


Nem azt mondom, hogy nincsenek különböző szintek, mert nyilván van aki többet élt át már 16 évesen, mint egy másik ember 22 évesen, és az lehet, hogy érettebben és komolyabban áll hozzá a dolgokhoz. De alapvetően az embereknek tini korukban nincs akkora élettapasztalatuk, nem tapasztaltak még meg annyi élethelyzetet, hogy úgy lássák a dolgokat, mint az idősebb társaik. Az emberek agya szinte ugyanabban a tempóban fejlődik, ezért tudjuk elosztani az életünket szakaszokra, amikre jellemzőek bizonyos dolgok, gondolkodásmódok.

2015. márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!