Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt anyu,...

Miért csinálja ezt anyu, amikor találkozni akarok velük?

Figyelt kérdés

Külön élek már tőlük pár hónapja. Ritkán telefonálunk és ritkán találkozunk.

Amikor telefonálunk, én keresem, de mindig siet, hogy neki dolga van. Nekem is dolgom van, viszem az egész háztartást, mégis úgy alakítom, hogy 1 szabad percem legyen rájuk telefonálni. Tényleg csak 1 percről van szó. Ő meg állandóan kapkod a telefonban, hogy jól van, jól van, dolga van és ennyivel le is zárul. Ha éppen tehetné, sosem hív fel 1 percre sem.

Most megbeszéltem vele, hogy 1órácskára átmennék a párommal hozzájuk, akkor is csak sorolta a dolgait, hogy nem biztos, hogy összejön. Nekem is vannak dolgaim, és úgy intézem, hogy ők is beleférjenek az időmbe.

Annyira rossz hallani más szülőtől, mert hallottam a napokban, hogy mennyire várja a gyermekeit haza, mit fog sütni, főzni, engem meg így várnak, hogy időt sem akarnak szánni rám.

Miért ilyenek?


2015. ápr. 3. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
eddig nem volt semmi furcsa?
2015. ápr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát együtt érzek veled. Én is így voltam anyámmal. Amikor külön költöztem meg a tesóm is elköltözött elkezdte a saját életét élni. Bepasizott, felújította a lakást, 2 hetente járt kirándulást szervezett maguknak. A gond csak az volt hogy minket a tesómmal hagyott ki az életéből eltel 4-5 év és talán most kezd kicsit visszatalálni a családjához. Idővel talán nálatok is rendeződik
2015. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Második,

nálam nem egészen ez a helyzet.


Anyu apuval él, van még 2 tesóm otthon.

A háztartás és állandó rohanás miatt 1 percet sem bír szakítani rám, akarva is csak nehezen.

A durva az egészben az, hogy a főnököm egy elfoglalt ember, és olyan rossz hallani, hogy még ő is igyekszik időt szakítani a hazalátogató gyerekeire, és várja őket szeretettel, hogy menjenek. Pedig aztán neki betáblázott napjai vannak. Múltkor, amikor mesélte, majdnem elsírtam magam.. :/

2015. ápr. 3. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozza van szokva, hogy te keresed ot.


Mondd meg neki, hogy legkozelebb hivjon o. Es majd akkor latogatod meg, ha meghiv magukhoz.

2015. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy anyádnak túlságosan fáj, hogy elköltöztél, ezért "hárít".

Egy idő után megunnám, hogy mindig én keresem, megmondanám, ha lesz ideje, hívjon fel ő (ha nem hív - mint ahogy úgy gondolom, egy ideig biztosan nem hívna, egy másik családtagon keresztül azért "rajta tartanám a szemem", csak hogy minden rendben van-e otthon (nincs-e szükségük valamire, ilyesmi)

2015. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem anyukád azt akarja kiprovokálni, hogy ne keresd, hogy utána majd téged hibáztathasson, hogy nem kerested, és haragudhasson rád.

most is haragszik rád, mert elköltöztél, felnőttél, de ez egy olyan harag, ami még őszerinte is nevetséges, és ezért próbál egy okot provokálni, amiért tényleg haragudhat rád.

sajnos sok szülő képtelen feldolgozni, hogy felnőtt a gyereke, és ilyen betegesen reagál.

legjobb, ha beszélsz vele, és megmondod, hogy átlátsz a játszmáján.

2015. ápr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:/
2015. ápr. 3. 15:03
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Hívd el a tesóidat magatokhoz vagy ha kicsik még h egyedül menjenek vidd el őket cukrászdába vagy sétálni.

Talán rájön h értelmesebb lenne csatlakoznia mint ablakot pucolnia.

2015. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!