Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hány évesen...

Szerintetek hány évesen ideális gyereket vállalni manapság?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a körülmények adottak (munkahely, pénz, lakás, jó párkapcsolat).
2015. ápr. 9. 14:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
76%
Amikor sikerül megteremteni a fenti körülményeket.
2015. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
82%
sztem kb 30 évesen.Addig lehet élni, karriert épiteni.
2015. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
76%
25 fölött, legalábbis nőként. Pasik esetében akár később is.
2015. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
80%

Nem kortól függ.

Hanem amikortól el tudod tartani!

2015. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
27%

Amikor vágysz rá!

Az emberek szoktak VÁGYNI gyerekre, van, aki már óvodás kora óta.

Leggyakrabban pedig egy beteljesült szerelem beérésének következménye a gyerekvágy, épeszű ember sose akarna gyereket, csak ez az állapot veszi rá.:) Nekem még nem volt soha gyerekvágyam, nincs az az isten, hogy akarjak, és el sem tudom képzelni, mi viszi rá az embereket, hogy iylesmivel sz-rják el az idejüket.:)

2015. ápr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
78%
Nekem 23 évesen volt ideális. (adottak voltak a körülmények)
2015. ápr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
78%
Egyessel egyetértek. Amikor a fenti körülmények adottak. Ha 40 éves korban, akkor akkor. A terhesség ugyan idősebb korban jobban megviseli a szervezetet, és nehezebb is teherbe esni, de a szűrések miatt legalább a megszületett beteg gyerekek száma alacsonyabb. Érzelmileg szerintem 28-30 éves korban a legideálisabb, persze ez személyes vélemény. Biológiailag fiatalabb korban ideális, de általában felkészületlenebbek és tapasztalatlanabbak az ilyen korú szülők, és ritkán áll rendelkezésre a szükséges háttér.. Szerintem ugyanannyi hátránya van 18 évesen szülni, mint 38 évesen, csak más szempontból. A huszonéves időszak végére érik meg a legtöbb nő az anyaságra.
2015. ápr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
84%
Ezt érzi az ember. Azért szerintem van egy minimum, kb. 25 felett, amikor érzelmileg is megérik rá az ember, és a fentieket is biztosítani tudja. Fel lehet nevelni a gyereket gyerekfejjel is, csak nem biztos, hogy érdemes.
2015. ápr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
60%
Ha a körülmények eleve adottak, akkor biológiai szempontok alapján huszonévestől harminc-egynéhány éves korig ideális, de elég fejlett már az orvostudomány ahhoz, hogy egy esetleges későbbi terhesség se járjon igazán komoly kockázattal (nyilván reális kereteken belül, nem ötven fölötti nőkre gondolok). Emellett persze azon is múlik, hogy felkészültnek érzik-e magukat a gyerek érkezésére a leendő szülők, önmagában egy jó párkapcsolat még nem jelenti azt, hogy mindketten készen állnak a gyerekvállalásra. Viszont ha ez is adott, akkor ahogy fent írtam, huszon-harminc éves korban ideális.
2015. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim válasza:
21%

Fúú, 35 évesen szülni? Vicc...

A legideálisabb az első szülni 20-25 év között, de 30 év fölött már nem egészséges. Régen normálisak voltak és szültek 20 éves korukra, manapság meg 35 évesen még azt mondják, még ráér....

2015. ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!