Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, megbukok matekból? Megkérjem anyát, hogy menjen be a gimibe?

Figyelt kérdés

Emelt matekos vagyok szeptember óta, de a reál tárgyakhoz hü..e vagyok, sosem ment a matek.

Viszont 9.-ben megkaptuk az iskola egyik legszörnyűbb tanárát (nem én túlzom el, rendkívüli szülői értekezletek voltak miatta, de nem kaptunk új tanárt).

2 éven át rettegtem a matekóráktól, hogy éppen kit aláz majd meg, vagy zavar ki a teremből.

Szeptemberben emeltes lettem, ez új tanárral járt és plusz 2 órával. Anya mondta, hogy csak a kettes legyen meg, más nem számít.

De annyira gyorsan haladunk, meg nehéz dolgokat veszünk és félek, hogy nem leszek év végén 1.8 felett.


Rettegek a matematikától, pedig különtanárhoz is járok. Akkor úgy érzem, hogy megy, meg tudom, de aztán elém kerül a dolgozat és teljesen leblokkolok. Mostanában ez még rosszabb, mert csak arra gondolok, hogy jövőre talán vissza kell mennem az előző tanáromhoz.


Nem akarom, hogy anya csalódjon, de jó lenne, ha beszélne a jelenlegi tanárommal (Ő nagyon rendes, sosem kiabál a csoporttal).

Csak félek, hogy akkor a tanárnak úgy jönne le, hogy anya megvesztegetni szeretné, vagy nem is tudom.

Kedden tudna bemenni hozzá anya, de én egész jövő héten itthon leszek.


2015. ápr. 25. 14:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy emelt matekos?
2015. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Mert így nem az a tanár tanít, aki az első 2 évben.

Az osztályban rajtam kívül még nyolcan felvették emeltnek a matekot, csak ők nem annyira gyengék belőle, mint én.

2015. ápr. 25. 14:15
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Nem merült még fel az, hogy esetleg fejlesztő tanárhoz járj?
2015. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Mit tudna elérni anyukád? Könnyebb legyen az anyag? Akkor miért emelt szintű? Rendes tanár, gondolom jól tanít.

Vagy megkérni, hogy ne buktason meg? Az meg nem túl fair.. Persze más is csinálja, de szerintem ez nagyon durva.

Felesleges volt emeltet választanod ha ennyire nem vagy matekos. Lényegében ugyanott vagy, izgulsz, a matek miatt csak most nem a tanár a gond hanem, hogy ne bukj meg..

2015. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
Úgy tűnik, neked a tudásod az alapvető probléma, de egyszerűbb a tanárokra meg a magas követelményekre kenni...
2015. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Járok külön is matekra.

De nem a tudásommal van a baj, mert pl. angolból 15 évesen felsőfokúztam, most készülök nyelvvizsgára egy másik nyelvből. A többi tárgyból jó vagyok.

Viszont a matektól rettegek, nem tudom, hogy miért. Vagyis sejtem, hogy az első 2 gimnazista évem miatt, amikor csak megalázott a tanár és kudarc ért ezzel kapcsolatban.

2015. ápr. 25. 14:26
 7/25 A kérdező kommentje:

Utolsó, szerinted az normális tanári viselkedés, hogy annyit csinál valaki egész órán, hogy felír 2-3 feladatot a táblára és kicsengetés előtt 5 perccel 3 gyereket kiküld a táblához, hogy csinálják meg a feladatot?

És amikor valaki mondja, hogy nem tudta, akkor kizavarja a teremből...

Vagy hogy olyan dolgozatokat állít össze, amit még egy matekszakos tanár is fél óra alatt old meg?


És még sorolhatnám...


A mostani tanárommal semmi gond nincs.

2015. ápr. 25. 14:28
 8/25 anonim ***** válasza:
38%
Írtam privátot, nézd meg azt, amit küldtem.
2015. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

És kit érdekel matekórán a felsőfokú nyelvvizsgád???


Ha matektanárral sem vagy képes a kettesre, ott bármennyire fáj, nálad van a hiba.

2015. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem megy a matek, akkor miért jársz emelt matekra?

A helyedben visszamennék a rendes matekos osztályba és megpróbálnám utolérni magam. Már csak azért is, mert hamarosan nyakadon lesz az érettségi és ha netán tovább szeretnél tanulni, nem árt, a legalább 3-4-es, de inkább 4-es matekot írnál és nem a 2 lenne a cél.


Ezzel nem anyukádnak okoznál csalódást, ha visszalépnél, hanem magaddal tennél jót.

2015. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!