Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnak ennyire tapintatla...

Hogy tudnak ennyire tapintatlanok lenni egyes családtagok?

Figyelt kérdés
Nem akarok általánosítani és tudom hogy a kérdésem elég közhelyes,de sajnos én számtalanszor tapasztaltam a családomban (főleg anyukámnál) hogy eszméletlen tapintatlan,olyanokat szól amivel megbánt,múltbéli dolgokat hoz fel aminek semmi de az ég egy adta világon semmi jelentősége nincs pl.vélemény a volt sógornőjéről akivel nem is tartja a kapcsolatot évek óta.Aztán még sorolhatnám a végtelenségig.Miért van az,hogy egyes emberek nem érzik hol a határ,ami a szívükön az a szájukon,beszólogatnak tapintatlanul.Ez miért van?Miért jó valakinek ha feszkót generál?Hogy lehet az ilyen embereket leállítani?Egyáltalán érdemes?Anyukám múltkor nálunk vendégeskedett.Rettentően fáradt voltam,tényleg sokat lustálkodtam.Erre a házamban "lecsesz" hogy milyen nő vagyok hogy nem csinálok az uramnak kaját?(Hozzáteszem hogy 3 féle főtt kaja volt a hűtőben és nem főzök minden nap).Na meghogy miért spórolunk annyira?Megkérdezte hogy egyáltalán minek élek?Hát miféle beszéd ez,de most komolyan?Mi a férjemmel fogjuk a pénzt,beosztjuk a pénzünket és addig nyújtózkodunk míg a takaró ér.Ellenben anyukám minden héten fodrász,naponta cigi,kávé,turiba shoppingolás meg minden.Az ő élete,engem nem érdekel,de miért bántja őt az hogy mi spórolunk és gondolunk a jövőre is?Ő ezt úgy éli meg hogy mi gyűjtögetjük a millióinkat közben meg nem eszünk.Ez mind hülyeség,mert nem vonunk meg dolgokat magunktól,egyszerűen csak tudjuk hogy nekünk mi a határ,mire mennyit költünk és hogy mire mennyi igényünk van.Nem értem miért kell lenézni azt aki másképp él vagy gondolkodik.Na meg a sírba nem vihetsz magaddal semmit című dumától meg már komolyan herótot kapok.Élünk,élvezzük az életet,de meg is fogjuk a pénzt,mert mindketten így gondolkodunk a férjemmel.Anyukám szerint mi csak vegetálunk,erősen spórolunk és nem éljük az életet.Nem is lehet megmagyarázni neki hogy nekünk jó így minden ami van.Szerintetek?Más is tapasztalt ilyesmit?Nem mellesleg megjegyezném hogy a szüleim házassága többek közt pont emiatt ment tönkre,hogy apa fogta a pénzt,gyűjtögetett,mindig volt pénze váratlan kiadásokra,anyám meg szórta a pénzt,nem tudt megfogni és beosztani,mert ő abban szocializálódott hogy arra van a fizetés hogy azt mind egy szálig el kell költeni.Ebből nagy viták voltak.Már a 90-es években anyám 15-20 ezres telefonszámlákat csinált.

2015. ápr. 29. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Emberek nem egyformák.
2015. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudsz vele mit csinálni, de szerintem mások is ezt fogják nagy eséllyel írni neked.

A leírásod alapján anyád valóban egy ostoba, kőbunkó nőszemély, a te helyzetedben lehet, hogy a következőt csináltam volna: lecsesz, hogy nem főzöl az uradnak kaját -- odaviszem a hűtőhöz, megmutatom neki, mi minden van, és megkérdezem, egyenként, hogy ezek miért nem jók, illetve mit főzzek akkor most szerinte. És nem tágítanék addig, amíg választ nem kapok. A többit is, amiket felhoz, nem magyarázni próbálnám -- azt úgyse fogja fel --, hanem végigkérdezném. És nem engedném kitérni a válasz elől, meg témát váltani stb. (Nem úgy, hogy "Mi közöd hozzá, hogy mi mennyit spórolunk?", hanem konkrétan és darabonként, pl. "Miért gondolod, hogy ez vagy az a konkrét összeg sok? Szerinted akkor mennyit kellett volna erre vagy arra kiadnunk? Miért?" stb.) Nem állítom, hogy ez mindenkinél működik, de nagyon le lehet ezzel izzasztani embereket, hiszen ilyesmire a legtöbben nincsenek felkészülve.

2015. ápr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Az én anyámmal fordítva vagyok.

Olyanokon kötött most belém hogy:

minek megyünk X városba.

kacsaetetés fél kiló (fagyasztós) kenyérrel. És az hogy még fagyit is ettünk a gyerekekkel, már pofátlanság.

Összességében elköltöttünk kétezer forintot és utazással együtt négy órát.

Erre: ilyen sok pénzetek van, meg ennyi időtök van?

2015. ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is kaptunk anno hideget-meleget. Ezért megfogadtam, hogy nekem az, és úgy lesz jó, ahogy a gyerekeim annak látják.

Bármit inkább elfelejthetek vénségemre, csak ezt az egyet tudjam észben tartani.

2015. ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat,mindenkinek ment a zöld pacsi :) Második,nagyon jót írtál,de sajnos ezen a taktikán már rég túl vagyok.Volt már nem egyszer hogyha valami nem tetszett neki,tételesen,alaposan kifaggattam,magyarázatot vártam el hogy miért nem jó?S annyira a saját igazát szajkózza,hogy nem lehet dűlőre jutni vele.Az a baj,hogy csak és kizárólag a saját szemszögéből tudja nézni a dolgokat,más szemével pedig nem.Nem tetszik hogy vannak berögzött sztereotípiái és azt szajkózza ha kell,ha nem.A férjével szórják a pénzt,bezzeg ha a spórolós emberek valamit fel tudnak mutatni,vagy éppen a váratlan kiadást tudják finanszírozni,akkor az a válasza hogy "jól felvitte az Isten a dolgát",vagy "könnyű neki,örökölt" vagy "sikkasztott és abból sikerült neki".Szóval felelőtlenül tesz kijelentéseket,anélkül hogy átgondolná hogy miket beszél.Mondok pár példát,amin le fogtok hidalni.A polgári esküvőnk napján a férjem mondott valamit ami neki nem tetszett.Ez öltözködés közepette volt.Készülődtünk,nagy izgalom stb.Erre anyám a férjem száját befogta a kezével,mert nem tetszett neki amit mondott.Szerencséjére a férjem egy nagyon higgadt,türelmes,galamblelkű férfi,mert gyanítom más férfi kicsavarta volna helyben a kezét vagy azt mondta volna hogy jó akkor nem kötelező a szertartáson részt venni.Más:Édesapám temetése előtt 1 órával közölte velem hogy "jó ronda lábaid vannak,én a helyedben nem mernék miniszoknyát felvenni".Hozzáteszem hogy az a "fekete miniszoknya"térd fölé,vagyis kb.combközépig ért,július közepe volt és kb.40 fok(2008 nyár);aztán tavaly házunk felújítása közepette a férjemnek beszólt hogy "maradj csöndbe"(tapétacsík felragasztása közben nem tetszett neki valami).Férjem akkor leállította hogy a házában ő ne bírja csendre,mert akkor beszél amikor ő akar.Aztán a fiam születése(2014 augusztus) legvégén feljött hozzánk Budapestre és inkább nem írom le hogy hogyan viselkedett.Alig hazajöttünk a kórházból,okoskodott,kiabált,koszosnak vélte a házat(még nem fejeztük be a felújítást csak a gyerekszoba volt kész meg a nappali ahol alszunk).Sajnos nem veszi észre magát és ez rettenetes.A fiam 8 hónapos és múltkor azt mondta hogy sok gond lesz vele,mert borsot fog törni az orruk alá.Könyörgöm,egy 8 hónapos kisfiúról hogy lehet ilyet mondani hogy sok gond lesz vele?Kinek ártott ez a szegény fiú bármit is hogy minősíteni/megbélyegezni kellene?Legszívesebben megszakítanám vele a kapcsolatot,amit már 10 évvel ezelőtt is mondtam neki(de valahogy vissza kuncsorogta magát).Viszont akkor én lennék a világ leg.sz.emetebb anyája,hogy egy nagymamát kiiktatok az életemből.Az egyéb húzásait inkább fel sem sorolom,mert 10 oldal kevés lenne hozzá :(
2015. máj. 1. 11:21
 6/6 anonim ***** válasza:
en nem nyelnek el ilyesmit tole . lecsokkentenem a viszonyt idonkent egy telefonra es megszunne a szemelyes kapcsolat teljesen. anyad egy rosszindulatu idiota teremtes nem erdemes arra hogy torodjetek vele.
2015. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!