Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Házasokként milyen gyakran...

Házasokként milyen gyakran látogatjátok egymás szüleit?

Figyelt kérdés

Feltéve, hogy jó a viszony, de aránylag nagy a távolság. Az, hogy mondjuk én a saját szüleimet relatíve gyakran látogatom, az egy dolog, de a párom? Nálatok hogy működik? És ünnepekkor? Gyerek nélkül még.


Az én szüleim elég messze laknak, másik országban. Autóval megközelíthető távolság, nem azért, de ahhoz, hogy mondjuk hetente menjünk egy vasárnapi ebédre (mint anyósomhoz), ahhoz messze van. Ott aludni meg nem lehet, külön szállást ilyen célra foglalni meg nem feltétlenül szeretnék. Az én családom meg elég kicsi már sajnos, a legfiatalabb én vagyok a magam huszonix évével. Míg a párom családjában egy csomó ovis, kisiskolás unokahug/öcsi, kereszthugi/öcsi van, az ünnepeket, főleg a karácsonyt nagyon feldobják, ebben az évben kifejezetten sajnáltam, hogy nem velük voltam karácsony napján, pedig hívtak és hiányoltak. De nálunk meg karácsonykor van az egyedüli nap az évben, amikor az a kevés emberke is, aki még megvan a családból, együtt van, hazajön mindenféle országokból, szabadságot kér pár napra, ha kell, tehát nem tehetem, hogy én bontom meg ezt a kis szabályszerűséget. Nem mintha a karácsonyunk olyan meghitt lenne vagy ünnepies, de mégiscsak család és együtt és...


Nálatok hogy működik? Ti hogy oldjátok meg? És mi lesz itt, ha gyerek is van? Mindenki akarna belőle egy darabot, milyen gyakran mutatnátok és kinek?


2015. máj. 6. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Én anyósomékhoz kb. minden második vasárnap megyek ebédre a feleségemmel. Ha valami ünnep van akkor úgy próbálom beosztani hogy ezzel a vasárnapi ebédet is "letudjam". Jó a kapcsolat köztünk, de esküvő után "erőszakkal" be akarták vezetni a minden héten náluk kötelező vasárnapi ebédet, amiről részemről szó sem lehetett (így született a kéthetes kompromisszum). Máskor nem szoktam menni hozzájuk. Feleségem a szüleit minden másnap (!) meglátogatja, de tanárként sok szabadideje van. A szüleimet hetente egyszer látogatom, de közös ebédet nem szoktunk tartani. Ezekre a látogatásokra a feleségem is eljön ha van kedve és ideje (ez nem kötelező neki). Anyósomék 5 percre, a szüleim 15 percre laknak tőlünk. Gyermekünk még nincs, de ha (remélem hamarosan) lesz, akkor is tartom ezeket a gyakoriságokat. A legfontosabb, hogy a SAJÁT életedetet éld és úgy alakítsd a dolgokat, hogy NEKED jó legyen!
2015. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Körülbelül havonta egyszer. Elfoglalt, dolgozó emberek vagyunk, eleve maximum egy szabad hétvégénk van egy hónapban, az sem mindig egyszerre.


Jelenleg még közel élünk egymáshoz, de ez hamarosan változni fog, így maradnak majd a kb. félévente megejtett találkozók. Gyerekkel, gyerek nélkül, ez már csak így megy. A skype korában az ember örüljön, hogy az a lehetőség adott.

2015. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!