Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti megengednétek a 13...

Szülők! Ti megengednétek a 13 éves lányotoknak, hogy horrorfilmeket nézzen, és metál zenét hallgasson?

Figyelt kérdés

2015. máj. 12. 19:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem engeded meg, megnézi és meghallgatja máshol, máskor... Inkább akkor mar úgy terelgetnem az érdeklődését, vagy vele néznénk es megbeszelnenk a dolgokat... Vagy hallgatnám.

25L metalos, aki köszöni, nem fejlődött félre a metaltól. :D

2015. máj. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Én vagyok a gyerek. :D Csak kíváncsi vagyok, mi lenne anya reakciója.
2015. máj. 12. 19:53
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Én 14 évesen néztem meg az első horror filmemet, azóta is parázok tőle, pedig már 30 vagyok. Ez a Kampókéz volt . Emlékeztek? Ötször kell kimondani a tükörbe a nevét... Vááá, most is ráz a hideg! :)
2015. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
25%

horrort nem lenne hol nézzen, mert nincs tévém egy évtizede és ha gyerekem lesz valaha se lesz


zene mehet, amíg normális hangerőn megy

2015. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok még szülő, viszont a kamaszkorból is kinőttem már, de nálunk az ilyenek mindig úgy működtek, hogy amíg nem volt szemmel látható negatív hatása valaminek, addig ránk volt bízva. Tehát ebben az esetben pl. az lett volna, hogy nyugodtan nézhet a gyerek horrorfilmet, hogyha utána nem rinyál, hogy fél és nyugodtan tud aludni éjszaka. Hallgathat metál zenét, ha nem akar szélsőségesen kihívóan öltözködni, és nem bömbölteti úgy, hogy másnak is ezt kelljen tűrnie. Szerintem ez jó hozzáállás :)
2015. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem nyugodtan. Nem ettől lesz jó vagy rossz ember valaki. Nem hiszek abban, hogy korlátozni kéne a gyerekek zenei ízlését. A horrorfilmeket szimplán rossz meséknek tartom, de egy 13 éves már el tudja dönteni, hogy érdekli-e vagy sem. 10 év alatt más lenne a helyzet, így szimplán cska megkérném, hogy a kisebb tesókat ne sokkolja ilyesmivel. N31
2015. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%
Én nem kérdeztem róla meg a szüleimet 13 évesen. Semmiféle törést nem okozott az életemben vagy a családommal való kapcsolatomban.
2015. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
63%
Én nem engedtem meg, de amikor átment a barátnőjéhez 7 éves korában, ott a szülők megengedték nekik. Ehhez képest nem lett félős, vagy nem károsult lelkileg, sem agyilag, bár én akkor egyáltalán nem örültem a dolognak. Már felnőttek.
2015. máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%
Én a szülőm tudta nélkül szoktam nézni sorozatokat, filmeket, illetve zenét hallgatni. Fogalmuk sincs miket nézek, miket hallgatok, azt csinálok amit akarok. :D Én majd a távoli jövőben megfogom engedni a lányomnak, hogy ilyeneket nézzen. Ha akarja, nézze!
2015. máj. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Én anyaként mindig azt mondom, hogy akármit akar csinálni vagy kérni a lányom (14 éves) előbb kutakodjak az emlékeimben, hogy én hány évesen kértem, vagy csináltam ugyanazt. Emlékszem 13 évesen néztem horrort, méghozzá a zombik szigetét ( nem egy hollywoodi film az biztos) Jól emlékszem, hogy a péntek 13-at is fogvacogva néztem 13 évesen a barátnőimmel. Így ha a lányom 13 évesen horror filmet akarna nézni, még én is leülnék vele mozozni.

Metál zenéről szintén az emlékek jutnak eszembe. Én 13 évesen Eddát, AC/DC, Rolling Stone.t hallgattam amitől apám a falra mászott. Lehet nem tetszene a metálzene amit a lányom hallgatna de nem tiltanám. A zene az egyik olyan szórakozás ami egyéni kell, hogy legyen. Nem szabad a zenét senkire sem erőltetni.

Szóval én a 14 éves lányomnak nem tiltom sem a horrort, sem a metálzenét. Felnőttként úgyis megváltozik az érdeklődése..

2015. máj. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!