Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kamaszok, akik külön éltek a...

Kamaszok, akik külön éltek a szüleitektől. Milyen gyakran találkoztok velük? Hogy kéne utalnom arra, hogy ne jöjjenek ide?

Figyelt kérdés

Anyukámmal Budapesten éltünk, de Ő férjhez ment újra és vidékre költözött. Én nem akartam menni, mert jövőre érettségizem, a kollégium nem jött be, így maradt az, hogy nagy nehezen belement abba, hogy összeköltözzek a legjobb barátnőmmel (ballagásra kapott tavaly egy saját lakást).

Itt viszont néha eléggé "csatatér" van a bulik miatt és azért, mert folyton késésben vagyunk, sietünk, nem igazán pakolunk, nem is nagyon szoktunk főzni, a hűtőben alkohol, gyümölcs, víz és üdítők vannak, meg olyan kaják, amiket nem kell főzni, sütni.

És az anyám 200 km-ről próbál gondoskodni rólam, bele van betegedve, hogy nem eszek "itthoni" kaját, felfordulás az életem és hogy felnövök.

Legutóbb 2 hete volt itt, egy éjszakát aludt nálunk, de az a 2 nap is sok volt... Mindent átpakolt, a kaja felét, amit főzött, kidobtuk, folyamatosan takarított, mert szerinte aki hozzánk jár, az nem elég alapos. Úgy volt, hogy pihenni jön, meg velem lenni, erre egy háztartási robottá vált.

Tegnap is mondta, hogy a hosszú hétvége miatt talán szombaton feljönnek Pestre, de én ezt nem szeretném most. Viszont anya meg panaszkodik, hogy alig lát és még csak jövőre érettségizem, de már úgy viselkedek, mint egy felnőtt.


Tudom, hogy ez nehéz neki, de azzal csak rosszabb, ha 2-3 hetente fent akarja tölteni a hétvégéket.


2015. máj. 20. 18:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Egy tipp: ha legalább arra a pár napra rendet tartotok, amikor anyukád nálatok vendégeskedik, akkor nem fog késztetést érezni arra, hogy helyettetek kitakarítson. Elég nagy szégyen, hogy így visszaélsz az önállósággal, amit kaptál. Pár év múlva nagyon ciki lesz a kuplerájban élni.
2015. máj. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De nem úgy van kupi, hogy mozdulni nem lehetne tőle.

Hanem csak annyi, hogy a fogkefe mondjuk a konyhában van, vagy nekem a tankönyveim szanaszét vannak a lakásban, esetleg a parfümös szekrényben össze van túrva minden, ilyenek.

És hol az összefüggés a mostani és a jövőbeli helyzet között? :D

Ez kb. olyan, mint amikor egy kisgyerek nem tud írni 4 évesen... Nem következik az belőle, hogy 8 évesen sem fogja tudni leírni a nevét.

2015. máj. 20. 18:35
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Tehát ha jól értelmezem, a barátnőd egy elkényeztetett gazdag kamasz akinek apuciék vettek 18 évesen egy saját lakást, bejárónő jár hozzátok tehát annyi a dolgotok összesen, hogy tanuljatok, zabáljatok, b.sszatok és bulizzatok, de ezek mellett arra nem vagytok képesek, hogy néha összepakoljatok vagy főzzetek valamit és ha jó anyád fárad és főz nektek és felviszi azt meg fogjátok és kidobáljátok.


Te mint egy felnőtt? Tudja ő ezeket? Azt hiszed attól vagy felnőtt vagy önálló, hogy mindent a segged alá tesznek? Hol van itt az önállóság kérlek? Sehol.


Ha nem akarzs velük találkozni akkor legyél felnőtt és mond a szemükbe de anyádat sajnálom, én a helyébe biztos, hogy ezt azonnal beszüntetném mert nem azért közdök egy gyerekkel 17 évig, hogy aztán egy beképzelt, öntelt hülye p.csa legyen belőle.

2015. máj. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Jaj jaj jaj, valaki nagyon paprikás ma....


Nem, nem igazán főzünk. A normális ételekhez idő kell, mi keveset is vagyunk itthon, egyszerűbb étteremben, kávézóban enni, mint hogy folyamatosan hazajárkáljunk, főzzünk, elpakoljunk, majd rohanjunk megint.

Oké, hogy a legjobb barátnőm imád főzni és tud is, de én egy rántott csirkét alig tudok megcsinálni.


Persze, hogy kidobjuk a kaját, ha annyit főz, hogy nem tudjuk megenni. Vagy mit csináljunk vele? Hagyjuk, ahogy büdösödik?

2015. máj. 20. 18:41
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

hát nem tudom tényleg igaz -e. ha igen, akkor szerencséd van, hiszen különlakhatsz, takarítónő jár hozzátok stb..

szerintem anyukád attól fél, hogyha állandóan buli van ott, akkor nem fogsz tudni tanulni rendesen az érettségire, amiben van kis igazság.

nemhogy örülnél neki, hogy engedik és finanszírozzák hogy külön lakj. ezzel hálálod meg, hogy nem is akarod már látni ott és kidobod a kajáját stb...


ha már ennyire nem akarod hogy ott legyen, akkor mondd meg neki hogy mivel barátnőd háza ezért ő nem nagyon örül neki ha ott van.

ez egy nyomós indok.

bár továbbra is tartom, hogy tényleg nagy szerencséd van. csak nem kezeled jól, 17 évesen még nem kéne hogy alap legyen hogy alkohol van mindig a hűtőben meg iskolaidőben is sok buli stb..

jobban járnál egy kollégiumra ahol kicsit a körmödre néznek.. mert a leírtak alapján nem jól kezeled a hirtelen jött szabadságot

2015. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát ez a szabadság nem éppen jött hirtelen...

Sosem szólt bele egyik szülőm sem, hogy hol vagyok, mikor, kivel. Mégis jók a jegyeim, sőt.

Kollégiumban 2 hétig bírtam, soha többet.

2015. máj. 20. 18:45
 7/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyok én paprikás kisgyerek, hidd el, nekem sájszegál milyen életet élsz csak a véleményemet fogalmaztam meg.


Ha nem tudtok annyit zabálni akkor szólni kell, mint a felnőttek szóltak, anya, nem kell ennyi kaja mert nem bírjuk megenni kidobni meg nem szeretnénk.

2015. máj. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

Ideje megtanulnod főzni, ha már önálló vagy, és külön élsz. Egyébként miből telik étterembe járni minden nap?


Amúgy a legtöbb főtt ételt lehet fagyasztani, berakjátok a mélyhűtőbe kisebb adagokban, és később előveszitek, simán lehet enni belőle. Kidobni az ételt, amit anyád nektek készít... Uram isten...

2015. máj. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szóltunk, hogy sok lesz. Nem érdekelte.


Nem eszünk maradékot, sem olyat, ami a hűtőben volt és fel kell melegíteni.

2015. máj. 20. 18:47
 10/19 A kérdező kommentje:

Mégis miből telne?

A szerveinket adjuk el, hogy legyen miből ennünk... Jézusom :D

2015. máj. 20. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!