Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám már kikészít, hogy évek...

Anyám már kikészít, hogy évek óta panaszkodik a munkahelyére, de nem keres mást. Amikor meg én találok neki, visszautasítja?

Figyelt kérdés
Évek óta csak a panaszkodás megy ahányszor megyünk hozzájuk, hogy milyen szar, hogy milyen fárasztó, stresszes, kiabál a főnöknő, meleg van, fáj a dereka, stb. Mindig mondtam neki, hogy keressen valami mást, de egyszer nem vett még egy újságot, hogy nézz. Azt mondta, hogy minek hivogassa őket, biztos úgyis mindenhova csak ismerősöket vesznek fel, csak úgy meghirdetik az állást a látszat kedvéért. Biztos, egy takarítónői állásra tolongnak az ismerősök... Most egy ismerősöm szólt, hogy lenne egy szobalány-takarítóónői munka egy itteni hotelben, nem érdekli anyukámat? A fizetése még több is lenne mint itt, és biztos kevesebb stressz. Hívom nagy bolodgan, erre mondja, hogy nem, mert ha most elmegy akkor nem kap nyáron szabadságot és az neki kell. Ilyen hülye indok... Szerintem kapna szabadságot, meg ha nem, akkor mi van, 1 évet nem lehet kibírni? És már nem tudom hogy reagáljak, mikor állandóan csak panszkodik, hogy már nem bírja, kikészültek az idegei, stb, de semmit nem akar változtatni.
2015. máj. 22. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám hogy" anyuka most megyünk, de nem szeretnék a munkahelyről hallani, hogy milyen szar, mert nem tesz ellene semmit így nem is érdekel."


Önsajnálat megy ezerrel, én ha nem váltottam volna tavaly júliusban munkahelyet holmi szabadság miatt, ( amit kiadtak amúgy...)akkor idénre nem tudtunk volna összespórolni egy külföldi utazást...szóval, aki akar az talál, aki nem akar az meg...

2015. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És nem első alkalom, egyszer már szintén egy ismerősöm által felvették volna egy étterembe konyhai kisegítőnek, oda sem akart menni, mert kellett volna vegyen bérletet...
2015. máj. 22. 10:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen emberek, akik nem merik meglépni, mert mi van ha nem fog tetszeni vagy rosszabb lesz.

Nem hiszem,hogy tudsz akármit is tenni, ez benne kell megérjen.

2015. máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt az utolsó állást tényleg sajnálom, mert jó lett volna, visoznylag jól is fizetett volna, és most valljuki be nem nagy stressz egy hotelben takarítani... Főleg, ez egy kisváros, nem hiszem, hogy sok vendége lenne annak a hotelnek. És képes visszautasítani ilyen hülyeség miatt.
2015. máj. 22. 10:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, de még ha annyit nem is kellene dolgoznia, az se biztos, hogy beválna. Én is kisvárosban élek, nálunk a hotelben dolgozók van, hogy meg sem kapják a fizetésüket csak hetekkel később, pedig a polgármester tulajdona.. Ezért hagytam ott anno,de ez az én példám. Valószínű,hogy a bizonytalanság miatt nem meri otthagyni a munkahelyét, és ha így van akkor majd megérik benne, vagy nem.
2015. máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez már vagy 10 éve megy így... És egyre rosszabb, egyre többet panaszkodik. Ha 10 éve lépett volna, még könyebben is találhatott volna, akkor még 40 körüli volt. Mostmár lehet nehezebb, de takarítónőnek felvennék és biztos könnyebb mint ez. Jó, most álmomunkát álomfizetésért nem fog találni úgysem, de egyszer ne hallgatnám már azt, hogy nem bírja, kikészül idegileg, a mesternője így, a főnöknője úgy... MOndjuk, az azért érdekes, hogy apukám is ugyanabban a gyárban dolgozik, de soha nem hallottam a szájából panaszt.
2015. máj. 22. 10:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fél az újdonságtól, fél a bizonytalanságtól, ez elég normális, felelősségérzetre vall. Inkább feláldozza magát, vállalja az ismert rosszat, nehogy végül semmi se maradjon. Az idősebbek kevésbé rugalmasak, ők még másban szocializálódtak, akkor még a minél kevesebb munkahely/élet volt szokás. Fél a változástól, az új helyen való megfeleléstől.
2015. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Janka néni ***** válasza:
100%

Mi egy panaszkodó nép vagyunk.Divat. A fele panasz csak ezért hangzik el. Mert még azt hinnék, ha nem szidják a munkahelyet, a főnököt, hogy nem dolgoznak, nem csinálnak semmit.

Na meg még esetleg örömet is okoz a munka és szívesen van benn? Hát az meg hogy venné már ki magát?

Azt mondják? aki panaszkodik, attól el kell venni. Mit szólna, ha felmondanának és kereshetne mást. Ami lehet még rosszabb lenne.

És persze, hogy fáradt meg fáj itt, fáj ott - ahogy elhasználódik az ember, egyre inkább. És? Megyünk, csináljuk a dolgunkat tovább és örömöt, regenerálódást próbálunk a gyerekeink, unokáink, barátaink körében találni.Pont.

2015. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád celtételezem nem a legtanultabb ember, teljesenbtermészetes, hogy nem hagy ott egy évek óta biztos munkát egy bizonytalanért... A végzettség nélküli időseknek szinte lehetetlen elhelyezkedniük, és azért ő már gondol ám a nyugdíjra is...
2015. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy stressz egy hotelban takarítani? :) Én 5 csillagban dolgozom, napi 25(!) szobát kell a szobalányoknak 8 óra alatt kitakarítani, és mindenre szabály van. Nagyon sajnálom a kollégáimat, többnyire 50-es nők, nem tudom, hogy lehet bírni ezt a tempót. Arról ne is beszéljünk, hogy sajnos vannak olyan vendégek, akik után a disznóól egy fényűző palota.
2015. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!