Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem veszik észre hogy...

Miért nem veszik észre hogy gyűlölöm őket, és miért nem tesznek hogy ez változon amíg otthon lakok?

Figyelt kérdés

A szüleim egy utolsó mocskos alkoholista szétszórt troger lények és állandóan csak a veszekedés a káromkodás, gyűlölet vesz körül minket amióta az eszemet tudom, és hát valóban nem túl igazságos a helyzet hogy egyszerű munkások és kidolgozzák a lelküket, de könyörgöm... millió ilyen szülő van a földön ismerek is párat, és mégse isznak és igen is szeretik a gyerekeiket mindent megadnak neki...


Sokan azt tanácsolják az ilyen kérdésekre, költöz el, bocsás meg nekik, ne csak őket okold....


de engem már annyira felemészt a düh hogy, már egyszerűen nem akarok semmit tőlük, a saját vesztükbe rohannak, szégyellem őket..


Mindig azon jár az eszem amikor végleg el költözök, és jól kiosztom őket ha esetleg megkérdik hova megyek...


20/F



#szülő #gyűlölet #alkoholizmus #Tönkre tett élet
2015. máj. 30. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Biztos, hogy a helyesírásod miatt nyúlnak inkább az alkoholhoz. Csak úgy lehet elviselni.
2015. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész el? Mi tart otthon? Az alkoholisták ilyenek. Egy idő után elveszik a személyiség, csak a függőség maradt. Elenyészően kevés ilyen emberen lehet érdemben segíteni! Én is csak azt tudom ajánlani, hogy mentsd magad a romboló környezetből, akárhogy!
2015. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az tart otthon hogy, tanuló vagyok érettségim már megvan, és nincs jövedelmem allig tudok magamra venni valamit... hova mehetnék így? a híd alá?



1-es nek meg nagyon köszönöm igazán érdekes ember vagy és mindig megtalál egy ilyen, egyetemista McDonald's - os

2015. máj. 30. 20:47
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez így tényleg nem megy. Muszáj lesz találnod valami munkát, hogy legalább egy társbérletet megengedhess magadnak másokkal összefogva. Szerintem ne adj több energiát a szüleid problémájára. Minden erőddel és energiáddal koncentrálj a saját boldogulásodra, előrejutásodra. Minden düh, harag és csalódottság, ami benned van, vigyen előre egy független élet felé.

A lehetséges megoldások közül már cska ez maradt neked:

1. őket megváltoztatni nem tudod, leszokni nem fognak

2. javulni sem fog a helyzet, sőt, idővel romlani fog

3. maradhatsz és benne ragadhatsz, és te is ihatsz, de szerintem nem akarod

4. megteszel mindent, hogy elmehess és végre a szó legszorosabb értelmében _boldog_ életet élhess


Szerintem a 4-es az egyetlen járható út. Más nem maradt.

2015. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Megértelek, egyszerűen nem is tudok erre mit írni, ugyanebben a helyzetben vagyok. Annyi plusszal, hogy a szüleim minden felelősséget rám hárítanak, hogy ne egymással kelljen veszekedni. Ez már a túlélésről szól...
2015. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

Hajaj családi karma.

Tele vagy előítéletekkel.

Minden második bekezdésedben van vmi előítélet. (pl hogy azt írod van akinek mindent megadnak.. Szerintem ez nagyon ritka eset, hogy érzelmi vagy akár anyagi síkon is mindent meg tudjon adni valaki, bár sokan azt mutatják hogy mindent megkapnak, de ez csak képmutatás és a környezet manipulálása)

Tele vagy dühvel, gyűlölettel ezt jó hogy felismerted.

Őket ne akkor oszd ki amikor elmész, hanem mondd el nekik előbb.

Amikor elmész addigra olyan állapotba kellened kerülnöd hogy köszönetet tudj mondani azért hogy világra hoztak és enni adtak, még akkor is ha dühös vagy.

Mindenki maga választja a szüleit.

Te pedig 20 éves vagy, majdnem felnőtt ember, de kamaszos a hozzáállásod. Lehet későn érő vagy, ami nem baj, én is olyan voltam.

2015. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

És ha alkoholizmusról van szó akkor tényleg nincs más út mint hogy valahogy találd ki a kiutat, akár egyedül akár segítséggel, pl barátok segítségével vagy vmi terápia segítségével, ki tudja.

Lehet hogy túl fiatal vagy de elmondom nekem mi segített: az EFT technika. de van még jó pár ilyen módszer, ami az aktuális túlfűtött érzelmi állapoton tud segíteni.

A helyzetet nem oldja meg, de a helyzethez való hozzáálláson segít.

Jobb mint a nyugtató, mert ugye a nyugtató maga is egy drog, nem jobb az alkoholnál, az EFT vagy egyéb módszerek, pl meditáció, az ember felfogásán segítenek, jobb jobb megoldásokat lehet találni lelazult állapotban.

A szüleiden nem tudsz változtatni és nem is kell, szóval a saját életeddel és lelkeddel törődj

2015. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

nincsenek barátaim mivel az alkoholista anyám mindenkitől elszakított, nem engedett ki a házból és zárkózott lettem, folyamatosan suli után rajtam vezette le a dühét mindenfajta agyszüleménnyel, halucinációval hogy pl: nem tudok olvasni, és nem fognak felvenni egyetlen közép suliba se, sehova



Azt meg várhatja hogy köszönetett mondjak nekik előbb lőném fejbe őket, már jópár éve nem szólok hozzájuk de ésre se veszik és már allig várom hogy lássam őket szenvedni ahogy nem látnak soha az életben többé! és ez garantáltan nem múlik el és nem fogok bánni semmit!

100%-osan a drága alkolista anyám tehet arról hogy zárkózott lettem és a mai napig beilleszkedési próblémáim vannak, nagyon sokszor megvertek, megaláztak általánosban és Középsuli 1-2évében ezért... szóval én köszönjem meg nekik? Ha meghalnának azonnal felüdülést éreznek és boldog lennék

2015. máj. 30. 23:53
 9/16 anonim ***** válasza:
6%
Bárcsak éhen döglenének az ilyen emberek mint a szüleid... Szépen lassan...
2015. máj. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Na igen a buddhizmus mondja: kezdő vagy ha a saját nyomorodért mást okolsz.


Ez a kezdő szint.


A dühödet érezned kell, mert ugye sokan azt próbálják hogy elnyomják, pedig az nem vezet jóra.

De abban az állapotban amiben leldzel jelenleg.. háát tovább kellene már lépned.

2015. jún. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!