Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megütött az anyám ezért. Apa...

Megütött az anyám ezért. Apa nagyon kiakadt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pénteken elmentem osztálykirándulásra, tegnap este jöttem haza. Kérdezte, hogy milyen volt, én pedig elmeséltem, hogy kavartam azzal a fiúval, akibe 8.-ba nagyon belezúgtam, de nem voltunk együtt.

Ezen az egészen így teljesen most télen sikerült túljutnom, már nem borultam ki miatta és áprilisban lett egy barátom is... Erre most megtörtént ez és elmeséltem anyának, hogy hátha segít abban, hogy mit csináljak.

De tök értelmetlenül kiborult, elkezdett kiabálni, meg trágárkodni, hogy mekkora csalódás vagyok neki (???). Utána kértem, hogy ne üvöltözzön már, amúgy is szétmegy a fejem, ha nem tud normális lenni, inkább maradjon csendben és hagyjon békén. Erre felpofozott kétszer, közölte, hogy remélem ettől észhez tértem és nem állok szóba azzal a fiúval.

Sosem ütött meg, pedig csináltam pár durva dolgot. Ma beszéltem apával, elmeséltem neki ezt az egészet és mondta, hogy ezután szerinte anya alkalmatlan a nevelésemre és az lenne a legjobb, ha végleg hozzá költöznék (most úgy van, hogy hol itt vagyok, hol ott, ahol kedvem van).

Viszont itt most lett kész a szobám és a gardróbom, teljesen felújítottuk miattam az emeletet. Apánál meg tök "steril" minden, mint egy múzeum kb. Sosincs otthon, vagy dolgozik, vagy szórakozik, vagy nőkkel van, általában késő reggel, vagy kora délelőtt kel fel. Szeretek nála lenni, de azért néha jól esik arra hazajönni, hogy van itthon kaja, vagy nem kell idegen nőkkel összefutnom...


De nagyon kibukott anyára és szerintem ha este felhívja, nagyon összevesznek.

17L


2015. jún. 2. 12:37
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem anyud azért ütött meg, mert tiszteletlen voltál. Egy szülőnek nem mondjuk, hogy maradjon csendben. Ez nagyon megalázó, gondolom te se szereted ha ezt mondja neked bárki, főleg valaki aki jóval fiatalabb. Ahogy olvasom ráadásul nem is érdemelte ki, hogy így beszélj vele, hiszen gondoskodó, s a leírásod alapján amit tud, azt megad neked (új szoba, gardrób). Az is lehet, hogy a fiúval van valami problémája, de lehet, hogy csak meg akar óvni dolgoktól. Pl ha barátod van ne kavarj mással. Ha mással akarsz kavarni, akkor zárd le a kapcsolatod, ne szórakozz a másik érzéseivel, senki sem örül ha ő a szamár a storyban és nem a ló. Te magad is tudod, hogy anyádnál jobb helyed lenne, aki nem szeretné ha a lányából az iskola ribije válna. A pofonnal nem értek egyet, lehet ezt másképp is, de ha te sem tiszteled őt, akkor ne várd, hogy téged tiszteljen.
2015. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem ez a megoldás arra, hogy egyszer összevesztél anyukáddal, hogy rögtön apukádhoz költözöl.

Beszéld meg anyukáddal, hogy miért ütött meg.

Biztosan aggódik érted, meg félt, hogy megint kibuksz a fiú miatt. A csalódást gondolom, arra értette, hogy nem volt benned tartás és megint engedtél egy olyan fiúnak, aki meg sem érdemel.

Ezek persze nem okok a pofonra. De azért nem is a világ vége, ha nem szokott ilyen lenni. Ezt még meg lehet beszélni, oldani.

2015. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
81%
Nem fogalmaztál valami tisztán, tehát a úgy kavartál azzal a pasival hogy van mellette barátod? Ha igen akkor gratulálok, es érthető hogy anyukád csalódott benned, de megütnie nem kellett volna, viszont ettől még nem alkalmatlan a nevelésedre.
2015. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
29%
Elsovel ertek egyet. Nem lehet egy szulonek olyat mondani, hogy maradjon csendben, ezt hogy gondoltad? Meglehet, hogy csak indulatbol de akkoris kimondtad. Ezert kaptad a pofonokat. Szerintem anyukad sem gondolta komolyan a koltozest. Elobb utobb lenyugszanak a kedelyek, ne aggodj :)
2015. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Mindig így beszélek vele. Mit mondjak neki, hogyha azt akarom, hogy ne beszéljen hülyeségeket összevissza?


Igen, még együtt vagyok a barátommal.

De nem hívhattam fel éjszaka, hogy "Bocsi, szakítok veled, mert éppen más fiú fekszik mellettem."

Majd lerendezem ezt vele, de akkor nem szakíthattam vele.

2015. jún. 2. 12:54
 6/42 anonim ***** válasza:
82%
Hát, nem csodálkozom, hogy csalódás vagy édesanyádnak!!
2015. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
89%
Húha, királylány, ilyen modorral és mentalitással fogsz te még kapni jó pár pofont az élettől, amik sokkal nagyobbat fognak csattanni anyád két fülesénél!
2015. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
37%

Miért ne mondhatna ilyet az anyjának? Ez nem tiszteletlenség, az a parasztság, hogy az anyja elkezdett üvöltözni meg trágárkodni olyan dolog miatt, amihez nincs köze.

Anyám is az a fajta hárpi, aki csak mondja és mondja a szitkokat, emiatt akart öngyilkos lenni a mostani faszija, mert állandóan csak tűrt és hallgatott, kismilliószor hallottam amint kérleli anyámat, hogy "hagyd már abba légyszives, fejezd be kérlek"...

2015. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
72%

Most hagyjuk a dolgaidat, nem az a kérdés.

Itt a szüleid háttérben folyó csatározásairól lehet szó, talán anyagi dolgokról is ha van gyerektartás megállapítva. Ha te úgy döntesz hogy odaköltözöl, akkor apád módosítja az elhelyezést a bíróságon és onnantól anyád fizet még legalább addig amíg te iskolába jársz.

Hogy mit csinálj? Ne reagáld túl ezt az egészet, jövő héten már nem fog rá senki emlékezni.

2015. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
79%
Ha elég érett vagy egy párkapcsolatra, akkor elég érett vagy a problémák megbeszélésére is a barátoddal...
2015. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!