Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyi ideig...

Szerintetek mennyi ideig kell/kellene egy anyának támogatnia a gyerekét?

Figyelt kérdés

Akár anyagilag, akár egyébként.


Mit gondoltok ezekről? Esetleg személyes tapasztalatok?


2015. jún. 21. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként? Élete végéig, de ez nem egyértelmű? Anyagilag? Amíg tanul legyen az 26 vagy 19. Szerintem legalább is. :D 22/f. Még egy évig biztos támogatni fognak anyagilag amíg tanulok.
2015. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem erre nincs aranyszabály, mivel nagyon sok tényező befolyásolja. Alapvetően azt mondom, hogy addig, ameddig megteheti, és jónak látja - ebben benne van a lehetőség és az is, érdemes-e rá egyáltalán a gyereke (mert igen is van olyan, hogy valaki bizonyos okokból egy idő után már nem érdemel semmilyen támogatást).
2015. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Anyagilag addig amíg tanul, egéybként pedig lélekben élete végéig nyilván. De persze a gyereknek is kell támogatni a szülőt és ha bármelyik megszorul önhibáján kívül, akkor felnőtt korukban is jó, ha tudják támogatni egymást.
2015. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Változó.

Van ahol még családon belül is vannak különbségek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Addig szerintem mindképpen kell amíg tanul a gyerek. Továbbiakban meg addig kellene amíg tudja.

2015. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy családban a családtagoknak akkor és olyan jellegű segítséget kell(ene) nyújtaniuk egymásnak, amikor és amire a másik családtagnak szüksége van és amilyen segítséget meg tudnak adni. - Persze, ha valaki a többiekhez való hozzáállásával "kiírja magát" a családból, az más...


Ezen az alapon (nagyon leegyszerűsítve), egy gyereket anyagilag addig kellene támogatnia egy szülőnek, amíg nem lesz saját keresete. Egyébként? Az első válaszolónak igaza van: örökké. Nem egyértelmű? :) - Viszont az érem másik oldala, hogy a gyereknek is támogatnia kell a szüleit, amennyire módjában áll, ha rászorulnak.

2015. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Életük végéig (attól függ ki hal meg előbb)
2015. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben élete végéig. Sajnos nincs mindenkinek szerencséje. :(
2015. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Élete végéig...érzelmileg/anyagilag persze anyagilag ameddig megteheti - utána a gyereknek kell a szülőt...
2015. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem a szüleim életük végéig támogattak. Szeretettel, tanáccsal, odafigyeléssel. Nyilván felnőtt koromban már anyagilag én is támogattam őket.

De azt a mintát láttam, hogy a szülő haláláig "kicsi fiam"-nak tekint.

2015. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rövid és lényegretörő válasz lesz. Erkölcsileg egy életen át, anyagilag teljes mértékben csakis addig, amíg tanul és meg nem szerzi első teljes munkaidős állását. Ez a "kell" kategória. Akinek ez nem megy, az nem nevezhető a legjobb szülőnek. Anyagi támogatás alatt persze azt kell érteni, hogy az adott anyagi helyzetének megfelelően megadja a gyereknek a maximumot. Az én családom egyébként az első munkám megszerzése után sem zavart el a szülői háztól, hogy na most már boldogulj egyedül. Havi 20 ezret odaadtam a rezsirészemként és a kosztba, a maradékot elkölthettem/letehettem. Igyekeztem persze minél kevesebbet költeni, de azért nem szűkölködni. Addig spóroltam, amíg pár év alatt össze nem gyűlt egy kis lakásra való. Sosem lehetek elég hálás a szüleimnek, hogy az első munkám megszerzése után még biztosítottak nekem fedelet, nem kellett albérletre költenem a fizetésem harmadát, vagy felét, és összegyűlt ez a pénz. Majd én is hasonlóan fogom csinálni a saját csemetéimmel. :) Ez persze csak egy példa, nem kötelező egy szülőnek ezt tennie, de úgy gondolom, hogy igencsak megkérdőjelezhető szeretet az, ha valaki érettségi után azonnal kiteszi a gyerekét, hogy na mostmár boldogulj egyedül.
2015. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!