Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális dolog,...

Szerintetek normális dolog, hogy anyum meg apum nem engedett le a Balatonra a barátnőmékhez?

Figyelt kérdés
A lány 8 évig volt osztálytársam es anyum is az anyukáját nagyon jól ismeri, mert régen ők is osztálytársak voltak. Van egy nyaralójuk a Balatonon és le akartak engem is vinni oda, ezért felhívták anyukámat és anyum azt hazudta, hogy az unokatesómékhoz megyünk ezért nem mehetek. A lány szülei is ott lettek volna, és apum is mondta, hogy nem mehtek, mert nem tudjuk visszadni meg idegnek meg ha valami baj történik. Egyfolytában ezzel jönnek ha baj lesz, és mindig ha csak városba is megyünk akkor is anyukám óránként hívogat, meg ha véletlenül nem veszem fel hívja barátnőmet vagy facen ír nekik, hogy hol vagyunk és ez annyira ciki. A mamám meg bele akar szólni a nevelésünkbe, hogy hát még szép, hogy nem mehtek ennyi pénz az, meg nem lehet rábizni másra gyereket. Nem is került volna pézbe. Még más barátnőmnél sem aludtam, mert azt sem engedik meg. 15/L.

2015. jún. 27. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Elnézést kérek, de a szüleid egy barmok!
2015. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem normális. De sajnos itt azok a szülők dominálnak, akik szerint a gyereknevelés abból áll, hogy ketrecben, pórázon tartják a "büdös kölkét".
2015. jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Törődj bele, 3 év és költözhetsz
2015. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Hát a szüleid nem normálisak,de az enyémek is ugyan ilyenek.17 éves vagyok,és a legjobb barátnőmmel nem mehetek le a Balatonra....18 évesen fogom magam és költözök :) Már csak fél év,viszont neked még sajnos 3 :(

Ha gondolod írj privit,beszélhetünk,hogy mit tudsz csinálni!

2015. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát, azért a nem kerül pénzbe nem igaz. Nyilván nem engedi el a gyereket senki egy filler nélkül. Pár ezer forint fagyira, uditore, stb. Nem lehet, hogy ennyi az összes oka?
2015. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Normális dolog. Alapvető illem, hogy ha szívességet fogadok el egy idegentől, akkor azt viszonoznom is kell. A szüleid ezt nem tudják viszonozni sehogy.

Igaz, az ide írogató tiniknek ez nem szempont.

2015. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Apukád szavaiban ott volt a valódi válasz: nem tudjátok visszaadni. Ez egy "szívesség", amire te nagy ajándékként és lehetőségként tekintesz, de a szüleid ezen felül belátják, hogy hasonló módon illik viszonyozni.


Én sem engedném el a gyerekem napokra/hetekre nyaralni egy másik család költségére, ha hasonlót nem tudnék felajánlani a másik leányzónak cserébe. A nagymamád gondolkodásmódja is ezt sugallja.


A szüleid szempontja, hogy legalább finanszírozni kéne az étkezésedet, a szórakozásodat, amire talán épp most nem telik. Jövőre vállalhatsz diákmunkát ennek részleges kiküszöbölésére.


Az lehetséges, hogy kicsit túl féltőek veled szemben (már ha nem túlzol az óránként hívogatással kapcsolatban). De én a szavaid mögött most főleg sértődést és haragot érzek, így ezzel kapcsolatban, inkább nem mondok semmit.

2015. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

szerintem nem bíznak benned, legalábbis engem ezért nem engedtek a barátnőmhöz aludni régebben - igaz a terv az volt, hogy a barátomhoz megyek :D , de kb 1 év elteltével nagyon sokat javult a helyzet, mi külföldön élünk de kérés nélkül elengedtek pár napra a Balatonra a barátommal.

bizonyítsd be nekik valahogy, hogy tényleg nagyon szeretnéd és bízhatnak benned :)

16L

2015. jún. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Igenis szempont ez is a tiniknek,de szerintem egy 15 éves lány már megértené,ha az apuja azt mondaná,hogy figyelj kislányom,most idén nem tehetjük meg anyagilag,ezért nem mehetsz.

Amúgy meg valószínűleg nem azért hívták meg,hogy ezt a lány viszonozza valami értékesebbel...

Én is ott szoktam aludni a baránőimnél,mivel nálunk nem tudunk,mégsem érzem azt,hogy bármivel is tartoznék feléjük,mivel ha zavarnék,vagy túl költséges lenne az ottalvásom,nyílván nem hívnának..

17L

2015. jún. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem nagyképűségből te tudom, hogy megengedhetjuk magunknak és nem az anyagiak volt a fő ok.
2015. júl. 1. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!