Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen hatással van a gyerekre...

Milyen hatással van a gyerekre az, ha a szülei nem tanítják meg semmire? ( mert én ilyen felnőttnek érzem magam) 35/F

Figyelt kérdés
2015. jún. 29. 10:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

A barátomat sem tanították meg sok mindenre a szülei...

Pl.: Nem tud teregetni, rendesen mosogatni vagy a főzéshez használatos alapanyagokat sem ismeri.

Olyan szinten, hogy múlt héten megkérdezte tőlem, hogy az étkezési sertészsír az a vaj-e? Meg, hogy a margarin és a vaj az is zsírból van-e? (?)


Elveszett lenne, ha egyedül kéne laknia, mert tényleg az alapvető dolgokra nem tanították meg, amik elengedhetetlenek lennének a hétköznapi életben.

Eleinte ez nincs semmilyen hatással a gyerekre amíg otthon él a szüleivel, de miután elköltözik....

Ő 26 éves és 24.

2015. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Párkapcsolatban is okozhat ez gondot. Ha te nem tudsz megcsinálni semmit, akkor a párodnak kell mindent, aminek nyilván nem fog örülni és hosszútávon ez nyilván nem fenntarható állapot.
2015. jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyenre, engem is az élet tanított meg, könyvekből tanultam főzni, tapasztalatból kertészkedni, a munkámat pedig suliban és sok gyakorlással tanultam. És amit még nem tudok, megkérdezem itt a GYK-n vagy a googleban megnézem. És nagyon jól boldogulok. Járni, orrot fújni csak megtanultál valahogy?
2015. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

De mire gondolsz? Nem mindegy.

Ha nem tanítottak alap emberi dolgokra, érzelmek kimutatása, kommunikáció, reakció problémákra, stb. Az elég nehezen hozható be, mert annyira az emberbe ivódik, hogy hogyan nőtt fel, hogy nehéz megváltozni.

Ha ilyen készségekről van szó, amit az első írt, hogy mosás, főzés, stb. Ez nem gond, ezt bárki, bármikor megtanulhatja.

2015. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%
Miért kellene tudni pl. minden felnőttnek hogy a vaj zsír-e. Rengeteg olyan dolog van, amit ha nem tudunk, még lehet normálisan élni. És minden tanulható nem csak gyerekkorban, de később is.
2015. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

én inkább azt mondanám, hogy akinek nincs igénye később sem megtanulni ezeket, az a baj.

persze nem mindegy miről van szó. engem biciklizni és úszni nem tanítottak meg. enélkül tudok élni rendesen, nem zavar. de pl ha nem tudnám, hogy a rántotta miből van, vagy nem tudnék feltörni egy tojást azt már gáznak gondolnám, mert nem lehet arra alapozni, hogy valaki mindig főz helyetted vagy rendelsz majd.

2015. jún. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülök nem tanítottak meg neki valamit, ai fontos lenne, akkor egy FELNÖTT embernek megvan a lehetösége azt saját maga megtanulni.


Erre hivatkozni 15-16 évesen még lehet, utána már nem.

2015. jún. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mi az a feladat, amit egy értelmes felnőtt ember nem tud elvégezni önállóan, utánajárással? Kíváncsi vagyok.
2015. jún. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Énrám olyan hatással lett, hogy megtanultam mindent magamtól és büszke vagyok rá.

35 évesen már nem lehet kimagyarázni, hogy eddig otthon ültél széttárt karokkal ,hogy ezt sem tudom, meg azt sem, mert nem tanítottak meg rá.

A legjobb szülő sem tudja úgy útnak indítani a gyerekét, hogy mindent tudjon mire önálló lesz.

Amint látom tudsz írni, tehát jártál iskolába, ahol megtanultál tanulni, merthogy az iskolában sem tudnak az élet minden nehézségeire felkészíteni, de tudod hogyan kell a kezedbe venni egy könyvet, és információkat szerezi, ha valamit nem tud.

Nem lehet, hogy inkább gyerek korodban sem voltál érdeklődő dolgok iránt, mint ahogy most sem?

2015. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nincs rá jó hatással, ráadásul gyerekként játszva meg lehet mindent tanulni, de hát nem minden szülő pedagógus (és azok sem következetesek). Ezen túlmenően azonban az egyéni befogadókészség is erősen eltérő. Valójában egyetlen szempontból lehet kellemetlen, hogy az ember fiatal felnőttként már nehezebben vág bele újabb "pitiáner" tevékenység megismerésére, tehát valószínűleg sok olyant nem is fog soha megtanulni, sajátkezűleg elvégezni, ami valójában csak első nekifutásra látszik nehéznek, miközben hihetetlenül egyszerű. Az egyes tevékenységeknél sok múlik a gyakorláson, de ha nincs előgyakorlat, akkor az bizony visszatartó erő.
2015. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!