Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szóval, feleségemmel anyám...

Szóval, feleségemmel anyám házában élünk, apám meghalt már nagyon rég, anyámnak új társa van, akivel együtt él, s mikor rájuk jön részegen elkezdenek veszekedni. (Többi lent)?

Figyelt kérdés
Egy idõ után minket is belekevernek, hiába semmit közünk az egész veszekedéshez. Ilyenkor kezd el kizavarni a házából, stb, de mivel apám után nekem is jogom van itt élni, eddig nem hallgattam rá, de mostmár meguntam, hogy mindig zavargat, mert ''ez az Õ háza.'' Nem tudom mit tudnák csinálni, apám után nekem is van jogom itt élni, mit tudnák csinálni, hogy elhallgasson végre? Nem lehet valamit hivatalosan rendezni? Hogy papíron legyen, hogy itt én is lakhatok, stb?
2015. jún. 29. 17:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk felnőni,elköltözni.Ha már feleséged is van,akkor pláne mert ezzel a hozzáállással nem lesz sokáig.Ha van esze a nőnek.
2015. jún. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, 20 éve itt lakunk, külön vagyunk tõlük, nincs olyan anyagi keretünk, hogy most saját házat tudjunk venni. De úgy gondolom valamilyen módon meglehet oldani, hogy elhallgasson, még mindig azt állítom, hogy apám után van itt jogom!
2015. jún. 29. 17:15
 3/32 anonim ***** válasza:
89%

Amit tehetsz:

1. Megbeszéled anyáddal, hogy eladjátok a házat, a pénzt elfelezitek, és ki-ki menjen a maga dolgára.

2. Szépen tudomásul veszed, hogy ez egy patthelyzet. Ahogy ő sem tud téged kidobni, te sem tudod anyudat kidobni. Ebben az esetben elköltözöl.

3. Elmész egy ügyvédhez aki elmondja, hogy mi a módja annak, hogy bírói végzéssel kényszereladásra kötelezz anyudat. Persze az ügyvédi díj az csak téged terhel majd.

2015. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Eladni nem szeretnénk a házat, szerintem õ sem, és én sem, azért ha elfelezed azt a pénzt, nem sok mindenre mész vele, max albérlet.

Hiába beszélem meg vele, józanon normális, de mikor iszik kicsit már tök mindegy neki mit beszéltünk.

Gondoltam olyanra, hogy nem lehet valahogy rávenni, hogy a nevemre írassa a házat? Én biztos nem dobnám ki, nem olyan vagyok, mint Õ, ettõl nem kell félnie.

2015. jún. 29. 17:21
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonjogod van, de anyádnak haszonélvezete van s ebben a tekintetben mindenképpen kisebbségben vagy vele szemben, már ha ez a kifejezés a leírtak szerint érvényes az adott helyzetre.
2015. jún. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem akarjátok eladni, akkor a kényszereladás mint törvényes út kiesik. Rávenni, rákényszeríteni nem lehet anyudat olyanra amit ő nem akar megtenni. Ez ellen nem tehetsz semmit. Bár személy szerint ennek nem sok jelentősége lenne,mert hiába lenne a te neveden a teljes ingatlan a veszekedések nem múlnának el.

A te esetedben akkor csak az marad, hogy

1. Reménykedsz abban, hogy anyud elköltözik a élettársához, és bár az ingatlan fele az ő tulajdona marad, de nem fog veletek élni

2. Te költözöl el a feleségeddel. Az ingatlan fele a tied marad, de nem fogtok együtt élni anyuddal.

2015. jún. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Ez így van! De ezek szerint nem dobhat ki, nemde?

Errõl nem lehet papírt írni/csinálni? Hogy mikor rájön az öt perces, csak a szeme elé tegyem és elhallgat.

2015. jún. 29. 17:27
 8/32 A kérdező kommentje:
Amennyiben a ház a nevemen lenne, nem érne semmit a veszekedésével, nem dobhatna ki, onnantól pedig a többi nem érdekel.
2015. jún. 29. 17:29
 9/32 anonim ***** válasza:
77%
Bírom ezt a dumát, hogy apám után nekem is van jogom! Azért a házért anyád, meg apád dolgozott meg. Te csak örököltél! Miért nem költöztök el a feleségeddel?
2015. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%

Anyukádnak van az egész ingatlanra kiterjedő haszonélvezete?

Mert ha igen - tetszik, vagy nem tetszik - bármikor kirakhat téged pereputtyostól. Ő jogosult kizárólagosan használni az ingatlant. Evvan...

2015. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!