Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy anyám férje...

Lehetséges, hogy anyám férje királyként uralkodjon anyám felett és a gyerekeit is így nevelje nevelje? (Hosszú. )

Figyelt kérdés
Üdv. Én most 24 éves vagyok, 17 éves voltam, mikor édesanyám újra megházasodott, az új férje engem 18 évesen kidobott otthonról azért, mert nem az ő gyereke vagyok, előtte meg abban az egy évben sokszor megvert és állandóan azt mondta, hogy ő a házban az úr. Anyámat is veri azóta folyamatosan és szolgaként bánik vele, ő meg ki is szolgálja, miatta otthagyta a munkahelyét is, mindig lekezelően beszélt vele és csak szolgának használja, állandóan ordibált vele régen is, azért, ha elment otthonról, csak boltba engedi el mindig. Azóta is ez van náluk, mióta eljöttem otthonról. Már van egy 6 éves fiuk és egy fél éves lányuk. Én néha elmegyek oda vendégségbe, ha ritkán megengedik, egy évben kétszer, és azt láttam legutóbb, hogy a gyerekeknek nagyon rossz helyük van ott. Olyanokat mond a 6 éves kisfiúnak az apjuk, hogy még csak egy gyerek, de később majd nem ölelgeti úgy az anyját, ha majd megtanulja, hogy a nők csak arra jók, hogy kiszolgálják a férfiakat a konyhában és az ágyban. A babára meg olyanokat mond, hogy rájött, hogy mégse volt rossz dolog lányt is vállalni, mert később, ha felnő, már ketten is szolgálni fognak a házban. Amikor meg anyám megfőzte az ebédet, megpofozta, mert nem olyan íze lett, mint amilyet ő gondolt. Én ezektől rosszul lettem, és el is jöttem. Minden alkalommal, mikor néha ott jártam, ilyen dolgokat kellett látnom, és ugyanez volt, amikor még ott laktam. Tavaly karácsonykor mikor megérkeztem, éppen cirkusz volt, az a bunkó hozzám vágott egy üvegpoharat, mikor anyám beengedett, akkor ott se maradhattam. Látogatóba csak az anyám meg a gyerekek miatt megyek el, de még így se szívesen. Nem értem egyszerűen anyámat, miért nem szabadul meg ettől az alaktól, miért nem válik el, mert ez a gyerekeknek is rossz az ilyen nevelés. Mikor látom anyámat, mindig tiszta ütésnyom a karja meg az arca. Mit lehetne nekem ezzel tennem, ha édesanyám semmit sem hajlandó? Hol kérhetek tanácsot? Azzal az emberrel nem lehet értelmesen beszélni, mert agresszív és egoista is, az ilyennek nem való család

2015. júl. 2. 20:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekeket is veri?
2015. júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Ha jól tudom bántalmazásért lecsukható az az "ember".
2015. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Társfüggőség, olvass utána. Anyád életveszélyben van és a gyerekek is. Vagy sikerül rábeszélned a különköltözésre és a válásra, vagy belehal. Szövetkezz az összes barátnőjével, háziorvossal, rokonokkal, és többfrontos támadással próbáljátok meg meggyőzni. Ha az apa a gyerekekkel agresszív, értesíteni kell a védőnőt, óvodát, gyámhivatalt.
2015. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%

Ha édesanyád tűri... sajnos, azt kell mondjam hogy aki tűri, az meg is érdemli.

Még az állat is védi magát a bunyókban. Az ember egy értelmes lény (elvileg), és mégis, mennyi bántalmazást lehet hallani... :(


Beszélned kéne édesanyáddal, de úgyse tudnál szerintem, sőt, úgy néz ki a dolog, hogy ő ebbe már elég rég beletörődött.


Ez már 17 éves korod óta menthetetlen...

2015. júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
Anyád hogy hagyhatta hoz az a vadparaszt kidobjon? Hova mentél utána?
2015. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt érdemes elolvasni.

2015. júl. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

Amilyen virágot szakított Édesanyád, olyat szagoljon...főleg úgy, hogy az írásod alapján még "tetszik" is neki az illata.

Ne haragudj, de nem tudom sajnálni, tudta jól, hogy milyen, lásd ahogy veled bánt anno...erre még szül neki 2 gyereket. Elmebeteg, úgy kell neki!!


Bocs

2015. júl. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

"Ha édesanyád tűri... sajnos, azt kell mondjam hogy aki tűri, az meg is érdemli. "


Pont ez a társadalmi szemlélet az, ami elősegíti az ilyen "családok" fennmaradását. A bántalmazott nőknek súlyos pszichés problémáik vannak, nem azért tűri, mert akarja, hanem azért, mert másra képtelen segítség nélkül. A kérdező édesanyja valószínűleg maga is bántalmazott gyerek volt, a jelenlegi párja mentalitásban erősen hasonlíthat az édesapjára.


Ilyen bánásmódot senki sem "érdemel", hanem elszenved. Akinek halvány elképzelése van arról, hogy egy agresszív szülő, majd egy társ milyen mértékben le tudja nullázni valakinek az önértékelését, hogy a végén már az áldozat is elhiszi, hogy megérdemli a bántalmazást, az rájöhet, milyen iszonyúan nehéz ebből a csapdából kitörni.

2015. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Rendőrség!!!! Egyszer kell őket jó időzítéssel kihívni, amikor épp megvert valakit. Onnantól kezdve le is csukhatják.
2015. júl. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

Tökéletes válaszodhoz mindenben csatlakozom, kedves 8-as.

Sajnos, egy agyongyötört, önértékelésétől teljesen megfosztott áldozatnak azért is nehéz e szörnyű helyzetből kimenekülnie, mert a hazai hatóságok legtöbbször érzéketlenül, nagy nemtörődömséggel, sőt áldozat-hibáztatással kezelik a hasonló ügyeket. Azokat, amelyekben a bántalmazott nő...:(

A Kérdező édesanyjának valamiképp mégis bíztatást, segítséget kéne adni, hogy megtegye az első lépést a szabadság felé, mert nem "csak" ő megy tönkre, hanem módot ad egy minden mérték alatti alembernek arra, hogy megmérgezze egy ma még 6 éves fiúgyerek lelkét és ordas, érzéketlen, durva hímsovinisztát faragjon belőle.

2015. júl. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!