Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 26 éves férfi még mindig a...

26 éves férfi még mindig a szüleivel él. A szülők hibája ez?

Figyelt kérdés
A testvérem 26 éves.Van diplomája,munkája és barátnője.A pénzéből autót vett és erre elmegy szinte a fele fizetése (kölcsön visszafizetése + benzin +szervíz),a fizetése másik fele meg a barátnőjére és a bulizásra megy.Otthon semmit nem fizet,még egy csokit vagy üdítőt se venne a saját pénzéből,és emellett egyfolytában pénzt kunyerál a szüleinktől.Szerintem már saját életet kéne kezdjen,mert elég idegesítő,hogy a barátnőjét folyton hazahozza.Szerintetek ez a szülők hibája?És ha igen mit kéne csinálni,hogy saját életet kezdjen?

2015. júl. 3. 19:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
34%

Van macskája?

Mert akkor izirájder!

2015. júl. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%

szerintem 26 évesen még egyáltalán nem túlkoros magyar viszonylatban. a baj inkább a felfogásával van, hogy hülyeségekre költi a pénzét, látszik, hogy nulla a felelősségérzete.

szerintem ott kezdődne, hogy a szüleid beszéljenek vele,hogy szálljon be a költségekbe.

mondjuk én nem vagyok annak a híve, hogy valaki albipénzt kérjen a gyerekétől, de ha teljes munkaidőben dolgozik, akkor legalább addig jusson már el, hogy ne kunyeráljon a szüleitől, ha úgyis otthon lakik és költenek rá.

2015. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Az én fiam lenne,akkor noszogatnám,hogy ne bulira és egyéb dolgokra költse a keresetét.Nem lesz mindig anyu,apu,aki eltartja.Fontos a kocsi,a barátnő,a szórakozás is!Viszont gondolkodnia kellene,hogy az élete további részében miből,hogyan,hol fog élni.Részben a szülők,részben a saját hibája is,hogy ilyen bocsánat a szóért hadztalan életet él.
2015. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Az én bátyám dettó ugyanez, csak neki a kocsit is apukám vette és mellé megkapta még a kocsi árát is, amiből vett egy telefont és egy tv-t amit nlehet netezni. Elköltözni nem akar, a bnőjét ideköltöztette, most meg az esküvőt tervezgetik, h a szülők fizesség, mert ők 1 év múlva mindenképp össze akarnak házasodni (hogy minek azt nem tudom, elöbb el kéne költözni)
2015. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ez egy sokkal komplexebb kérdés ennél, ha pontos választ akarunk rá. Nem annyi hogy, aha szülő hibája vagy fiú hibája.


Környezet, mindenféle tényező, miért van otthon hablablablabla. Bár az hogy szarba se száll be otthon, az azt azért kizárhatóvá teszi, hogy azért nem megy mert igy tudják megoldani a rezsi stb fizetést.

2015. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
De a barátnőjének is van munkája.És már elég rég óta együtt vannak,szóval szerintem albérletbe kéne költözzenek.Meg 2 fizetésből fenn lehet tartani egy albérletet.Szerintem ő csak a kényelem miatt él még mindig a szülőházban.
2015. júl. 3. 19:28
 7/33 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként most elolvas a második kommentet, [meg a többit is]. Egyrészt jó hogy értelmes válaszok jöttek amúgy pedig.


Szerintem ő most éli ki magát, hát igen, most elszórja meg minden, meg nem őnálló, még nem érett meg valszeg. 26 éves fffpfff, semmi. Főleg ha ezelőtt se volt különösebb felelőség a nyakában. Ez szerintem el fog múlni idővel, há most ez van.


Ez is hasznosz, legalább megengedheti ezt magának, azt jobban átlátja majd később mennyibe kerül ez meg ez stb stb. Ha jól megvagytok amúgy akkor kár ezzel foglalkoznod. Mármint ezt úgy értem, hogy azon kivűl hogy zavarhogy idehozza a bnjőét nincs semmi, akkor hagyd a francba azt ennyi.


Lehet a szüleid azért látják el, mert TE VAGY A JOBB gyerek háh! Neked nincs szükséged rá, mert te megállsz a saját lábadon. Vagy akármi na mind1.

2015. júl. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%

Mond meg neki ha a szüleivel él építse le b nős kiadásokat és nekik fizesse a számlát + kaját.

Mert ez így pofátlanság.


Mellesleg én is anyámmal élek.

Szintén 26 F

2015. júl. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
A szüleink túlságosan elkényeztetik az egyetlen kicsi fiúkat,és nincs az az isten,hogy pénzt kérnének tőle.Ha meg én mondanám ezt neki csak képen röhögne.
2015. júl. 3. 19:38
 10/33 anonim ***** válasza:
76%
26 évesen a szülőkkel élni semmi extrát nem jelent, rengetegen vannak ilyen helyzetben. Egyedül az a furcsa, hogy nem ad bele a közösbe.
2015. júl. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!