Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor adhatom be a válást,...

Mikor adhatom be a válást, hogy ne zavarjak be a férjem gyermekelhelyezés módosításába? Egyáltalán megéri titkolózni vagy csak rosszabb lesz tőle minden?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy 14 éves lánya az előző kapcsolatából, aki most az anyjával él. 2 hónapja kérte a gyermekelhelyezés módosítását, a lánya is hozzá szeretne költözni.

Én viszont válni szeretnék, amit még a férjemnek sem mondtam. Már régebben szóba került a válás, de férjem elzárkózik előle, tehát közös megegyezés kizárva.

Nem tudom eldönteni, hogy várjak-e a per lezárultáig, vagy indítsam el a válást minél hamarabb?

Attól félek, hogy ha kiderül a válás, rosszabb eséllyel fog indulni az elhelyezésnél, de az sem lenne jobb, ha hozzá kerülne a lánya, csak nem tudná eltartani és az utcára kerülnének.


2015. júl. 5. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha hozzá kerül a kislány, gyerektartást, családi pótlékot is kap, a fizetéséből és ezekből fenn tud tartani egy albérletet, ha van munkahelye.

Ettől függetlenül szólnod kellene neki, hogy tudjon kalkulálni.

2015. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom, úgy számol a férjed, hogy ha a lánya hozzá(tok) kerül, te is segítesz a nevelésében. Mindenképp beszélj vele, mit tervezel.
2015. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En tisztáznám vele, h minden féle képpen el fogok válni. En megvárnám míg lezajlik a per, de a férjednek tudnia kell, h egyedul fog maradni a lányávál. Nektek van kozos gyereketek? Lehet, h oket/ot is elperli majd toled.


28N

2015. júl. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!