Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 évesen állami gondozásba...

17 évesen állami gondozásba menni mennyire rossz ötlet, ha otthon rossz élni és sehová nem engednek el otthonról?

Figyelt kérdés
Már sok éve, hogy anyám súlyos depressziós lett és szó szerint minden apró dologba beleköt, felfújja és csak a rosszindulat van benne, minden családtaggal vitatkozik és csak neki lehet igaza mindenben mert különben ezzel, azzal fenyegetőzik és ha nem kap igazat, elmegy otthonról és még magát is képes lenne megölni. De minket is fenyegetett már meg ezzel-azzal..a lényeg hogy lassan kezd teljesen kibírhatatlan lenni nekem és szeretném tudni hogy mit lehetne kezdeni az üggyel, vagy mit tudok tenni azért hogy kibírjam addig amíg el tudok költözni. Sajnos apukám nem mer tenni semmit és inkább elviselné addig, amíg a két öcsémmel elköltöznénk mindannyian. Anyukámmnak rengeteg kutyája van mert kutya tenyésztő és nem tudunk azokkal se mit kezdeni ha ő megy el, elsősorban azért mert nincs meg az anyagi háttér a család jelenlegi fenntartására ha külön mennénk..
2015. júl. 6. 18:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Annyira rossz ötlet, hogy konkrétan kivitelezhetetlen. Ez nem úgy működik, hogy te elgondolod, és megvalósítod. :D
2015. júl. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 enkerekelnezest válasza:
4%
Elképesztő hogy milyen sok gyereknek baja van a saját családjával Szerintem valahogy bírd ki már azt az egy évet utána már ugyis nagykorú leszel és te döntesz
2015. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Kőltőzz lasvegásba szerencsétprobálni
2015. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem a családommal van a baj, hanem azzal hogy állandóan veszekedik valakivel és mindig ilyen a légkör. Más bajom nincs vele, eddig is kibírtam hogy szó szerint nem enged el sehová csak iskolába. A nagyszüleimnek van egy üres háza amit felajánlottak de sajnos önálló kereset nélkül még nem tudom fent tartani, ezért kell előtte egy állás de minél hamarabb. És csak azért gondoltam az állami gondozásra mert az életkezdésivel is előrébb lennék és amellé szerezni egy állást. És mivel nincs senki, aki támogatna (a házon kívül ami szerintem így is nagy dolog) akkor maradt ez..
2015. júl. 6. 18:46
 5/21 enkerekelnezest válasza:
100%
Hát akkor nincs más megoldás itt a nyár szerezned kell egy állást hogy hamarabb kijuthass otthonról
2015. júl. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos sokan vannak úgy mint te. Előnyösebb lett volna korábban kérned a gondozásba vételedet. Azt kell mondanom, hogy késő.
2015. júl. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Állami gondozást el is felejtheted. Ugyanis az nem úgy megy, hogy te besétálsz, hogy

"Anyám mindenkivel ordibál, nem lehet vele élni, tessék nekem az állami intézetbe egy ágyat adni"

Először is gyámügyi hivatalból kirendelnek ügyintézőket akiknek az a dolguk, hogy megállapítsák a gyerek testi és lelki fejlődése veszélyeztetve van. Ha igen, akkor jön a pszichiáter/pszichológus aki elvégzi a maga munkáját. Ha a gyerek veszélyhelyzetben van bármi téren akkor jön a szülők figyelmeztetése. Ha ez sem segít akkor jön a gyerek elhelyezése állami gondozásba. Ez nem 1 hetes folyamat hanem eltarthat akár 1-2 évig is. Mivel te 17 éves vagy, mire az ügy lezárulna már rég 18 éves lennél, vagyis felnőtt ember, és az intézet 18 évesen nem hogy bevenné az embert, de útjára engedik akik bent élnek és betöltik a 18 évüket.

Így neked ez kiesik.Túl öreg vagy már ehhez.

2015. júl. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerinted az intézet leányálom?
2015. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
16%
Igen. Nyugodtan besétálhatna. De nektek nem magyarázom.
2015. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%
8-as. Milyen konkrét ismereteid vannak a kérdésben? Igen LEÁNYÁLOM egy mérgező családhoz képest.
2015. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!