Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy elengedjenek jövőre az OZORÁRA?

Figyelt kérdés

Ott lesznek a barátaim is akik figyelnek rám, előtte ledolgozom a jegyet, drogozni nem fogok, a jegyeim jók.

16/L



2015. júl. 7. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
Ahol nem segítenek az érvek, jönnek a fegyverek.
2015. júl. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
Ozora egy kiváló hírű fesztivál, minden évben több és több drogdílert kapnak el. Ha szerencséjük van a szüleidnek, jövőre már meg sem rendezik a sok balhé miatt.
2015. júl. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj, ha nem akarnak elengedni, akkor nem fognak, hiába nyüstölöd őket. Egyébként tényleg egy nagyon király hely, én évekig dolgoztam ott, és még úgy is fantasztikusan éreztem magam, hogy nem szórakozni mentem, egyszerűen leírhatatlan az ottani hangulat. Nyugodtan elmondhatod, hogy sokan kicsi gyerekkel is kimennek, hogy nem balhéznak egymással az emberek, figyelnek egymásra, még a szemetelés is minimális, és ritkán látok ilyet, de sorbanálláskor is tök nyugis mindenki, nem vesznek össze, hogy ki állt ott előbb, mondjuk lehet, hogy azért, mert az emberek java része külföldi, és náluk alapból nincs ez a patália az ilyen dolgokon. Ezeket mind el lehet mondani, de ettől még nem lesznek meggyőzve a szüleid. És ha nem bíznak meg benned, akkor nem is fognak elengedni, mert azt azért el kell ismerni, hogy Ozorán csak az nem jut hozzá drogokhoz, aki nagyon nem akar. Nekem volt, hogy a pultban nyomták a kezembe a füves cigit, pusztán kedvességből. Oké, én visszaadtam a srácnak, nem sértődött meg rajta, nem volt belőle semmi, mondtam neki, hogy dolgozom, úgyhogy nem lehet, meg alapból sem szeretem, úgyhogy köszi, de nem. De tény és való, hogy az ilyenek miatt joggal aggódik egy szülő, mert hiába igéri meg a 16 éves gyerekük, hogy nem fog drogozni, ennyi idősen simán rá lehet venni szinte bármire, főleg így, hogy egy tök váratlan szituációban kellene visszautasítani. Szóval nem arról van szó, hogy te elmész keresni valakit, akinél drogot vehetsz, mert azt én is elhinném a gyerekemnek, hogy nem teszi. Még akár azt is elhiszem a gyerekemnek, hogy nem megy bele abba, amikor a haverjai, vagy az ott szerzett új barátai feldobják az ötletet, hogy próbáljanak ki valamit. Ezek mind olyan helyzetek, amikre fel lehet készülni, tudhatja a gyerek is, hogy mit fog rá válaszolni. De ez más, mondom, itt szimplán kedvességből kínáltak meg, egy számomra vadidegen, amúgy szimpatikus figura, kb. úgy, mintha tüsszentettem volna, és adott volna egy zsepit. Ez még nekem is meglepő volt, pedig már jócskán felnőtt vagyok, nem tini. Tiniként szerintem tuti elfogadtam volna, már csak azért is, hogy ne bántsam meg. És amúgy nem csak ez az egy ilyen eset volt, hasonló dolgok sokszor előfordultak.

Ettől függetlenül fenntartom a véleményem, hogy ez egy nagyon jó fesztivál, és mivel hatalmas területen van, tényleg akár családostul is jó buli lehet, sokszor látom, hogy úgy jönnek külföldről lakóautóval, mintha egy kempingben lennének, három-négy család összeáll, és közös rezidenciát csinálnak a járgányaikból meg a sátraikból, és rohadt jól elvannak a gyerekek is, meg a szülők is. Szóval szerintem tök jó, már csak azért is, mert ide a 30-as, 40-es korosztály is simán kimegy, és jól tudja érezni magát, már legalább is a kulturáltabb, emellett szabadabb felfogású emberkék. Azt sem mondom, hogy mindenki drogozna. Inkább csak azt, hogy a kutyát sem érdekli, ha valaki igen, kb. pont úgy kezelik, mintha sörözne az illető.

Minden esetre én a 16 éves gyerekemet csak úgy engedném el, ha én is elmennék. Mondjuk én szívesen is mennék, mert jól érezném ott magam, de el tudom képzelni, hogy a szülők nagy része nem menne oda.

2015. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sehogy.Ha nem akarnak úgy se fognak elengedni.


Én is elmennék de nincs kivel

2015. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!