Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » MIT TEHETNÉK? A fiam 18 éves...

MIT TEHETNÉK? A fiam 18 éves lett. Sajnos nem akar se dolgozni, se itthon segíteni. Délután elmegy, hajnalban jön haza, délig alszik, eszik, fürdik és újra elmegy.

Figyelt kérdés
( kertes házban lakunk,lenne mit segíteni...)Minden nap hajnalig szórakozik a haverjaival, nem jön haza amikorra mondja, csúnyán beszél a szüleivel (pl. lehülyézi az apját..)Hiába kérjük legalább most nyáron dolgozzon 1 hónapot, diákmunkát, esze ágában sincs. A barátnőjétől kér rendszeresen pénzt, ha mi nem adunk... MI A MEGOLDÁS?

#kapcsolat #kamasz #szülők tisztelete
2015. júl. 8. 18:15
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
57%
Eddig kisangyal volt?
2015. júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
78%
Ne adjatok továbbra sem. Ha van esze a barátnőjének, megunja, a kicsi fiú meg rá kell hogy jöjjön szép lassan, hogy nem lesz mindig kinyalva a sejhaj.
2015. júl. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 Bob the builder ***** válasza:
65%
Szépen összeszeditek a cumokját és megmondjátok neki, ha nem vltoztat a magaviseletén mehet amerre lát.
2015. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
77%

Mit a fenott fiokat ki kell lokni a meleg feszekbol akkor majd megtanul maganak enni keresni

KOMOLYAN dobjatok ki egyszer halas lesz erte se munka se iskola se otthoni munka >??

2015. júl. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
87%
Beszéljetek a barátnő szüleivel, mert gondolom a barátnő pénze tőlük van.
2015. júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
IGEN, már ott tartok, hogy E-MAIL-ben megírtam neki, hogy ha 1 héten belül nem keres diákmunkát, kiteszem a holmiját.( e-mailben kommunikálunk, mert nincs szerencsém nappal találkozni vele.Reggel még alszik, este már nincs itthon)
2015. júl. 8. 18:41
 7/54 anonim ***** válasza:
90%
Van szakmája? Továbbtanulási tervek? Egyáltalán hogy képzeli el a jövőjét, beszéltetek már erről?
2015. júl. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
28%
Kérdés, hogy MIÉRT ad neki pénzt a barátnöje - valamiért fizet neki, vagy ajándékba? Mert ha teszsem azt korrepetálásért vagy valami hasonlóért, akkor azért egész más, mintha csak azért, mert neki több van, mint a fiadnak.
2015. júl. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
61%

Igazán elmondhatná, hogy mit akar a következő fél évben csinálni.

Ez nem olyan nehéz. Ha fél évet bulizik, majd utána észbe kap, szerintem belefér, de én nem pénzelném. Max, ha külföldön tanul nyelveket.

Fél év múlva ellenben ultimátumot kapna. Vagy kezd vmi értelmeset ez életével, vagy zár csere.


Ha a szüleinél okosabb, akkor boldogulni fog egyedül is.


Én is 17 éves korom óta magamról gondolkodom, nekem is elegem volt a szülőkből. Most mérnök vagyok.

2015. júl. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
78%

Nem akarlak megbantani vagy okoskodni,de te nevelted ilyenre.Ertem hogy kamaszkor,mindenki atesik rajta.

De ha kello tiszteletre tanitottad volna nem szajalna vissza es ha lenne tekintelyed akkor eszebe sem jutna ellentmondani neked.Vagy ha mar nem voltal szigoru legalabb olyan viszonyt apolhattal volna a gyerekeddel,hogy az baratkent tekintsen rad.Ne pedig egy szulore,akit akinek nem er semmit a szava.

Ne haragudj,de ez a velemenyem.Valahol te is elrontottad,meg persze most o is.50-50%

Talan probalj meg most szigoru es eros lenni,hatha sikerrel jarsz.Mindenesetre szurkolok!

2015. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!