Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem látja be az alkoholi...

Miért nem látja be az alkoholista anyám és apám hogy tönkre vágta az egész gyerekkorom?

Figyelt kérdés

Teljesen mintha a falnak beszélnék, nem fogják fel hogy egyedül ők tehetnek arról hogy olyan lettem amilyen.


És itthon szokásos módon ha piához jutt anyám mint az év (277 napján ez komoly) na akkor részeg lesz és egész nap kötekszik és ordít apám meg tehetlen gyáva féreg inkább döglik és nézi a meccset, és kénytelen vagyok minden féle akasztani való rib anc, kur vának lehordani anyámat hogy abba hagyja.


Jövőre végzek a suliban és tesómhoz akarok költözni ideiglenesen, soha nem térek haza és a szüleim számomra halottak lesznek, ez véresen komolyan gondoltam már szinte 8-10éve semmit nem érzek irántuk csak gyűlölettet mert egész gyerekkoromban csak a veszekedés és kötekedést kaptam tőlük.


Valki hasonló helyzetben?


20/F



2015. júl. 19. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Jól van. Felejtsd el az egészet. Az nem vezet jóra, őket okolod saját sanyarú sorsodért. Most már saját lábadra állsz, lépj tovább és ne visszafelé nézz.
2015. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7%
Azért 20 évesen elvárni azt, hogy a szenvedélybeteg szülők ilyet beismerjenek elég nevetségesen hat. Leéltél velük sok-sok évet, és még mindig nem tudsz ennyit se az alkoholizmusról? Azért ne haragudj, de ez is szégyen...
2015. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%

Most gondold at a kerdesed...20eves fejjel. Felnott vagy es semmit sem tudsz az alkoholizmusrol, es nem is segitesz rajtuk, csak sajnaltatod magad...20eves fejjel.

De most komolyan...?

2015. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 bithorlo ***** válasza:
85%

Kedves kettes! Butaság, amit írsz! A kérdező valószínűleg még mindig bízik abban, van annyira fontos a szüleinek, hogy változzanak miatta! Sajnos a tapasztalatom mondatja ezt velem. Én a hazudozó, munkakerülő, alkoholista és szenvedélybeteg apám és a munkamániás anyám mellől jöttem el hosszú küzdelmek után 22 évesen.

31N

2015. júl. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Megnéznélek a helyemben titeket...


1-es ki a rák tehet úgyan róla hogy gátlásos vagyok senkiben nem bízom?

Nincs egy barátnőm egy barát, haverom?

Tudod te hányszor vertek aláztak meg-e miatt?


Fel se tudjátok fogni milyen egész nap azt hallgatni ahogy anyám és apám űvölt és senki nem segít!



Alkoholisták nem látják be mit tesznek mert egy cél vezérli őket az ívás mert az alkohol a részükké válik idővel..


Na ennyi...

2015. júl. 19. 15:48
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Ne mindig másokban keresd a hibát, a sajnáltatással semmire sem mész. Már elég idős vagy ahhoz, hogy tegyél ezen dolgok ellen és továbblépj. Senki sem szereti az olyan negatív emberek társaságát, mint amilyen te vagy. Hasonló gyermekkorom volt mint neked, ha nem rosszabb, mégis büszke vagyok az eredményeimre, boldog párkapcsolatban élek már lassan 4 éve és barátaim is vannak. Gyermekkoromat csak a párom ismeri. Önsajnáltatással nem mész senkire, nem te vagy az egyetlen, aki nem szerető családban nőtt fel.
2015. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
7%
*semmire
2015. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

"Alkoholisták nem látják be mit tesznek mert egy cél vezérli őket az ívás mert az alkohol a részükké válik idővel.. "



"Miért nem látja be az alkoholista anyám és apám hogy tönkre vágta az egész gyerekkorom?"


Most akkor mi a kérdés, ha már megválaszlotad magadnak? Erre mondtam, hogy felejtsd el, és lépj tovább.

2015. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Igen igazad van hogy gyűlölöd őket, igen igazad vagy hogy miattuk lettél az aki vagy!

De mint irtad el fogsz költözni.


Innentől kezdve hogy TE mit kezdesz az ÉLETEDDEL csakis a TE felelősséged:

Ha örök életedre ilyen maradsz az is,de ha segitséget keresel bármilyen szakember által az is.


Én gyűlöltem eleget az apámat, de már testi tünetek is jelentkeztek és ugy döntöttem abbahagyom. Innentöl ez az én életem Én döntöm el hogy kárt teszek e magamban a gyűlölettel(mert ha gyűlölködsz az csak magadnak árt a másik ebböl semmit sem fog érzékelni,föleg ha nem érti meg)

Viszont te beteg leszel és indulatos és agressziv.

Kinek kell ilyen barát vagy pasi?

Gondolkodj el ezen.

2015. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

# 4/9 Időpont ma 15:41


Miért is lenne butaság? Ehhez semmi köze annak, hogy


"A kérdező valószínűleg még mindig bízik abban, van annyira fontos a szüleinek, hogy változzanak miatta!"


Semmi baj nincs azzal, ha ebben bízik, de 20 évesen legyen már az ember reális! Látod, ő maga leírta, hogy:


"Alkoholisták nem látják be mit tesznek mert egy cél vezérli őket az ívás mert az alkohol a részükké válik idővel.. "


Erről beszéltünk Miquel válaszíróval. Amíg valaki alkoholista (vagy bármilyen más szenvedélybetegségben szenved) nem látja tisztán a cselekedetei mennyiségét, minőségét, súlyosságát, következményeit, satöbbi. Hogy lehetne elvárni olyat, hogy majd beismerik a felelősségüket? Gondolom (már bocs kérdező), még ott sem tartanak, hogy az alkoholizmusukat beismerjék.


Kérdezőnek # 5/9 Időpont ma 15:48-ra:

"1-es ki a rák tehet úgyan róla hogy gátlásos vagyok senkiben nem bízom?"

Bár nem engem kérdeztél, azért én is válaszolok:

Ők és a környezeted. De 20 éves vagy, el tudsz költözni. Azon agyalj mit kell tenned a jövőben magadért. Ha kell, szakemberhez fordulni. Tapasztalatból beszélek, nem tankönyvből...


"Nincs egy barátnőm egy barát, haverom?"

Ebben is nyilván felelősségük van.

"Tudod te hányszor vertek aláztak meg-e miatt?"

Nem, de az eredeti kérdésed nem erről szólt.


"Fel se tudjátok fogni milyen egész nap azt hallgatni ahogy anyám és apám űvölt és senki nem segít!"

Én speciel fel tudom fogni nagyonis jól. De azzal - és ezt te is tudod - nem leszek előrébb ha minden nap közlöm ezt a szüleimmel...

2015. júl. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!