Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim mindenhova jönni...

A szüleim mindenhova jönni akarnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy 16 éves fiú vagyok.


Tudni kell rólam hogy eléggé otthonülős vagyok.


Mikor ki szeretnék mozdulni valahova pl: egyedul megnezni egy mozit vagy elmenni strandra lányokkal ismerkedni akkor velem akarnak jönni vagy együtt megyünk el (ugyan az) ha "Én megyek akkor miért ne jöhetne az egész család?" alapon.


Ez mát addig fajult hogy már sehova sem megyek hanem csak egész nap otthon fekszem.


Így inkább már fel sem hozom nekik hogy el szeretnék menni EGYEDÜL strandra mert az lenne a válasz: Majd elmegyünk, családi jeggyel jobban kijövünk stb.


Oké értem hogy ők is szeretnének még élményeket szerezni és szeretnének velen lenni ezert meg is esik rajtuk a szívem és akkor utána mondom hogy:Jó menjünk...


Itt van példának a Morningshow kitelepülés.


Nagyon szerettem volna egyedül elmenni mert imádom őket

2. Meg szerettem volna lányokkal ismerkedni.


Erre mi lett a vége? Jött anyám is és a hugomat kivette 1 napra az iskolából hogy jöjjön ő is... Nagyon jó..


Ha ilyen ingyenes koncertre szeretnék mennk egyedül akkor ők is jönnek mert ők is szeretnének zenét hallgatni.


Így hogy az életbe lesz barátnőm? :( Alig mozdulok ki, de ha szeretnék akkor jonnek velem. Most is itt vagyunk a Balatonon és nem merek lemenni egyedül a partra lányokkal beszélgetni mert tuti hogy egyből az lenne: Várj mi is megyünk vagy az hogy ne menj már... Majd később megyünk.


Megbeszélni nem merem mert az lenne a kifogás hogy: baj hogy veled akarunk lenni vagy hogy mi is akarunk strandolni? Így persze hogy megesik rajtuk a szívem, de így egyedül fogok maradni ha nem tudok ismerkedni mert ott vannak ők is. :(


Mitévő legyek?


16/f


2015. júl. 20. 00:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%

Egyszerűen mondd azt, hogy elmennél moziba a barátaiddal. A strand meg elég nagy, csak nem mennek veled kézenfogva a vízbe, ússz, járkálj körbe, menj el a büféhez egyedül.


Nehéz nekik elfogadni, hogy a kicsi fiú felcseperedőben van, fokozatosan tudod velük elérni, hogy külön programokat is csinálsz.

2015. júl. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
96%
szerintem hasznos megoldas lenne, ha nem ugy adnad le nekik hogy egyedul mesz barhova is, hanem egy haveroddal/baratokkal :)
2015. júl. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Megmondod nekik, hogy szeretnél egyedül vag csak a barátaiddal szórakozni megismerni lányokat és új barátokat szerezni. És ezt úgy a legkönnyebb ha egyedül vagy és nem kell másokhoz alkalmazkodnod. Esetleg ha ezt nem értik meg, mindenképp ragaszkodnak a családi dologhoz mondd azt, hogy át mész az egyik haverodhoz. Ha hazaértél és kérdezik milyen volt, mondd azt hogy nagyon jó hű meg ha lementetek a strandra is vagy ott aludtál és ilyen-olyan koncerten is voltatok stb. Szerintem egy idő után észre veszik ebből hogy jó ha nélkülük mész el szórakozni, ráadásul önállóbb is leszel. Ha még zsebpénzt nem kapsz és nincs pénzed akkor gyorsan irány egy kis diákmunka tizedikéig még megkapod a fizud, beosztod így a pénz sem lehet kifogás nekik.
2015. júl. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Bocsánat az lemaradt hogy a másik rossz tényező a hugom... Egyszerűen nem hagy békén..


Neki nincsenek barátai és nagyon önfejű makacs...


Ha pl: strandra fagyizni vagy mozizni szeretnék menni akkor ő is jönni akar, de mondom neki hogy nem ezért megsértődik és addig bőg, duzzog és makacskodik hogy a végén már ráveszi a szüleimet hogy inkább menjünk el együtt.. Ez a másik ami miatt keptelen vagyok bárhova is egyedül menni.. Oké kicsi, de miért ilyen önfejű makacs? Nem szeretem emiatt... Alapból nem jövünk ki jól és ezért irígysgből ezt csinálja hogy ha én megyek strandolni akkor ő is akar jönni mert:" Ha nekem jó akkor neki miért legyen rossz alapon? "

Olyan rossz így élni :(

2015. júl. 20. 01:08
 5/21 A kérdező kommentje:

A pénzre meg azt hogy van ösztöndíjjam és dolgozni is járok, de én nem tudtam akkor még hogy hogyan kell csináltatni ilyen kártyát mikor kellett és a saját telefonszámára iratta fel és ezért sosem tudom hogy mikor jön meg az ösztöndíjjam, de nem akarja az enyémre iratni.. Mindig azt mondja hogy majd átíratom, majd, majd, majd ezt úgy 4 hónapja.


Amikor meg kapok pénzt akkor leveszi vagy kiveszi a tálcámból azzal az indokkal hogy:.Kell a kocsira, be kell fizetni a telefonszámlát,stb. úgy hogy engem meg sem kérdez, de mindig azt mondja hogy vissza adja.. Ja persze.


Sosem lehet így önálló.. Már ahoz is puha vagyok hogy azt mondjam hogy nem veheted el a pénzt, de addig addig győzköd mig oda nem adom.


:(

2015. júl. 20. 01:16
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Elmész, felhívod anyudat, hogy a Pistikével vagy, 9re otthon vagy, moziba/strandra/csajozni mentetek, majd mész mire mondtad ha baj van hívod. Nem kell szólni a hugodnak senkinek, majd csak akkor felhivni a szülőket mikor elég távol vannak ahhoz hogy ne tudjanak utánatok menni. Ha nálatok a megbeszélés nem megoldás akkor lázadj.
2015. júl. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
Csináltass otp junior kártyát. Megmondod a szüleidnek, hogy szeretnél félre tenni, a jövődre és még AKAROD kapni a pénzt amiért megdolgoztál. Basszus 16 éves vagy és FIÚ ne legyél már ennyire puhány punci, állj ki az igazadért mert soha nem lesz így belőled semmi ha hagyod h elszedjék a pénzed és ne lehessen saját akaratod.
2015. júl. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%
Ösztöndíj 1 j-vel írandó :D kicsit sem hihető..
2015. júl. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
Nagyon egyszerű a megoldás. Először próbáld meg hogy megmondod nekik egyenesen hogy szeretnél nélkülük elmenni ide oda. Ha nem fogják fel akkor egyszerűen az utolsó pillanatban mond hogy most elmész ide. Pl. Oda állsz anyád elé hogy puszi szia megyek moziba a haverokkal. Gondolom nem fog rohanni készülődni hogy várj meg rögtön jövök. Egyébként meg nem dolgoznak a szüleid? Mindig ráér az egész család?
2015. júl. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Már próbálkozom jobban kiallni magamert es miota mar megmondtam hogy ha én keresem meg akkor ne vegyen belőle ha meg meg sem kérdez.


Azért adom oda nekik mert ők is 16 éve gondoztak és neveltek ezért nem érzem illőnek nem segíteni pl ha számlát ki kell fizetni, de egyszer már nekem is kell önállósulnom!


Az a gond engem túl kedvesre neveltek.


Nem arra tanítottak hogy bántsak meg embereket vagy hogy ordítsak rájuk ha valami van.


Egyszerűen ilyen vagyok :/


De már kezdem belátni hogy ez igy nem jó... A kommentek után elgondolkodtam azon hogy miért is kellene hagynom hogy velem jöjjenek??


Bocsánat hogy 2-j vel írtam..valahogy így ragadt meg most. :)


Igen, dolgoznak :) Éppen ezért is szeretnének velem lenni hogy velem lehessenek.


Amúgy nem úgy kell elképzelni hogy veszi a kabátját és jön :)


Nem.. Én szeretem előre megtervezni a dolgokat és abba ők is beleterveztek.

( Egyébként azért esik meg a szívem mert mindig foglalkoztak velem és ha tudtak adtak mikor kicsi voltam, de már kezdek felnőni és változni kell)



Köszönöm a válaszokat! Megjött az önbizalmam és rájöttem hogy nekem is lehet beleszólásom :)


Bocsánat a sok nyavajgásért, de tényleg a válaszokból jöttem rá pár dologra :)

2015. júl. 20. 01:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!