Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Régóta tervezem, hogy elmegyek fesztiválozni, 1 évig gyűjtögettem össze a pénzt rá, viszont sose volt meg egybe mert a szüleim mindig kölcsön kérték. Miattuk nem tudtam olcsóbban megvenni a jegyet, mivel csak arra volt meg a pénzem így úgy néz ki nem is tudok menni. Mondtam anyámnak, hogy ha nem adjátok vissza miattatok nem tudok elmenni. A válasza annyi volt, hogy majd megoldom valahogy.


Nagyon rossz érzés, hogy nem tudok elmenni. De főleg, hogy nem veszik észre mennyire rosszul esik amit csinának. Járok dolgozni, de a pénzt csak nyár végére kapom meg, így semmit se érek vele. Ha meg kérdezem, hogy mikor tudják vissza adni, mindíg veszekedés a vége. Szóval jobb ha rájuk hagyom. Anyám nem dolgozik, egész nap otthon van, nagyon kevés pénzből épp hogy megélünk, meg érteném a helyzetet, de nem akarnak semmit tenni, nem akarnak munkát keresni, változtatni. Azért kell dolgoznom, hogy legalább ne lyukas ruhákba járjak, elegem van az egészből. Elegem van a nyomorgásból, hogy nem tudok szórakozni, nem tudom élvezni a nyarat, azért kell napi 8-9 órát dolgoznom, hogy tudjak magamnak alapvető tisztálkodszereket és ruhákat venni, nem azért hogy elköltsem valamire, aminek örülnék. Érzem, hogy én is olyan leszek mint ők, mert ilyen példát láttam. Úgy érzem nem érdemlem meg a jólétet, azt hogy ne kelljen nyomorogni, hanem csak gond nélkül élvezni az életet. Szeptembertől már dolgozni se nagyon tudok majd. Mit tehetnék?



2015. júl. 20. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérj kölcsön haverodtól.
2015. júl. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ne adj nekik kolcson

"anya, apa eljatszottatok a bizalmam, ha nem tetszik menjetek el dolgozni, el ne higyjetek, hogy nekem iskola mellett olyan könnyű "

meg lehet, hogy kidobtak, de szerintem a mostani felallas se jo. neked van igazad

2015. júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*kidobnak

de ez se egészséges, hogy te suli mellet adsz kolcson mert nem megy el dolgozni egészséges felnőtt létére

2015. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előleget nem tudsz kérni a meló helyedről?

Legközelebb legyen egy titkos gyűjtő helyed is, amiről nem tud senki.

2015. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!