Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 12 éves lányom vegetáriánus...

A 12 éves lányom vegetáriánus akar lenni, mint én. Nem beszéltem rá, de az apja engem okol, veszekszünk. Mit tegyek, kit győzzek meg?

Figyelt kérdés

Azért aktuális most szombat reggel a kérdés, mert hétvégén az apjánál és a nagyszüleinél lesz és ott kikerülhetetlen a hús és tudom, hogy veszekedés lesz, mert a lányom nagyon makacs tud lenni.


2 - 3 hete végignézett és végignézetett velem is egy vágóhidas filmet, az volt a címe, hogy Földlakók, tényleg brutális és annak a hatására döntött így, hogy vega lesz, azóta nem is evett semmi húst, megundorodott tőle.


De az apja, azt hiszi, én beszéltem tele a fejét és én nézettem vele meg ezt a brutális filmet! Ez háborít fel a legjobban! Ha tehetném, óvnám, minden ilyen brutális látványtól, de nem ülhetek mögötte állandóan, mikor netezik, ez a film meg fenn van a Youtube-on.


Eszem ágában sem volt a gyereket arra nevelni, hogy ne egyen húst, hisz ezt mindenki maga kell, hogy eldöntse.

Igaz, nem is főztem, sütöttem neki, mert nem tudok, még sosem csináltam, kisgyerekkorom óta nem eszem ilyesmit.

De számára a nagyszülőknél kikerülhetetlen és mikor az apjánál van, akkor is kapott, de most nem fogja elfogadni náluk, már előre félek, tudom, hogy engem fognak okolni és mindennek lehordani.


Mit tennétek a helyemben?


Meggyőzni a lányomat nem tudom, mert reggel óta kérlelem, hogy legalább a nagyszülőknél fogadja el, hogy nehogy megsértődjenek.



2015. júl. 25. 10:11
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
77%

A gyerekek a szülői példát követik. Ha azt látják, hogy anya vagy apa soha nem eszik gyümölcsöt akkor senki nem fogja tudni beléjük tuszkolni bármilyen finom is legyen az. Mivel valószínűleg veled van többet a gyerek te vagy a példa a számára. Ha a párod is normálisan részt vet volna a nevelésében valószínűleg más lenne a gyerek értékrendje. Szóval, itt nincs kit hibáztatni.


Amúgy meg gyerek még. Ma a zöldségek érdeklik, holnap a hamburgerért lesz oda. Ez még sokat változhat. Mert ha a barátai a mekiben fognak hamburgerezni, lehet, hogy ő is azt fogja tenni. Szóval ezen kár veszekedni... Amúgy meg önálló lény döntésképességgel. Ha valamit akar azt úgysem más nyomására teszi. Ha takarításra kényszeríted, szerintem azt sem teszi meg szívesen, ha a vegetarianizmusra kényszerítenéd akkor azt sem tenné, mert gyerek. Vérében van az ellenkezés.

2015. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
19%
Igen a gyerek azt kezdi lemásolni, amit otthon lát. Egyébként szerintem valahol a kettő között van az igazság, nem hiszem, hogy a csak vega étrend annyira egészséges lenne, egy minimális fehérjére, ami a húsban is van szükség van. Mi pl. csak csirkét eszünk, ha húsról van szó. A hal lenne még egészséges, de sajna mi utáljuk. Esetleg a csirkére próbáld rávenni. A (vörös húsok) marha, sertés hús szerintem sem egészséges.
2015. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
81%

Miért kell foglalkozni a nagyszülők véleményével? Minden csoda 3 napig tart, ha kérdik hogy te beszéled rá, megmondod ,hogy nem, saját döntés volt ,de te támogatod benne,nem ellenzed. Hülyén is jönne ki ha elleneznéd miközben te is vegetáriánus vagy.


Ha jól értem elváltatok, szóval annak is megvolt az oka, miért kellene hallgatni a volt párod véleményét? A gyereket láthatja,majd próbálja lebeszélni,ellened hangolni, de a gyerek dönt.


Legyél felnőtt és ne mások kénye kedve szerint akarj élni és megfelelni nekik. Vigyen a gyerek kaját magával,vagy pénzt, ha a nagyszülők azzal akarják majd zsarolni hogy direkt jó disznóvágásos kaját raknak elé, vagy nem kap semmi mást, akkor is legyen mit ennie.

2015. júl. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

Én nem ellenzem, de én nem az állatvédelem miatt nem eszem húst, hanem mert sosem tudtam lenyelni, kisgyerekkoromban is hánytam tőle.


Viszont teljes értékű étrenden élek, rendszeresen járok kivizsgálásra, makkegészséges vagyok, nincs vashiányom, vitaminhiányom, semmim, mert tudom, hogy miket kell ennem, miből mennyit.


A lányom viszont most nagyon rábuzdult ezekre a környezetvédelmi, állatvédelmi dolgokra. Sokat olvas ilyesmiről, olyan filmeket néz amiben fogyasztói társadalomkritika van. Ez a vágóhidas film csak az egyik.

2015. júl. 25. 11:09
 5/56 anonim ***** válasza:
31%
A lányod próbáljátok meggyőzni, hogy egyen húst. Én nem engedném neki, hogy vegetáriánus legyen, bár ez az ő döntése, úgyhogy én sem szólhatnék bele. Viszont tudnotok kell, hogy ő még fejlődő szervezet, ezért szüksége van a húsra. Nézess meg vele egy filmet a biofarmokról.
2015. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem senkit nem lehet hibáztatni.Az is közrejátszhat hogy mivel te nem eszel húst, így ő is az anyukája példáját követi.Lehet valami gyerekkori korszak is amit majd ki fog nőni.De az biztos hogy a saját döntéséből csinálja, hiszen ahogy említetted te nem beszélted rá.Szerintem az apjának nem veszekednie kéne, hanem támogatni a lányát, ameddig tart ez a korszaka, akkor is ha élete végéig vega akar maradni.Az apjának semmi joga nincs hogy veled veszekedje, ha a lány saját akaratából döntött így különben meg neked is ugyanannyi jogod van beleszólni a dologba mint az apjának, szóval állj ki magadért:) Mondd meg neki hogy nem te beszélted rá,és azzal semmit nem ér el ha csak veszekszik miatta, attól még nem fogja jobban szeretni a húst a lányotok.Ezt nem lehet erőltetni.Inkább támogatnia kéne neki is.Ha meg nem érti meg akkor elég idi9ta.

Azt a filmet én is láttam már és tényleg undorító amit mutatnak.Habár én nem vagyok vegetáriánus, teljesen meg tudom érteni őket.Lehet erről órákig vitatkozni hogy melyik a jobb életmód, de ezt mindenkinek magábak kell eldöntenie, úgyhogy azokat sem értem akik leálltak itt a kommentekben vitatkozni.Nem kell aggódni a lány miatt, egy vegetáriánus is tud olyan egészségesen élni, mind egy húsevő.De viszont ha valaki belevág, akkor komolyan kell csinálni hogy mindent pótoljon ami a húsban megtalálható.De mivel az anyuka már gyakorlott ebben gondolom nem lesz gond:)

2015. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem inkább jobb, ha következetesen megtagadhatja a húsevést a nagyszülőknél, mert az megalapozna egy természetes bizalmas és meghitt légkört. Ha eleve a ,,megsértődéstől'' való félelem miatt eszik, abból igazán meghitt és aggodalommentes légkör úgysem lesz. Még ha tévedne is a gyerek, akkor is jobb, ha látja hogy hagyják dönteni, mintha eleve szerepjátszásra kényszerülne. Legyen inkább az, hogy tényleg ne egyék húst a nagyszülőknél, ha nem akar, az apai családtagok pedig a konkrét aggályaikat valami külön beszélgetésen elmondhatják egy családi összejövetelen, de az ne legyen megengedve. hogy a gyereket közvetlen zsarolják vagy megalázó helyzetbe hozzák. Nagyon durva érzelmi zsarolás és megalázás pedig úgyis a gyámhatóság elé való, a gyerek egyre inkább abban a korban van, amikor magát a láthatást is megtagadhatja, ezért az érzelmi zsarolást mindenképp jó lehetőleg eleve megelőzni, és átbeszélni, milyen módon lehetne a gyerek méltóságát megőrizni a családi étkezéseken.
2015. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem a gond ott van, hogy megnézett egy ilyen filmet. Ez nem gyerekeknek való és pont. Én 18 évesen próbáltam megnézni de csak a feléig jutottam olxyan borzalmas volt. EWttől még viszont eszek húst ugyanúgy. A tv-ben, gépen meg főleg nem nézhettem akármi ennyi évesen. Az gáz, hogy csak vonogatod a válladat, hogy nem tehtsz ellene. Hát pedig de! Úgy kellett volna nevelni, hogy szót fogadjon a tilltásnak, a gépen pedig lehet szabályozni, hogy mit nézhet a gyerek és mennyi ideig, nem leülni mellé és még végig is nézni.

Az pedig még gázabb, hogy az érdekel más mit fog gondolni. Nem tök mindegy mit gondol a nagymama? Ő dolga.

2015. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
78%

4-es

Te akkora SÖTÉT vagy hogy ilyeneket eddig szinte csak félig elszigetelt falvakban láttam!Csoda hogy neted van, bár jobb lenne az emberiségnek ha nem lenne!!

Ha majd a 8 általánost sikerül elvégezned, akkor talán összeáll a fejedben hogy milyen ételben milyen tápanyag van! Ami a húsban van azt máshonnan is lehet pótolni, de neked kár lenne bármit magyarázni, mert akkor paraszt vagy hogy szédülsz a betonon!

Kérdező, itt sokan még elmaradottak, tudományos dolgokat meg kár lenne sokaknak magyarázni. A lényeg hogyha nem akar húst enni, akkor pótold neki a vega étrenddel ami abból kimaradhat, szerintem te tisztában vagy azzal miként oldhatod meg. Anno Semmelweis-t is hülyének nézték amikor a kézmosásról beszélt az orvostudományban, itt kb ugyanez a színvonal, sok embernek fogalma sincs miben milyen tápanyag van és honnan teremthető még elő. Ha nem akar a lányod húst enni, ne erőltesd, majd idővel elfogadják a nagyszülei és az apja is, ha szereti a lányát nem ez fogja a kapcsolatukat meghatározni, a lányod meg megtanulja miket kell ennie hogy egészségesen élhessen.

2015. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
92%
7-es, a növénynek nincs idegrendszere, és a halál se egyértelmű dolog náluk.De ha te felfedeztél agyat és idegrendszert a salátában akkor jelentkezz nobel díjra.
2015. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!