Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez milyen cseleked...

Szerintetek ez milyen cselekedet lenne ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.

Nagyon jó tanuló, mert anyám megköveteli.

Most megyek 12-be.

Gimi mellett mióta 18 lettem dolgoznom kell teljes munkaidőben. (18 előtt is dolgoztam nyarakon, de most gimi mellett is kell majd nem csak nyáron.)

Otthon én főzők, én takarítok, én csinálom a kertet (nagy), és fűnyírózok, én mosok, én szoktam mindig bevásárolni és még sorolhatnám. Mindent én csinálok.

Anyámnak a napja kb 8 óra munkából és 16óra semmittevésből áll.

A fizetésem 100%-át oda kell adnom anyámnak a "közösbe"

Ebből kb semmit nem látok vissza.

Anyám kb 2havonta cseréli a telefonját, jelenleg egy Samsung Galaxy S6 Edge 128gb-a van, 2 hónapja még egy iPhone 6 Plus-a volt. Persze nem nekem adta, eladta.

(Az is biztos már hogy mihest kijön az új iPhone meg fogja venni, de nem olyan biztos hogy lesz rá pénze már, a végén írom miért.)

Nekem jelenleg egy már vagy 8 éves W200i-m van, mivel anyám szerint egy "gyereknek" ez bőven elég.

Nincs számítógépem, anyámnak van a szobájában, csak akkor használhatom a házihoz kell. De ha 30percnél tovább vagyok ott, akkor kizavar, hiába nincs kész a perezentáció. (Jelenleg anyám nincs itthon, ezért tudok írni, strandon van, persze én nem mehetek)

Apám-nak is a "közösbe" kellett adnia a fizetését (ami jóval több volt mint anyámé), 5 évvel ezelőtt megunta, jelenleg Angliában él, és én teljesen megértem.

Persze küldi a pénzt anyámnak a tartásomra, de ebből nem igen sokat látok szerintem.

Évente 2db pólót, nadrágot kapok, a többit nekem kellene megvennem. (Persze az más kérdés hogy hogy, mert a fizetésemből ő gazdálkodik)

Amúgy nagyon keveset szoktam enni, szóval a kajára sem költ túl sokat. (Nem vagyok azért anorexiás)


(Írtam hogy nem biztos hogy lesz pénze az új iPhone-ra, most írom le miért)

Namost mivel a fizetésemből meg tudnék élni a lábamon,

egy kis albérletet játszva tudnék fizetni, így azt tervezem mondani anyámnak, hogy mostantól én elköltözök, a fizetésemből én fogok gazdálkodni,

kb viszontlátásra. Persze ez nem azt jelenti hogy nem fogom meglátogatni vagy ilyesmi, de szerintem azt fogja mondani hogy akkor kitagad. Én nem fogom ezt megkönnyezni.


Szerintetek ez jogos húzás éntőlem hogy el akarok költözni? Nehogy azt higgyétek hogy ha én nem adom neki a fizetésem, elköltözök, nem lesz elég pénze hogy megéljen, max új telókra nem lesz, de boldogoan eltud majd élni, a fizetése így is valamennyivel több mint az enyém. Max a kertet fogja belepni a gaz.


Ma kb 21ig tudom nézni a válaszokat, 22-kor már hazajön anyám.


2015. júl. 25. 17:29
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Persze magától értendő hogy mivel dolgozok, nekem kell csinálnom mindent, 0 szabadidőm van, szórakozni nem járhatok barátokkal, bár arra úgyse adna pénzt, nemhogy időt.
2015. júl. 25. 17:30
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
költözz! a gyerektartást is kérheted a saját számládra
2015. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Na ezt nem is tudtam :O

Köszi.

2015. júl. 25. 17:33
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

1. (Csak mellékesen - elnézést) Ha a kitünöre tanulás MELLETT ennyi mindent csinálsz, akkor igencsak csodalény vagy, mert egyszerüen az iöbe nem fér bele.


2. Ha VAN elég pénzed, akkor nyugodtan keress albérltet és költözz külön, legalább önállósodsz. Anyád persze meg fog sértödni, de majd megbékül.


3. Kitagadni (jogilag)nem tud, mert ahhoz ennyi nem elég indok. Ha meg azt érted/érti ezalatt, hogy nem áll veled szóba, az az ö döntése, emiatt neked semmi problémád ne legyen.


4. Az, hogy anyád mit csinál nélküled, nem a te gondod, majd elrendezi úgy, ahogy neki jó.

2015. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Költözés a legjobb megoldás, de értesítsd apádat, hogy neked utalja a tartást.
2015. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
a tartás utalását saját számlára a bíróságtól kell kérni, menj be a bíróság ingyenes panasznapjára!
2015. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Áprilisban lettem 18, azelőtt nem dolgozhattam törvényesen jogilag szerintem. (Vagy anyám nem tudta, de jobb is így) Most már biztos nem kitűnő leszek, az 100%, de lényegtelen, értségi legyen jó és kész.

Utánna már úgyse fogok tovább tanulni, így lehetetlen szerintem egy egyetem. Bár nem biztos, de nem akarok, jobb lesz így...


Apám már tudja hogy külön akarok költözni, és azt mondja támogatni is fog.

Bár eddig azt hittük hogy így nem kell tartást fizessen, de azt mondta hogy csináljak egy számlát és mindig utalni fog, még többet is.

2015. júl. 25. 17:43
 8/22 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek jogos cselekedet ilyen körülmények között a költözés?
2015. júl. 25. 17:44
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos, hisz nincs életed mellette.

Egy undorító féreg lehet anyád, ne is haragudj.

Apáddal beszéld meg, egy petákot se küldjön olyan helyre, ahol anyád hozzáférhet. Az ilyen nagyvilági nők megérdemlik, hogy magukra legyenek hagyva és a saját keresetükből vegyék meg az iPhone-okat stb.

Hányingerem lett anyádtól, rémes...

2015. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Persze hogy jogos! Te dolgoztál meg azért a pénzért! Nehogy már az anyud gazdálkodjon a teljes egészéből, úgy, hogy ráadásul nagykorú vagy!
2015. júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!