Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lányom, akinek szünet van a bölcsiben 1 hónapig. Erre a hétre megbeszéltünk anyukámmal, hogy ő vigyáz rá, lesz olyan is, hogy náluk alszik.

Most viszont kiderült, hogy egész héten anyukáméknál lesz, ott is alszik a húgom és az új barátja. Húgom épp most válik a férjétől, ezzel nincs is gond. Viszont az új barát igen zűrös családi viszonyokkal rendelkezik (nem bűnöző, vagy hasonló, viszont az utóbbi időben nagyon durva dolgok történtek az ő családjában). Én anyukámnak megmondtam, hogy ilyen körülmények között én nem szeretném, ha a lányom ott aludna. Erre ő megharagudott és én vagyok minden rossznak kikiáltva. Teszem hozzá, a srácot ismerik pár hónapja, én 3-szor találkoztam vele talán. Szerintetek mi lenne erre az értelmes megoldás?


2015. júl. 27. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha bízol anyukádban (és az ítélőképességében), akkor...

Ennyi.

2015. júl. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gyémántlány ***** válasza:
71%

Az elsőnek igaza van. Ha bízol anyukádban, és a húgodban, akkor nem lehet semmi gond. Vigyáznak rá.

Ha nem szívesen hagyod ott a kicsit, akkor viszont ne tedd. Feleslegesen ne aggódj emiatt egy héten keresztül, inkább hanyagold a dolgot.

2015. júl. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Mond meg neki, hogy azért nem akarod, hogy ott aludjon a lányod, mivel nem ismered annyira ezt az új barátot. Ha nem érti meg, ez van.
2015. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem símán hülye vagy.


Anyukádnál nem a srác (akár zürös, akár sem) családja van, hanem a húgod barátja.


Ha anyukád odafogadta, akkor vele nem lehet komolyabb gond, tehát a gyerekedre sem lehet negatív hatása.


De ha anyukádban annyira nem bízol, hogy el tudja dönteni, ki jelenthet gondot, ha ott van a gyereked, akkor ne vidd oda.


Azt semmiképpen nem értem, ha nappal nem probléma, hogy ott van a srác, akkor miért gond, ha egy lakásban tartózkodnak éjszaka.


Azonban anyukád helyében nem vállanám el a gyereket ilyen esetben, oldd meg a felügyeletét úgy, ahogy akarod.

2015. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Nem az a baj, hogy nem bízom meg benne. Sajnos kész tények elé állítottak, már az egész hét le volt szervezve. A sráccal nem csak az a baj, hogy nem ismerem. Hanem sajnos olyan dolgok történtek a családjában, ami miatt ő is és tesóm is nyugtatón élnek éjjel-nappal. Én pedig nem szeretném a gyerekemet kitenni annak, hogy csak egy fél mondatot is észrevegyen ebből az egészből.
2015. júl. 27. 19:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Nappal sincs nála a gyerek. Én azt kértem, hogy inkább nálunk vigyázzon rá, amire azt reagálta, hogy ő nem fog minden nap szaladgálni a gyerekemhez.
2015. júl. 27. 19:48
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Ez viszont valahol érthető, már hogy nem a srácban nem bízol egyáltalán, hanem ugye zűrös ahelyzet és a gyerek megérezheti. Úgy tudom, nagyon sokat meg tudnak érezni, rossz házasságban is hiába próbálják titkolni, a gyerek érzi, hogy gáz van és megviseli. Namármost lehet, hogy ennyi egy hétig nem gond és túlreagálod, de azért szerintem ezt a hozzáállásodat sokan meg tudják érteni... Olykor az ember inkább túlságosan óvatos, ha a kisgyermekéről van szó. Édesanyádnak elmagyaráztad ezt?
2015. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam elmagyarázni, de sajnos nem ér semmit. Alapvetően az a baj, hogy tesóm mindig mindenben elsőbbséget élvez. Tesómnak is van egy 6 éves lánya. Ő is inkább a barátnőjénél alszik, akkor én hogy küldjem, engedjem oda az én gyerekemet? Tesómnak is van saját lakása, a srácnak is van saját háza.

Sajnos olyan a helyzet, hogy bármikor megjelenhetnek a rendőrök is. Tényleg nem azért, mert a srác csinált valamit, hanem a felesége, de akkor is? Én ilyen helyzetbe nem szeretném hozni a gyerekemet, sőt, őszintén, magamat se.

Sajnos teljesen úgy érzem, hogy anyukám cserben hagyott. Én mindent próbálok megtenni, hogy normális környezetet biztosítsak a gyerekemnek.

Nagyon nehéz megoldani így is azt a 4 hetet, amíg szünet van, de így teljesen patt helyzetbe kerültem. Nem anyukámmal van problémám, de sajnos olyan most emiatt a srác miatt a légkör, hogy én se szívesen vagyok ott.

Azt nem értem, hogy a saját unokája miatt miért nem lehet szépen megkérni őket, hogy mivel van hova menniük, inkább 2-3 napot töltsenek már el máshol?

2015. júl. 27. 21:18
 9/10 anonim válasza:

ha otthagyod akkor mond meg anyukadnak hogy megbizol benne de akarmi lenne ha jonnenek rendorok a gyerek ne vegye eszre!

Miert felsz otthagyni a pasi bantana? Vagy csak mert zűrös?

Attol a gyerek meg nem tudja milyen nem lehet nagy baj! De ha felted hogy banatana ne hagyd ott

2015. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a rendörök bármikor megjelenhetnek, akkor nem fogják kivárni, hogy a gyerekedet elötte hazavitted-e.

Akkor nappal (BÁRMIKOR) jöhetnek, a gyerekre való tekíntet nélkül.


Ezen kivül a gyerek így is - úgy is meg fogja tudni a dolgokat, mert a gyerek mindent meghall, amit nem kellene.

2015. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!