Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan érzem igazságtalannak...

Jogosan érzem igazságtalannak azt, hogy a szüleim 19 évesen (! ) nem engednek a barátommal aludni?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, ők tartanak el, de nem hiszem, hogy ennyi idősen egy 1 éves kapcsolatba ne férne bele az, hogy havi egyszer-kétszer ott alszom a barátomnál. Nem lakik messze, de sok nagyon a benzinre és a buszjegyre költött pénz, szóval arra gondoltam, hogy ha ott maradhatnék éjszakára, akkor azzal spórolnánk is. De persze egy késői mozi vagy egy barátokkal töltött este után is egyszerűbb lenne, ha nem kéne még hazavinnie és utána neki is hazamenni.

Amikor anyukámmal ezt megosztottam, akkor kiakadt, hogy nekem van itthon SAJÁT ágyam és hogy tudomása szerint még nem akarunk összeházasodni, tehát MEGTILTJA hogy ott aludjak. Mintha egy 15 éves lány lennék.

Hozzátenném, hogy mintagyerek vagyok, kitűnőre érettségiztem idén, bejutottam az egyetemre, nem alkoholizálok, nem dohányzom, ahogy a barátom sem. Ismerik és szeretik őt a szüleim.

Nem hiszem, hogy ez normális hozzáállás lenne a szüleim részéről.

Ateisták, tehát nem vallási okokból nem engedik, hogy a barátomnál maradjak éjszakára.

Elköltöznék szívesen, de nincs hova :) Szeretem a szüleimet, de nem tudom megérteni, hogy miért teszik ezt velem.


2015. júl. 28. 19:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Kerdezd meg,ok hany evesen aludtak egyutt a pasival/csajjal...
2015. júl. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%
Jogilag azt csinálsz, amit akarsz 18 éves korod után, de persze az maga után vonhatná azt is akár, hogy kiraknak a házból, mivel nem az ő szabályaik szerint élsz. Próbáld anyukáddal megbeszélni nyugodtan, hogy felnőttek vagytok, tartós kapcsolatban, nem felelőtlen kisgyerekek. Tulajdonképpen nem tudom mitől fél, ha szexelni akartok, úgy is szexeltek (de amúgy sem tartozik rá), és szerintem egy szülőnek is megnyugtatóbb abban a tudatban lenni, hogy a barátodnál csináljátok, mint valami koszos nyilvános wc-ben vagy akárhol máshol. Mást meg mi mást csinálhatna veled éjszaka? Esetleg vidd el hozzátok a barátodat is és beszéljetek vele hármasban, vagy apukádat próbáld megfűzni.
2015. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Mondd a szüleidnek, hogy a f_sz nappal is feláll..
2015. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
13%
Nem akarnak még nagypapák, nagymamák lenni.
2015. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm kettes válaszoló, igazad van teljesen.


Négyes válaszoló: 19 évesen van annyi eszem, hogy védekezek a nem kívánt terhesség ellen.

2015. júl. 28. 19:47
 6/30 anonim ***** válasza:
76%
A 3-as válaszon szakadok,és teljesen egyetértek.Mikor a szép szó,normális kérés nem használ,akkor muszáj valamit kitalálni.Egy ilyen ütős beszólással igencsak átértékelné a dolgokat,és csendben maradna.
2015. júl. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
15%
Nem azért csinálj mert téged akar kikészíteni, hanem mert ez a morális értékrendje. Van ilyen.
2015. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
#3 és #6 Igazatok van, de ez kicsit vulgáris :D Végső elkeseredésemben talán.. :)
2015. júl. 28. 20:03
 9/30 A kérdező kommentje:
#7 Morális értékrend? És ha 28 éves koromig nem megyek férjhez? Vagy ha egyáltalán? Szerintem ez már a ló túloldala. Túlféltenek.
2015. júl. 28. 20:04
 10/30 anonim ***** válasza:
33%
Ha azt mondta hogy házasság előtt nem aludhattok együtt akkor hamar találj egy helyet ahil lakhatsz. Én nem tudnék ilyen emberekkel együttélni.
2015. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!