Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor mi a teendő? Fordulha...

Ilyenkor mi a teendő? Fordulhatok hatóságokhoz?

Figyelt kérdés

Pár napja a szüleim eldöntötték hogy többet nem találkozhatok a barátaimmal, és haza küldenek anyámhoz. A barátaim egyébként nem hibáztak, és nem tettek semmi rosszat, csak azt hiszik hogy azért mert ők isznak ezért rossz hatással vannak rám.

Nem Pesten vagy nagyvárosban lakom, hanem egy kis faluban, a barátaimmal pedig Pesten találkoztam, de jelenleg anyám mindössze 1/5 órára enged ki, csak a környékünkre (házunktól max 100 méterre), és azzal fenyegetőzik, hogy ha percre pontosan nem érek haza, akkor rám hívja a rendőrséget, és javítóintézetbe küld. Hozzá tenném, hogy majdnem minden alkalommal ezzel fenyegetőzik, annak ellenére, hogy nem tettem semmi rosszat, csupán elmentem a barátaimhoz korábban, amit meg is engedtek. Akármit mondok mindig a rendőrséggel és a gyámhatósággal fenyegetőznek.

Tovább: Elvették itthon az internetemet, és csak napi 45 percig férhetek hozzá ( ez alatt az idő alatt raktam ki a kérdést ), ezentúl apám letiltotta a SIM kártyám a hálózatról így telefonálni sem tudok. Elérni csak nagy ritkán tudom apám barátnőjét, aki kb csak a lelket tartja bennem. Tegnapelőtt viszont eldurvultak a dolgok.... Mikor használtam a bátyám tabletjét hogy netezzek (nem tettem semmi kárt a készülékben, csak két oldalt nyitottam meg), arról is elvették az internetet. Hirtelen felindulásból kihúztam a netkábelt, hogy legalább egy pár percre érezzék át azt amit én. Hozzátenném a kábeleket 2 perc alatt vissza tudták rakni a helyére és tökéletesen működtek utána is. Ezután elmentem zuhanyozni, de épphogy kiléptem a fülkéből, anyám, és a nagyapám egyszerre rontott be a fürdőszobába, és torkuk szakadtából ordítani kezdtek velem. Annyi lélekjelenlétem még épphogy volt, hogy magamra kapjak egy törülközőt, de ezenkívül teljesen lesokkoltam. Nagyjából 10 percen keresztül csak álltak velem szemben és ordítottak, többek közt azért is, mert (idézem) "ne bámuljak így, mert miattam van minden". Akkor is a nevelőintézettel, ill. gyámhatósággal fenyegettek, még a nagyapám is, akinek az egész ügyhöz semmi köze. Ezalatt pedig végig meztelen voltam, mert előtte zuhanyoztam...

Egyéb: azzal is fenyegetőztek, hogy a barátaimat rács mögé dugják, mivel már nagykorúak ( mármint a barátaim), és meg tudják tenni. A legjobb barátnőm apját pedig anyám havi (mostmár napi) rendszerességgel zaklatja ill. fenyegeti. Én az itt töltött napok alatt pedig annyira stresszes lettem hogy naponta csak egyszer ettem/eszem, és azt mind kihánytam. Nekik ez fel sem tűnt. Nem bírok se aludni se enni, és egész nap esz a stressz hogy mit kéne tennem?

Kérdéseim: Egy ilyen helyzetet hogy lehet kezelni? Ez a sok fenyegetőzés jogos, vagy csak elrettentésként mondja? Ilyen okokkal zárhat nevelőintézetbe, ill. kivehet a mostani iskolámból ha úgy tartja kedve? Ezek az okok elegek ahhoz hogy én fordulhassak a hatóságokhoz, vagy a gyámhivatalhoz? Annak mi lenne a következménye?


Leginkább ilyen ügyben tapasztalt főleg nagykorúak válaszát várnám. Köszönöm.

15/L



2015. júl. 31. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyok hozzáértő,de nem hiszem hogy ezt a hatóság komolyan venné,szerintem a gyámhatóság sem.

A legjobb barátnőd apja tehet feljelentést,ha komoly dolgokkal fenyegetik tényleg.

Szerintem csak elrettentésként mondja neked ezeket.

Az iskoládból kivehet,és valószínűleg intézetbe is tehet,ha komolyan gondolja.

2015. júl. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Ha a barátaid "isznak" és te is iszol velük, akkor jogos, hoyg nem találkozhatsz velük.


Hogy megkövetelik azt, hoyg idöre hazaérj, teljesen normális.


Az, hogy eltiltanak tölük, illetve korlátozzák a netet, az nem büntetendö dolog.


Emellett az az érzésem, hogy jópár dolgot kihagytál, amit TE tettél, és ezért nem reális a történet.

2015. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha elvesznek a szüleidtől, akkor mit gondolsz, hova raknak majd?
2015. júl. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Gyámhivatalhoz fordulj sürgősen!
2015. júl. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 milyen okkal leginkább? csak hogy tudjam mit kell kiemelnem
2015. júl. 31. 19:46
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Azt, hogy naponta 45 percet netezhetsz és nem találkozhatsz 15 évesen a piás haverjaiddal, senki nem fogja komolyan venni.


" és javítóintézetbe küld."


Nos, szerinted a gyámügy mit tud tenni? (Már ha lenne oka intézkedni, de nem igazán van.)

Bármilyen okkal zárhat nevelőintézetbe, ha sem anyád, sem apád nem hajlandó gondoskodni rólad, akkor oda kerülsz.


A zaklatásért a barátnőd apjának kell feljelentést tenni, neked ehhez semmi közöd.

A nagykorú barátaidat nem tudja nyilván börtönbe juttatni, ha nem követtek el bűncselekményt. Bár azt megértem, hogy nem piás felnőtteket akar látni a 15 éves lánya körül.

2015. júl. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Hát ezaz, hogy semmi olyat nem tudnál mondani a gyámhivatalban, ami problémás lenne, talán csak ezt a zuhanyzós incidenst, de mivel ez egyszeri eset, ezzel nem fognak különösebben foglalkozni. De egyébként meg az, hogy nem engednek el messzire a háztól, az se nem veszélyeztetés, se nem bántalmazás. Az, hogy időkorlát van arra, hogy mennyit lehetsz kint, szintén nem számít bántalmazásnak. Az internet korlátozása sem, eleve nem is kötelesek biztosítani, nem létszükséglet.

Nade ha viszont tudnál ott olyat mondani, ami tényleg problémás, akkor szerinted mi történne? Rászólnak a szüleidre, hogy ejnye-bejnye? Mert nem. Ha igazán komoly dolog történik, pl. súlyos veszélyeztetés, akkor elvesznek a szüleidtől, és mész intézetbe. Pont oda, ahova te ugyebár nem akarsz menni, és amivel egyébként fenyegetnek.

Nem azt mondom, tényleg vannak gázos húzásai a szüleidnek, pl. ezt az intézettel való fenyegetést sosem értettem, ez a zuhanyzós dolog meg tényleg kimondottan visszataszító húzás volt. De azért olyan érzésem nekem is van, hogy történtek olyan dolgok is, amiket te itt nem írtál le, és tulajdonképpen ezen vannak kiakadva rád a szüleid.

2015. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

Nem értem az egészet, szüleiddel meg nagyszülőkkel együtt laksz de apádnak van barátnője?

Könyvtárba elengednek? Ott lehet netezni:P

2015. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hű de zavaros ez az egész!!!!!!
2015. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a válaszolóknak nem tűnik föl, hogy a javítóintézet meg a nevelőintézet nem ugyanaz. Nem küldhet az anyád javítóintézetbe, mert az olyan, mintha azt mondaná egy felnőttnek, hogy elküldi a börtönbe. Anyukád nem bíró, ő nem ítélhet el téged. csak nevelőintézetbe küldhet, de az nagy hercehurca, úgysem fogja megtenni. Ha meg megteszi, talán jobb is lesz. Nem lehet tudni, hol éreznéd magad valamivel jobban. Mindenesetre a helyi családsegítő szolgálathoz mindenképpen fordulhatsz tanácsért, talán tudnak valami használhatót mondani.

A rendőrséget nem tudja rád kihívni, mert annak is megvannak a szabályai. Minimum 2 napra el kell tűnnöd ahhoz, hogy a rendőrség foglalkozzon az üggyel, vagyis, ha 10 percig nem mész haza, akkor kiröhögik anyukádat a rendőrök, ha kihívja őket.

Te nem vagy bűnöző, sem a rendőrség, sem a javítóintézet nem fenyeget téged, ezek üres fenyegetések, amiket anyukád mond.

2015. aug. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!