Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, anyámmal lakom. Főiskolára járok, nyári szünet van ugyebár, ilyenkor nincs iskola. Nem dolgozom, mert nem érzem szükségesnek. Zsebpénzt nem kapok, nem is igénylem. Van egy kutyánk és a harmadik emeleten lakunk egy lift nélküli házban. Ezt azért emelem ki, mert mindig ez a problémák fő forrása, a kutya levitele.

Most kb 1 hónapja anyám elkezdett bekattanni, mindig mikor menni akarok valahova, azzal példálózik hogy ne menjek mert le kell vinni a kutyàt, és az neki olyan nehéz mert hát nincs lift. (egyàltalán nem nehéz neki, 46 éves, fiatalos, egészséges, egyszerűen csak lusta).


Ma is el akartam menni a barátnőmhöz egy kerti partyra, ahonnan holnap délután jönnék haza. És itt jött a bökkenő. Közöltem édesanyámmal hogy ez lesz, erre teljesen kiakadt, a fejemhez vágta hogy én sose csinálok semmit csak szórakozom, mert kb 2-3 naponta elmegyek valahova este, úgy hogy hajnalban haza is érek, amit igazából észre se lehet venni hogy nem vagyok itthon, mert úgyis csak aludnék abban az időszakban.

Szóval kiabált, hogy én sose csinálok semmit, ő dolgozik "azért hogy neked legyen mit zabálnod amíg mereszted a segged egész nyàron".

Hát bocs hogy szeretnék diplomát szerezni és ahhoz iskolába kell járni ami nyáron szünetel.


Tehát a vège az lett hogy megint mondhattam le a programomat csak azért mert az anyàm lusta levinni a kutyát ma este meg holnap reggel.


A kérdés tehát az, hogy ez csak az én hisztim és hagynom kéne hogy anyám 21 èvesen kalitkába zárjon és a fejemhez vágja hogy nem csinálok semmit, vagy nem? Ès ha nem akkor mi lehet ilyenkor a teendő?

Elköltözni nem tudok mert suli mellett nem tudnék annyit dolgozni hogy fizetni tudjak egy szobát, apám külföldön él, úgyhogy hozzá se tudok költözni, viszont azt tudom hogy ez hosszútávon nem maradhat így.


2015. aug. 1. 15:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%
Anyuka klimaxol. Szerezz neki udvarlót, és felragyog a lelke, kedvesebb lesz.
2015. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Van neki, nem segít rajta.
2015. aug. 1. 15:44
 3/34 anonim ***** válasza:
54%

Ha anyukád egyedül nevel, el tudom képzelni hogy esetleg rossz neki látni, hogy ő gürizik, te meg szép vagy fiatal és még nincs ilyenfajta kötelesség. Az ilyen zabálós beszólásokat azért nem szeretem mert azt hogy gyereket vállal nem te, hanem ő döntötte el. A kutyalevitel csak álca, mert konfliktuskerülő és nem meri normális keretek közt rendeznő ezt a számára belső konfliktust, hanem így vezeti le: ráfogja a kutyaügyre és rádordít.

Suli mellett tényleg nem tudsz annyit dolgozni de egy ilyen nehéztermészetű anyánál tapasztalatom szerint jobb ha pl elmész évközben koliba és azzal megkezdődik egyfajta függetlenedésed. Másfelől, ez már tényleg csak egy hasznos tipp: azért nyári munkát, diákmunkát még ha úgy érzed nincs is szükséged a pénzre, érdemes vállalni. Bármelyik állásinterjún megkérdezhetik a jövőben hogy alaha életedben dolgoztále már és pirospont ha vannak tapasztalataid. Arról nem is beszélve, hogy előbb utóbb ha elmész otthonról csakjobb hogy van némi spórolt pénzed.

2015. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%
Ha 2-3 naponta hajnalban érsz haza, akkor milyen kalitkáról beszélsz?
2015. aug. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
20%

"kutyank"

Nos ha ez a kutya kozos akor anyud is nyugotan leviheti setalni nem fog belerokani.

Amikor mennel es elkezd uvolteni annyit kell mondani.

- ha nem viszed le akkor ide szarik..

Es mesz az utadra.

Regen engemis szekaltak a cicamal pedig semmit nem is csinalt.. Letojtam.

Ne hogy mar azert ne menj sehova mert nincs aki levigye a kutyat:D

Vagy mehet a menhelyre es problema megoldva.

2015. aug. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
60%
Kerti partira akár viheted is a kutyát.
2015. aug. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%

Nehezményezed, hogy azt mondja, nem csinálsz semmit, de sehol sem írod le, hogy mi mindent csinálsz. Nekem úgy jön le, hogy valóban nem csinálsz semmit. 21 évesen elég vérlázító az a hozzáállás, hogy "nem dolgozom a nyáron, mert nem érzem szükségesnek". Ha már nem dolgozol, egész nap mereszted a segged, anyádnak könyörögni kell, hogy levidd a kutyát, nem csoda, hogy néha beszól. Esetleg vezesd te a háztartást, ha már szegény anyád ingyen és bérmentve eltart téged. Lehetnél kicsit hálásabb.


Mondom mindezt úgy, hogy 20 éves vagyok, szintén egyetemista, szintén szeretnék diplomát, mégis belefér, hogy elviszem a kutyát minden áldott nap, és nem hagyom a keményen dolgozó szüleimre az összes feladatot.

2015. aug. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
12%

Elottem levo.

Te se valaj gyereket...

2015. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
52%

A leírás alapján nem lehet eldönteni, hogy normális-e. mert egy eset egyik oldalról való leírását olvashatjuk.

Én már középiskolás koromban minden nyáron pár hétre diákmunkát vállaltam. Nem (elsősorban) azért mert kellet volna az a pénz, hanem, hogy megismerkedjek a különböző munkahelyi szituációkkal, kapcsolatokat építsek.

Ha otthon vagy és a lakást rendben tartod, akkor édesanyád kiakadása kevésbé érthető, ha ezt sem teszed meg akkor a kép árnyaltabb (A leírásból nem derül ki, hogy a házimunka javát elviszed-e, ha nem akkor miért nem)

Ha valamikor kutyát vállaltatok akkor sajnos azt is vállaltátok, hogy napi 3X (de legalább 2X) leviszitek sétálni. Én van, hogy viszem magammal a kutyát (még Wikitáborban is járt), tehát a kutyasétáltatás nem feltétlenül ok egy buli kihagyására.


Talán a válaszom kicsit általános, de tőlem ez tellet

2015. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
0%
* levelezni
2015. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!