Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő aki elhagyja a gyermek...

A szülő aki elhagyja a gyermekét miért nem érez iránta felelősséget, szeretetet, bármit? Hisz egy része az életének.

Figyelt kérdés
Nem értem azokat akik képesek elhagyni a saját gyermeküket. A gyerek egy rész a testéből, a lelkéből. Van, hogy a szülők elválnak és apuka utána már többé egész életében nem keresi a gyereket. Se gyerektartást nem fizet, csak éli az életét. Miért nem tartják ezek az emberek a világon a legfontosabb dolognak azt, hogy a gyereküket szeretni kell es gondoskodni róla. Nem értem. Soha nem is fogom. Mi történik az ilyen emberek fejében, lelkében?
2015. aug. 4. 15:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

én azt sem értem, hogy egy ember hogy képes megölni egy másik embert.

hogy egy ember hogy képes halálra rúgdosni egy kutyát.

hogy egy ember hogy képes belelőni a tömegbe.


sok mindent nem érthetsz.


egyébként sok ember egyszerűen nem alkalmas szülőnek. közrejátszhatnak rossz családi beidegződések, de az is lehet, hogy egyszerűen máshogy fejlődött a lelkük.

2015. aug. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Azert ez nem teljesen ugy van, hogy apuka megy es eli az eletet.

Nagyon sok olyan eset van, hogy valas utan az anya a gyereket az apa ellen forditja, es nem is hagyja hogy talalkozzon vele. Apuka ilyenkor probalkozhat, de mivel nem tud mit tenni egy ido utan bele farad, hogy az ex mindent megtesz azert hogy a gyerek is megutalja az apat.


Termeszetesen van olyan eset is amit te irtal, de erre altalaban a nok gondolnak eloszor. Mert a ferfiak annyira szivtelen lenyek, igaz?


Ja es nem beszelve arrol, hogy azokat az anyakat meg sem emliti senki sem, akik elhagyjak a csaladjukat egyik naprol a masikra, vagy azt teszik amit te leirtal...

2015. aug. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%

Talán mert nem a férfi hozza világra a gyermeket.

És mert valószínű a férfinak csak a közösülés volt fontos, nem akart gyereket vállalni.

2015. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Most épp apát írtam, mert az a szokásosabb. De anya is van aki ott hagyja a gyereket a kórházban, azt sem tudom felfogni hogyan teheti meg. Hisz a testében élt 9 hónapig és eldobja. Azt nem értem hogy a gyerek belőlünk van, tehát a részünk, mi vagyunk, én vagyok es ő. Hogy lehet eldobni, nem törődni vele? És nem az ellene nevelt gyerek esetről beszelek, hanem amikor apa/anya fogja magát és többé nem kíváncsi a gyerekre. Nem számít neki, hogy a másik szülő vért izzad, hogy a gyerknek legyen mit ennie ő csak szorakozik.
2015. aug. 4. 16:17
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kerdest mar en is feltettem, ha erdekelnek a valaszok:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Bar en nem kerultem sokkal kozelebb a megerteshez. :)

2015. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, én inkább támogatom, hogy a nő aki megszüli a gyerekét a gyereket tegye az inkubátorba vagy hagyja ott az édesapjánál, nagyszülőknél, és lépjen le ha nem akar részese lenni a gyerek életének mint azt, hogy titokban megszüli, és vagy élve eltemeti vagy a falhoz csapkodja míg meg nem hall. Sajnos sok ilyen is történik.

De azok akik ilyenre képesek azokban nincs egy szemernyi érzelem sem az embertársai iránt.

2015. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
javítok: nem meg nem "hall" hanem meg nem hal.
2015. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Minket speciel anyukánk hagyott el, mikor a szüleink elváltak.


Egyszerűen az ivarérettség nem jelenti, hogy érzelmileg és társadalmilag is feltétlenül kész valaki a szülői szerepre.

2015. aug. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az ilyen nem érez felelősséget a gyerek iránt, hanem az a nő sem, aki azért válik, mert nem boldog a férjével, vagy hasonló semmiség miatt. Nem érdekli, hogy a gyerek nem akar elválni az apjától, hogy nem akar új apukát/apukákat, neki csak a saját elképzelt boldogsága a fontos. Sokszor még a férfi a gyerekénél is fontosabb. Ezért panaszkodik az anyjára annyi elvált anyuka gyereke.
2015. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

attol hogy szulsz vagy pa aleszel nem avatnak sznete ugyanaz az ember marad a szulo

Nincsenek nemes erzesek szent emberek mindenki az a gyarlo ember marad aki volt donteseket hoz sokszor rosszat es igy alakul az elete.

hat igen csori gyerek meg ott marad talan nem kene nemes erzelmeket elvarni a szuloktol pl az o teste lelke resze hiszen anya stb

2015. aug. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!