Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » ELvált szűlőként, mit tehetek...

ELvált szűlőként, mit tehetek a gyermekem megnyugtatására, és a "családi" békesség helyrehozásáért?

Figyelt kérdés
18 évi házasság után, sikerült elválnom, egy önző, egoista agresszív, és tettleg bántalmazó, és éveken át sorozatosan hűtlen embertől akinek végül is 3 gyermeket szültem. 2 lányt, akik most 15, 13 évesek, és egy fiút aki 10 éves. Én 35 vagyok. Mielőtt megköveznének: szerelemből mentem hozzá, és mivel "jól ért" a nők nyelvén, hittel, és sok reménnyel mindig megbocsátottam. Próbáltam már korábban is válni, de sem lelki, sem semmilyen támogatást nem kaptam, mivel mindentől elzárt. Az utóbbi esetet már nem lehetett, és már nem is akartam titkolni, mert a nyílt utcán, kamerák vették fel ahogy a munkahelyem előtt bántalmazott, és ahogy egy férfi kollégám a segítségemre siet, és közénk ugrik. Elköltöztem albérletbe a 3 gyermekkel együtt, és beadtam újra a válást. 1 év huzavona után elváltunk, és a válás napjáig nem igen törődött a gyerekekkel, mivel a két lányt nem sikerült "beetetnie",az új nője előtt, akivel azonnal összeköltözött az akkor még közös tulajdonunkban lévő házba, hiszen ők emlékeztek a korábbi esetekre, és megválaszoltak az "új hölgyikének", amit persze az apjuk letagadott, hogy az "nem úgy volt". innentől kezdve a 2 lány egyáltalán nem érdekelte, és ki is jelentette nekik, hogy ők nem kellenek neki. Most hogy a válás lezajlott, a gyerekek elhelyezése nálam történt meg, nem is történhetett másként hiszen a bíróság előtt kimondta, hogy nem tart rájuk igényt. A gyerektartást a válás kimondásáig nem is fizette, a gyerekekkel a kapcsolatot nem tartotta. Most azonban, a láthatás kapcsán csak a fiunkkal hajlandó foglalkozni, a két lányt eleve nem is akarja magával vinni, nem mintha azok mennének azok után amit az apjuk rájuk rakott. A fiam amúgy is nehéz természetű, mindig az volt, a válás alatt, amíg az apja hanyagolta, már már kezelhetőbbé vált, azonban mióta az apja él a láthatási jogával amit én nem akadályozok sehogy sem, teljességgel kiborít. Dettó az apja személyiségét, és temperamentumát adja elő. Kíméletlenül önző, akaratos, agresszív, csak akkor és addig érzi jól magát bárhol amíg az ő akarata teljesül, az életünk egész területén "uralkodni kíván", de szó szerint beleszólást követel mindenbe, és parancsolni akar, 10 évesen. Természetesen, ezt sem emberileg nem tehetem meg, sem anyagilag, hiszen nekem 3 gyermekem van nem csak 1, nem úgy mint az apjának, aki csak őt viszi, és folyton a pénzével kápráztatja vásárlással, strandolással, büféztetéssel, és még sorolhatnám...., amiket nekem 3 gyermekre kellene számolnom, nem egyre!!, a gyermektartás szinte az étkezésüket sem fedezi, nem hogy állandóan szórakoztassam őket. A történethez hozzá tartozik az is, hogy időközben társra leltem a bajban, aki így és ilyen körülmények között is elfogadott, a gyermekeimmel együtt, és szeret engem is és segít minket mindenféle módon, ahogy csak lehet. A fiam érintkezései az apjával viszont súlyos problémákat hoz elénk. Konkrétan ma megkaptam, hogy én nem vagyok az anya, csupán azért, mert az apja szerint nekem csak vele kellene törődnöm. Ma meg nem ért ide érte "időben", az meg az új nőjét akarta ide küldeni érte,akivel viszont nem engedtem el, az ügyvédem tanácsára,hiszen ha bármi történik a felelősség az enyém, ha ő bízza rá a nőjére az más, mert akkor az az ő sara. Ráadásul, ha hagyom, hogy ő kénykedvére változtasson a közös megegyezés pontjain, amiben az áll, hogy csak ő viheti el tőlem, akkor vérszemet kap. Nem tudom mit tegyek,a gyermekemmel. Egyre agresszívabb, kezelhetetlenebb minden egyes találkozás után, és nem csak engem, a lányokat terrorizálja, az mellékes is, hogy a páromat nem akarja elfogadni, az apja nőjét meg az elejétől fogva elfogadja. Az önző akaratosságával és az állandó dühkitöréseivel nem tudok mit kezdeni. Kérek mindenkit lehetőleg, csak normális válaszokat adjatok, ami a segítségemre lehet. Köszönöm.

#gyerek #válás #családi kapcsolat #gyermektartás elhelyezés
2015. aug. 7. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Kitartás, nehéz a helyzeted, de fogod tudni kezelni. Azt javaslom, hogy menj el a helyi nevelési tanácsadóba és kérj segítséget. Nehéz így, hogy a fiad csak az apja pénzét látja, ahhoz mér. Fontos, hogy legyen kivel megbeszélned ezeket a dolgokat, aki nyugodtan, kívülről látja a helyzetet, segít neked következetesnek maradni a nevelésben.


Nagyon jól látod, hogy a fiadnak nincs joga a testvérei kárára túl sokat kívánni. Idővel remélhetőleg benő a feje lágya, és ő is átlátja majd a helyzetet. Fontos, hogy a szeretetedet a fiad is érezze, mert mikor majd rájön, hogy az apja bizonyos értelemben átveri, hozzád tud majd - lélekben - menekülni. Ez nem azt jelenti, hogy a lányok kárára anyagilag többet költs rá, hanem a szeretet egyéb formáival (kedves szavak, szívességek, meghallgatás stb.) őt is lásd el, akkor is, ha undok veled.


Légy kitartó, menni fog. Nagyon jó, hogy van párod, és támogat.

2015. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1%
Azt hogy vettél volna inkább egy vibrit. Már késő bánat.
2015. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek, nagyon nehéz helyzetben vagy, őt viselte meg a válás legjobban, gondolom, nincs is teljesen tisztában vele, hogy miért történt. Azt semmiképp sem szabad engedni, hogy terrorizáljon benneteket. Egyszer le kellene ülnöd vele (egy nyugisabb időszakban), elmondani, miért váltatok el - hozzátéve, hogy ez az ő kapcsolatát az apjával nem kell, hogy befolyásolja -, elétárni az anyagi helyzeteteket nagy vonalakban, biztosítani arról, hogy nagyon szereted őt és a nővéreit, neked ők hárman nagyon fontosak. Azt is elmondhatod, hogy rosszulesik, amikor így viselkedik veled, még akkor is, ha megérted, min megy keresztül.

Ha egyre kezelhetetlenebb lenne, próbálj meg gyerekpszichológust keresni, aki segít neki feldolgozni a helyzetet.

2015. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezt magadnak köszönheted.


Próbálj meg mind többet beszélgetni a fiaddal ha kell, erélyesen is.


És ezt a saját érdekedben, mert számomra az is csoda, hogy 3 gyerekkel bevállaltak, nem hogy még az egyik ekézi is az illetőt.


Ezt az egészet neked kell egyedül megoldanod.

2015. aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom meg tudnám-e csinálni... de mi lenne, ha azt mondanád, hogy ok Te nem állsz az útjukba, a kisfiú menjen éljen az apával, ha ennyire egymásra találtak. Erős a gyanúm, az apa menekülni fog, mert a teljes felelősséget nem annyira akarná, ráadásul az új nője sem hiszem, hogy szeretne rögtön "anyává" lenni. Nálatok is nyugalom lenne, a kisfiú meg lehet észhez térne.
2015. aug. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a kissrácot lepasszolnám az apjának, úgy is kell neki egy apa és ha nem fogadja el a párodat akk ott lehet boldogabb lesz. Érthető, hogy a volt férjed mindent megakar adni a fiának, hisz sokkal jobb egy fiú az apa szemébe mint két elsőszülött lány. Ha nem teljesül, akk neveld meg, legyen bármilyen bunkó, agresszív kis takony akk se hallgass rá. Ne adj neki semmit, ne ordibálj vele és max egy-két kisebb pofonból nem tanul, akk így járt.
2015. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy passzolja le az nem tudja milyen érzés anyának lenni. Hiába szar a gyerek, akkor is az övé, és ragaszkodik hozzá. Ilyen az anyai mentalitás...


A megoldás, a fiú egy kis elkényesztett 10 éves...

Akivel egy 35 éves nőnek el kell bírnia. Néha meg kell verni ha elszáll vele a ló, és szépen vissza áll a helyére. Tudatosítani kell, hogy amíg te eteted, te gondoskodsz róla, addig te parancsolsz.

2015. aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Én pl ezeket tenném: Leülnék a gyerekekkel beszélgetni. Miért váltunk el az apjukkal. Nyilván a két nagyobb már jobban átlátja. Mennyi a bevételünk és mennyi a kiadás levezetném. Elmondanám h nem fair ha csak egyvalakire költesz. Az apjának több a pénze, jobban megteheti és reméled h egy okos nagyfiú is megérti. Biztosítani h nagyon szereted, de ez a helyzet nem lehet õ a király. Nem engedném egyedül az apjával. Mind a 3 gyereknek egyszerre kellene mennie. Praktikus oka van. Az apa meg az új nõ, tuti nem bír egyszerre 3 gyerekkel, pláne nem egyformán bánni és ha a mérleg az öccs javára dõlne, akkor a két nagyobb is kikövetelné ugyanazt a figyelmet. 3 gyerekre amúgy is kevesebb jutna egy idõ után anyagilag, és látná a fiú is, h mégsem fenékig tejfel.
2015. aug. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az eddig értelmesen válaszolóknak.

1. a gyerekekről nem vagyok hajlandó lemondani,egyikről sem!!!

2. a beszélgetés folyamatos, eredmény = 0 , egyszerűen nem is figyel rám, de amit az apja mond azt 1 hét múlva is visszamondja szóról szóra

3. az ő szintjén próbálom beavatni a dolgokba, de ez sem érdekli, neki minden csak jár mert az apja azt mondta neki



sajnos ez van, köszönöm a hasznos válaszokat

2015. aug. 7. 20:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Menj el a gyerekkel nevelési tanácsadásra, ott erre kiképzett pszichológus foglalkozik vele és segít megoldani a problémákat.
2015. aug. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!