Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom lánya egy drága...

A párom lánya egy drága mobilt kért születésnapjára. Nekünk nem telik rá. Hogyan beszéljük meg vele, hogy ne legyen hatalmas sértődés belőle?

Figyelt kérdés

A párom lánya hamarosan 16 éves lesz, idén kezdi a gimnáziumot. Kinézett egy mobilt, ami 140000Ft körül van. Nekünk ekkora kiadás nem fér bele a keretbe és feleslegesnek is tartjuk. Mi maximum 30000Ft-ot szánnánk rá.

A lány viszont már most azt meséli fűnek-fának, hogy ilyen mobilja lesz.

Eddig sem volt túl rózsás a kapcsolatom vele, hamarosan megszületik a legkisebb féltestvére is, így mostanában végképp én vagyok a megtestesült gonosz.

Hogyan beszéljük meg vele, hogy olcsóbbat válasszon?

Van remény rá, hogy ne mérgesedjen el még jobban a kettőnk kapcsolata?


2015. aug. 7. 21:03
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
91%
Ha ez a helyzet, tőlem fejmosást kapna szülinapra, nem méregdrága kütyüt. (Most nem ez a kérdés, meg nem a ti problémátok, de fél Magyarország kevesebb pénzből él egy hónapban, mint 140 ezer. Ti sem tudjátok csak úgy kicsengetni neki. Térjen magához, akkor talán nem lesznek irreális elvárásai.) Nagyon türelmes ember vagy, hogy ezt a viselkedést eltűröd. Anyja helyett kiszolgálod (kaja, mosás, stb.) Akár kamasz, akár nem, a tisztességes hangnemet, tiszteletet még egy "mostoha" is megérdemli. Nem kell, hogy szeressen, nem kell, hogy a legbensőbb titkait veled ossza meg, de te is megérdemled az emberi bánásmódot, amit ki is kérhetnél magadnak. Vagy te nem úgy gondolod?
2015. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
92%
Most nem azért, de ha ilyen "makrancos" a kis csaj, én tuti nem vennék neki még ennyi pénzért sem semmit. Majd ha normálisan viselkedik és mondjuk elgondolkozik azon, hogy talán hálásnak kéne lennie neked, meg az apjának, hogy nevelitek és nem hagytátok magára úgy, mint az anyja, akkor majd lehet beszélni ilyen dolgokról. Megalkuvásként meg még úgysem kapná meg kívánt dolgot, hiszen akkor meg jön az az "stratégia", hogy hogyha kellően durcás a cél érdekében akkor úgyis megkapja az áhított dolgot. Amit az egyik hozzászóló írt, hogy adjátok oda neki ezt a 30ezret és döntse el ő, hogy vagy elkölti, vagy spórol még az áhított telefonhoz, mert most nincs rá keret nem rossz ötlet szerintem.
2015. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
83%
Nem hogy 140 ezret, de még 30 ezret sem adnék neki! Minek? Születésnapja, névnapja, vagy mire ez a nagy ajándék, amit kér? Vagy mert iskolába megy? Nem értem tényleg. Ha annyira ilyen mérgdrága mobil a vágya, akkor szedje össze az árát saját maga, gyűjtse össze azt a pénzt amit kap születésnapjára, karácsonyra, stb... Ha nem elég, menjen szépen nyáron a 40 fokban diákmunkázni, aztán majd megtudja mennyi is az a 140 ezer forint. Szégyellje inkább magát a lány, zárkózzon is be a szobájába, aztán ott duzzogjon! Nem hogy örülne hogy van egy nevelő anyukája, meg egy édesapja, akik szeretik. Neked ne legyen semmi lelkiismeret furdalásod, majd összegyűjti a lány a pénzt ha annyira nem tud meglenni a drága mobil nélkül.
2015. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
16%
Szegény kislány, az anyja elhagyta az apja külföldön és még téged is el kell fogadnia mint mostohát. Jön a kistestvér, biztos arra nem sajnáljátok a pénzt. Még a végén kiderül annak vettél egy 200 ezres babakocsit.
2015. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
92%
Ja az apjával szóba se áll,de a teló jó lenne.Nem olyan világot élünk egy telefonra kidobni ennyi pénzt mert neki olyanja van.ott él veletek,mosol főzöl rá,az egy dolog kamasz.más is volt az ettől még nem kell hülyének lenni.Megsértődik nagy ügy,Simán közölni kell vele,ébredjen fel csipke rózsika álmából.Az anyjának nem kell,a ti családotokhoz meg próbáljon meg alkalmazkodni.Engem ugyan nem érdekelne puffog vagy sem,fontosabb dolgok vannak egy telefonnál.ma 140 ezres teló,szülinapra,jövőre toronyóra láncostól.ne törödj vele majd lenyugszik.
2015. aug. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
88%
És ha hatalmas sértődés lesz, akkor mi van?
2015. aug. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
88%
Az apjának kell leülni vele és ezt megbeszélni. meg kell mondani, ennyi a bevétel, ennyi a kiadásunk nem fér bele kész. 16 évesen el tud menni diákmelóra, megkapja a 30 ezret aztán a többit keresse meg rá. Ha majd megérzi a pénz súlyát és mennyit kell gürizni érte, akkor majd nemfog ennyire vergődni. Egy ideig ti lesztek a szar szemetek, de majd lenyugszik.
2015. aug. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

És tegyük hozzá, hogy a 30 ezer is gyönyörű összeg, azt se "nagy kegyesen", vagy sértődötten kellene fogadnia, hanem hálával. Még csak nem is 18. szülinap. Sokan, akik igyekeznek, tanulnak, rendesek nem kapnak ennyit egy szülinapra. A lány érdeke elsősorban, hogy normális ember legyen belőle, ha felnő. Ehhez pedig az kell, hogy apuka előlépjen végre, és neveljen.

Megmondom őszintén, ha a lány tényleg így viselkedik, ahogy leírod, és az enyém lenne, biztos nem kapna ennyi pénzt (30 ezret) a szülinapjára.

2015. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg és mi van, ha megsértődik? Semmi... van annak a lánynak anyja is, az is pénzelhetné. Vagy megbeszélitek vele, hogy adtok rá 30 ezret, az a nő is ad rá amennyit tud, a többi részt meg meg lehet keresni diákmunkával. Ennyi... ja és a párod adja elő, elvégre ő az apja.
2015. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
82%

140.000 forint Csak egy telefonért irdatlan sok pénz, egy havi, van, akinek 2 havi keresete. Nem szabad egy telefonra ennyit kiadni. Nekem is drága telefonom van, 80 ezer forint volt, de én dolgozok és a saját pénzemből vettem meg.

Tudom, hogy nem fogja megérteni, bármit is teszel, vagy mondasz neki, főleg, hogyha nem kedvel, tudom, mert én is voltam kamasz, bosszantott, hogy nem kaphatom meg, amit akarok, de felfogtam.

Ne kockáztasd a megélhetésedet ilyenek miatt, nem szabad.

16 éves, el tud menni iskola mellett dolgozni diákmunkára, vesd fel neki ezt az ötletet. Egyébként meg mondd meg neki, hogy nagyon sajnálod, de nem tudod neki megvenni. A tény, hogy nem telik rá, elég, nem kell nyögni ennek a súlya alatt.

2015. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!